Skocz do zawartości
Forum

Za wysokie ciśnienie rozkurczowe


Gość martus89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam 25 lat. Mój problem już występuje od dawna.
Mam za wysokie ciśnienie rozkurczowe. Gdy mierze ciśnienie, obojętnie o jakiejś porze wyniki są podobne ciśnienie skurczowe 113-max. 122, ale rozkurczowe się zmienia 85-100. Tętno 70-80.
Czy to oznacza, że mam nadciśnienie? Jakie mogą być przyczyny tego ciśnienia?

Odnośnik do komentarza

Mierze z ciekawości raz dziennie, ale nie zawsze codziennie.
Nie mam problemu z nerkami, czasami zdarza mi się zapalanie pęcherza moczowego i to tyle.

Ostatnio miałam wiele przykrych sytuacji, dosyć traumatycznych. Jednak to chyba nie ma znaczenia. Zawsze miałam takie ciśnienie, a teraz obserwowałam, czy mi czasem nie skacze po tych wydarzeniach, ale na szczęście tu się nic nie ruszyło.

Wolałabym nie iść do lekarza, jeżeli na prawdę nie ma potrzeby.

Odnośnik do komentarza

Może to być uwarunkowanie genetyczne,że właśnie problem dotyczy tzw.ciśnienie dolnego w tym przypadku,
nie jest tak źle,nie mierz stale tego ciśnienia jak się dobrze czujesz,do lekarza... też nie widzę potrzeby ,tabletek jeszcze zdążysz się nałykać,
unikaj używek,bo podwyższają ciśnienie.

A ,żeby uniknąć nawrotów zapalenia pęcherza czytaj wątek w czołówce forum ginekologia- jak uniknąć infekcji intymnych.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

To cieszę się, że to nic poważnego.
Z tymi używkami mam problem, bo żeby zniwelować trochę stres palę papierosy. 5-6 dziennie. Po nich nie najlepiej się czuję, ale psychicznie dużo lepiej.
Podjadam czasami trochę słodyczy, bo ciągle czuje na nie głód. To jest jak ciąg. Gdy nie zjem i zjem czuję się osłabiona. Przez to mam nadwagę mimo że jem poza słodyczami zdrowe rzeczy tyle ile powinnam i nie słodzę napojów.
Po 12 h od kolacji na glukometrze wychodzi mi o 105-113 mg/dl. Przy rutynowym badaniu na czczo w przychodni miałam 104/105. Przy powtórzonym 91.
Moja babcia miała cukrzycę typu 2 po udarze, a tata zmarł w wieku 40 lat na raka trzustki.
Zaczynam się tym też martwić, albo już mam taką naturę wysokich wyników, ale w normie.

Odnośnik do komentarza

Właśnie nadwaga też sprzyja nadciśnieniu,
mówiąc o używkach miałam główni na myśli kawę czy alkohol,
chociaż papierosów też nie radzę ,bo nie wiadomo kiedy wpadniesz w nałóg i zrobi się 20 dziennie,

słodycze też praktycznie są szkodliwe,tak ,że nie należy się martwić,tylko prowadzić higieniczny tryb życia...,dobrze mówić ,gorzej zrobić:D

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...