Skocz do zawartości
Forum

Domowe sposoby radzenia sobie z bezsennością


eko_girl

Rekomendowane odpowiedzi

ka-wa
Melisa jest dobra,bo uspokaja ,obniża tętno,ale trzeba ją pić ze dwie godziny przed snem,żeby nie było wpływu na nocne latanie do wc,
trzeba próbować różnych metody,np.lawenda ,olejek lawendowy,niebieska sypialnia,wszystko co wycisza,uspokaja.

Niebieski? A ja słyszałam właśnie że ten kolor raczej pobudza.

Dzięki za rady. Mam nadzieję, że pomogą :)

Odnośnik do komentarza
Gość HealthyMix

To prawda, i wietrzenie sypialni, i brak zegarów w ypialni, i unikanie aktywnosci fizycznej wieczorem jest wskazane przy problemach ze snem. Z tego co ja wiem, niebieski kolor uspokaja, dlatego sypialnie często urządzane są w tym odcieniu. Zioła pomagają uspokoić się, ale nie zasnąć. Poza tym lepiej je pić, a nie brać je w pigułkach. Niektóre skladniki tracą swoje wartości pod wpływem obróbki (np. termicznej) i tak naprawdę branie ich nic nie daje. Na większe problemy ze snem pomagają tabletki na receptę. I jesli bierze się je zgodnie z zaleceniami lekarza (a nie jak cukierki), to nie ma się co bać. Ale to już lekarz ocenia co i jak, więc jeśli takie problemy nie mijają, warto się jednak wybrac na wizytę do specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Trzeba próbować różnych sposobów,konkretne tabletki na sen uzależniają,lekkie nie pomagają,a żaden specjalista nie jest w stanie zbadać przyczyn bezsenności,
przez jakiś mama może brać te tabletki co kupiłaś,ale ta szklanka ciepłego mleka chyba by była lepsza,

może lepiej nie czytać w łóżku i kłaść się później,
nie sypiać w dzień,nie pić kawy/ewentualnie tylko rano/,
samemu trzeba próbować sobie pomóc.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość HealthyMix

Oglądałam filmik ze specjalistą zaburzen snu, doktorem Skalskim. Według niego prawie 70% problemów ze snem jest wtórnych do jakiejś choroby. Nie wiem dlaczego twierdzisz, że lekarz nie jest w stanie stwierdzic źródła trudnosci ze snem. Depresja bywa przyczyną - czy Twoim zdaniem lekarz nie potrafi zdiagnozować depresji? Zleca się tez rozmaite badania, które pozwalają na zbadanie problemu. Wymaga to pewnej systematyczności i współpracy ze specjalista, ale jeśli ktoś męczy się miesiącami czy latami z bezsennością, to wiele zrobi, żeby z tego wyjść. A tabletki na receptę - jeśli bierze się je tak, jak specjalista polecił - nie uzależnią. Nie bierze się ich przecież codziennie (a przynajmniej nie powinno się). Jesli komus pomaga mleko czy suplementy, to bardziej ma chyba problem z odstresowaniem się/wyciszeniem niż typowo ze snem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli się na coś choruje,depresja czy coś innego,
lub jest się w młodym wieku,wtedy warto szukać przyczyny,to jest inna sprawa,

ale w starszym wieku to są raczej przyczyny nieuchwytne,wielorakie,uwarunkowane też genetycznie
i nie pozostaje nic innego jak właśnie wyciszenie,uspokojenie,

na pewno utrudnia fakt, jeśli ktoś dodatkowo się denerwuje ,że nie może zasnąć,a tu trzeba podchodzić spokojnie ,liczyć ,że będzie lepiej i kombinować co pomoże...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...