Skocz do zawartości
Forum

Pomarszczona żołądź i zaczerwienienia pod napletkiem


Gość marcin_24

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szczepan9

kindziu
Słuchaj wiśnia,mononukleozę wykluczyłeś? Często mylą ją z bakteryjną anginą.Ja drugi dzień stosuję "krem szczepana" alantan plus i faktycznie jest niezły, jak zejdzie jeszcze przebarwienie to git.A ty Piter czytasz, zastanawiasz się gdzie to załapaliśmy a ja się zastanawiam poco czytasz?

Nie wiem czym się różni alantan od alantanu plus, bo to w sumie jest to samo, ale ja stosowałem ten zwykły alantan i w sumie nadal stosuje od czasu do czasu.

Np zwykły alantan :

Działanie
Zawarta w maści alantoina działa przeciwzapalnie i ściągająco. Przyspiesza ziarninowanie i pobudza tworzenie naskórka. Powoduje szybkie oczyszczanie ran i ułatwia oddzielanie się tkanek martwych. W postaci maści alantoina może być stosowana nie tylko na skórę, ale i na błony śluzowe. W stanach zapalnych błon śluzowych zapewnia ich prawidłowe nawilżenie, a także oddzielanie zalegających strupów. Dzięki skojarzonemu działaniu alantoiny i składników podłoża lek poza łagodzeniem stanów zapalnych skóry usuwa objawy nadmiernego rogowacenia i złuszczania.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania maści są płytkie owrzodzenia, ubytki skóry i błon śluzowych.

Alantan plus :

Działanie

Alantoina ma działanie keratolityczne. Działa na desmosomy, które są odpowiedzialne za przyczepność korneocytów.
Alantoina stosowana regularnie w nadmiernym rogowaceniu skóry, może zapobiec nadmiernemu odkładaniu się keratyny.
Alantoina wspomaga leczenie ran, gdyż stymuluje wzrost nowej tkanki.
Alantoina działa osłaniająco na skórę.
Alantoina poprawia nawilżenie skóry.

Działanie deksopantenolu:
Deksopantenol głęboko wnika w skórę, gdzie przekształca się w kwas pantotenowy. Zwiększone zapotrzebowanie na kwas pantotenowy występuje w przypadku uszkodzeń i różnego rodzaju zaburzeń skóry.
Deksopantenol ma zdolność wiązania wody, dzięki czemu zwiększa elastyczność skóry.

Wskazania
Preparat stosowany w leczeniu różnego rodzaju ran (otarcia, niewielkie skaleczenia itp.); oparzeń (w tym słonecznych oraz po radioterapii), przy zapobieganiu odparzeniom u niemowląt. Polecany do pielęgnacji skóry podrażnionej i wysuszonej, nadmiernym rogowaceniu skóry dłoni i stóp. Wspomagająco w leczeniu atopowego zapalenia skóry, wyprysku alergicznego, zapaleniu błony śluzowej nosa i owrzodzeniach podudzi.

W sumie małe to ma znaczenie. Pytałem się w aptece czym się to różni to ten plus ma jakiś dodatkowy składnik.

Odnośnik do komentarza

Szczepan wiem że jesteś trochę cofnięty, ale nie wklejaj ulotek! Naprawdę nie ogarniasz czym się różnią te alantany jak pierwszy ma tylko jedną substancję, a drugi dwie? Mam ten alantan plus i jak dla mnie lepsza maść to cicaplast baume b5, nie jest tłusta, bo nie ma wazeliny a tak samo długo nawilża i ma dużo więcej składników.
Wiśnia na gardło polecam olejek pichtowy, u mnie już po 1-2 dniach załatwił sprawe z gardłem a od jakiegoś czasu ciągle mi się pojawiał ból. ostatnio nie miewam ,a stosowałem pichtowy 30 dni.

Odnośnik do komentarza

Witam otrzymałem wyniki z laboratorium. Posiew moczu dostanę w czwartek, ale miałem też robiony zwykły mocz.

