Skocz do zawartości
Forum

Jak pomóc chłopakowi uzależnionemu od marihuany?


Gość ona199

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem jestem z chlopakiem od ponad 3 lat. On pali marihuane od 16 roku zycia(a ma 23lata). Bardzo bym chciala zeby przestal palic, przeszkadza mi to i on o tym wie. Obiecywal tyle razy ze rzuci ale tak nie bylo przestawal palic na dwa tygodnie gora miesiac i tyle potem znowu palil... Rozmawialam z nim wielokrotnie on wie ze jest uzalezniony sam sie do tego przyznal kiedys nawet poprosil zebym mu pomogla. Probowalam namowic go na wizyte u specjalisty ale on nie chce. Blagam pomozcie to mnie wykancza mnie i nasz zwiazek. a ja za bardzo go kocham zeby tak poprostu z niego zrezygnowac. Bardzo bym chciala zeby ten koszmar sie skonczyl!

Odnośnik do komentarza

Witam, nie wydaje mi się, żebyście mieli szanse na "normalny" związek, jeśli on nie chce iść do specjalisty, żeby się leczyć. Sam raczej nie da sobie rady i Ty też nie jesteś w stanie sobie z nałogiem chłopaka poradzić. Postaw mu ultimatum - albo nałóg albo Ty, niech wybiera. Tylko bądź zdecydowana i stanowcza. Niech wie, że to nie są puste słowa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Niestety, ale jeśli jest uzależniony to bez specjalisty nic nie zdziałasz. Jedyna możliwość to zgłoszenie się do poradni leczenia zdrowia psychicznego i uzależnień. Potrzebne jest leczenie psychiatryczne. Jeśli chcesz mu pomóc, musisz go przekonać, przede wszystkim powiedzieć jakie konsekwencje go czekają gdy nie przestanie palić i nie podda się terapii. Uzależnienie od marihuany może powodować poważne zaburzenia neurologiczne - może tracić pamięć, popadać w depresję itp. Niech zajrzy pod ten link jeśli nie wierzy:
Uzależnienie od marihuany
Może także zadzwonić pod poniższe numery telefonów aby przekonać się, że decyzja o leczeniu będzie najlepszym krokiem jaki może w tej chwili podjąć.

UZALEŻNIENIA
tel. 022 823 65 31
Telefon gminy Centrum i Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień Monar
w godz. 9.00 - 21.00

MAZOWIECKIE TOWARZYSTWO RODZIN I PRZYJACIÓŁ DZIECI UZALEŻNIONYCH - "Powrót z U"
tel. 022 844 44 30
Poradnia Profilaktyczno-Rehabilitacyjna Warszawa ul.Sobieskiego 112
przyjmuje osoby uzależnione i współuzależnione od narkotyków i alkoholu
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 18.00, sobota w godz. 10.00 -
15.00, niedziela w godz. 11.00 - 14.00

DLA RODZIN Z PROBLEMEM NARKOTYKOWYM
tel. O801 109 696 tel. 022 844 44 70
Poradnia Profilaktyczno-Społeczna "Powrót z U"
Warszawa ul.Puławska 120/124
poniedziałek - sobota w godz. 10.00 – 20.00

MOKOTOWSKI OŚRODEK PRZECIWDZIAŁANIA UZALEŻNIENIOM
tel. O800 479 064 lub tel. 022 646 82 99
codziennie w godz. 9.00 - 20.00

NARKOTYKI - NARKOMANIA
tel. 0801 199 990
Ogólnopolski Telefon Zaufania
codziennie w godz. 16.00 - 21.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość zrozpaczonaaaa

Mam straszny problem z chlopakiem. Jest uzalezniony od marihuany. Potrafil palic codziennie po kilka gramow dziennie, kiedy sie rozstalismy. Kiedys juz go z tego wyciagnelam i nie palil naprawde bardzo dlugo, ale rozstalisny sie na jakis czas i to znowu wrocilo. On teraz przestal palic i ma objawy odstawienia. Jest mi strasznie ciezko prszez to przechodzic, poniewaz on jest strasznie agresywny, raz mowi ze mnie kocha, raz ze mam sie od niego odwalic, ciagle zle sie czuje, jest nie do wytrzymania. Ja wiem, ze znowu moze udac mu sie przestac, dlatego nie chce go zostawiac. Prosze, dajcie mi jakies rady jak znowu przez to przejsc? Co zrobic zeby poczul, ze ma we mnie wsparcie i zeby mu bylo lepiej? Boje sie, ze nie wytrzymsm tego i odejde od niego przez to, jak sie zachowuje, a przeciez go kocham i nie chce tego. Poza tym wiem, ze dla mnie chce sie zmienic i juz raz to zrobil.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie czytam i widzę, że najlepszym rozwiązaniem to zainwestować w strzykawkę i parę gramów koki. Uzależnienie murowane, byle tylko finansowo wytrzymać.

Oto drodzy koledzy przepis na zapewnienie sobie dozgonnej miłości. Na alkoholizm już nie tak łatwo.

Zrozpaczona.
Po co Ci to wszystko?
Uzależnienie od trawki to jedna z największych bzdur a Twój chłopak to poważny mięczak już na długie lata.
Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Zrozpaczona, rozumiem, że trudno jest Ci znieść zachowanie Twojego chłopaka. Jednak powinnaś zrozumieć, że jemu jest ciężko nad nim zapanować w tym momencie. Postaraj się nie brać do siebie tego, co mówi.
Napisałaś, że Twojemu chłopakowi już raz udało się odstawić marihuanę, jednak wrócił do niej. Radziłabym więc, by skorzystał on z pomocy terapeuty.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...