Skocz do zawartości
Forum

Ból w stawie skokowym w gipsie


Gość Denis

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegły wtorek na lekcji wf wpadł na mnie kolega i mocno skręciłem kostkę( poczułem jak mi coś strzeliło). Lekarz po prześwietleniu stwierdził ze złamań i pęknięć nie ma, ale mam coś z torebka stawowa( naderwana lub zerwana ) dokładnie nie wiem. Dostałem 2 tyg gipsu. Pierwsze 3 dni ból ogromny. W 4 dzień poczułem jakby obrzęk ustępował i była poprawa. Nogę oszczędzałem i ciągle leżałem nogę trzymając na kocach skierowaną ciut w górę. Zawsze ktoś mi pomagał przy schodzeniu z łóżka . Chodząc o kulach ból był malutki. Niestety później znowu było tylko gorzej 5 i 6 dnia leżąc jest dobrze ale niestety kiedy wstaję z kanapy i noga skierowana jest w dol a zwłaszcza o kulach ból jest ogromny( jakby krew spływającą do kostki rozrywała mi nogę. 5 dnia wieczorem dostałem nawet lekkiej gorączki 37,8, z tym, że ja gorączki nie miałem już od 10 lat. Gorączka ustąpiła następnego dnia (dzisiaj), ale noga dalej boli przy staniu i chodzeniu o kulach.Stosuję zastrzyki przeciwzakrzepowe raz dziennie rano.Całymi dniami leżę w łóżku. Jutro mija tydzień. Bardzo proszę o poradę i z góry Bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza

Staraj się nie chodzić,to jest normalne ,że w pozycji pionowej boli ,obserwuj czy palce stopy nie zmieniają koloru,
wg mnie wystarczyła by orteza,albo szyna,bo gips z jednej strony pomaga ,z drugiej szkodzi bo za bardzo uciska,
w każdym razie jak by sytuacja się pogarszała,jedź wcześniej do lekarza ,ja bym w takiej sytuacji domagała się zdjęcia gipsu.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

gorączka, ból nogi po opuszczeniu jej to norma. Każdy tak ma :) Czy oprócz zastrzyków masz jakieś tabletki na poprawę krążenia typu cycklo forte? Jak miałam nogę w gipsie to miałam właśnie taki koktajl. Fraxiparine w brzuch i cyclo forte w tabletkach. Tydzień to jeszcze dość, krótki okres, aby cokolwiek powiedzieć. Kiedy masz wizytę kontrolną?
Jeżeli noga by cię bolała jak leżysz, albo doszło do tego drętwienie, czy zmiana koloru palców ( przy czym trzeba uważnie patrzeć, bo po tych zastrzykach krwiak który Ci się mógł zrobić po urazie będzie się rozchodził i może objąć palce - ja miałam tak po załamaniu V kości śródstopia.)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...