Byłem z tym u lekarza bo mnie zaniepokoiły te gwiazdki. Akurat nie było mojego ale inny. Powiedział że tam nic nie ma, jest wszystko ok. Bo gdybym miał na rozmazie niskie MCV i inne tam to mógłbym podejrzewać różne choroby, a to też mogę mieć po antybiotykach nawet po tym Cipronexie.

Spytałem się go co to jest to wapno w moczu ? Czy to czasem nie jest kamica nerkowa ? Mówi że tego nie może wykluczyć, ale mam sobie wykonać badanie USG. Was również tych którzy jako tako ogarniają czyli kindziu o interpretacje tych wyników. Ma racje czy co ?

monthly_2014_08/pomarszczona-zoladz-i-zaczerwienienia-pod-napletkiem_1816.jpg

monthly_2014_08/pomarszczona-zoladz-i-zaczerwienienia-pod-napletkiem_1817.jpg

Odnośnik do komentarza

Za gospodarkę wapniową odpowiadają nerki oraz prztarczki.Wg mnie masz raczej wszystko ok. Kamica to inny temat bo przy podniesionym wapniu w moczu istnieje takie ryzyko ale w sytuacji podwyższonego Ph, czyli odczynie zasadowym takie ryzyko jest ale ty masz raczej prawidłowe.Niektóre bakterie podwyższają odczyn co może grozić kamicą. Kamica ogólnie to odkładanie minerałów w nerkach ale ich skład jest różny w zależności od schorzenia np.dna.Zrób se USG dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza

I co kolego, coś się wyjaśniło... bo objawy mam podobne :(

dam2
spotkal sie ktos z czyms jak zimne na obrzezu ust (na poczatku dawaly sie wyciskac a teraz juz wsumie niewyskakuja tylko zostal jeden gleboko jakby zatkany gruczol lojowy) zaczerwienienie wokol ust, kaszka pod oczami lub na ustach,duze i dlugo utrzymujace sie wągry! ropne pryszcze,wrzody,nieliczne wyborczyny (plamki) na twazy i uszach,nieliczne pekajace naczynka na calym ciele!,candida,
-bole(skorcze) w calych plecach a wraz z nimi(po nich) nasilone strzelanie stawow kregoslupa!!
raczej niejest to wirusowe ale napewno bardzo zakazne;/
moze sa mozliwe jakies szczegolowe badania na wszystkie wirusy? histopatologiczne moze???
Ja juz niemam pojecia i zaraz w ciemno zastosuje moze klindamycyne ,tetracykline

Odnośnik do komentarza

Siemano, tatys żyjesz? Od kilku dni śmigam z odsłonięty napletek i co raz bardziej sie przekonuje do obrzezanie. Powiedz mi, jak zabieg Ci sie goil? Ile czasu? Jakiego typu miałeś obrzezanie? Dr michajlowski Ci polecił specjalistę czy jak? Czy wrażliwość zoledzia bedzie przez cały czas taka sama? Tzn czy pozniej bede mogl z tym normalnie biegać ćwiczyć na siłce grac w piłkę? Czy naprawde to bedzie nieodczuwalne? Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Szczepan9

Wisnia jak sie czujesz ? Bylem u swojej lekarki i pytalem o getamycyne na e.coli. Powiedziala ze mi tego nie da, bo ten lek ma duzo dzialan ubocznych. 3/4 ludzi po gentamycynie traci sluch, normalnie gluchną. Da mi jeszcze jeden antybiotyk na e.coli i zobaczy. Jak nie pomoz, a nie bd mial jakis objawow ze strony ukladu moczowego i e.coli nie przekroczy wartosci 10 do 5 to moge miec je w ukladzie moczowym, ale bd musial 2 razy w miesiacu robic posiew czy tej wartosci nie przekroczy. Chybq ze sie wylecze. Mam jesc i pic duzo zurawiny. Wisnia a ty jak ?Lepiej cos ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...