Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku piśka20


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat i 170 cm wzrostu. Od ponad roku zaczęłam swoją przygodę z odchudzaniem. W trakcie diety schudłam ok 12 kg. Dużo ćwiczyłam. Z 70 do 58 a nawet 57, niestety straciłam okres, byłam u ginekologa, który przepisał mi tabletki i nie pomogły. W dodatku wpadłam w bulimie i trwała ona ok 8 miesięcy. Udało mi się z niej wyjść i już nie prowokuje wymiotów, lecz przytyłam do 65kg.Staram się jeść zdrowo, przyznaje że czasami podgryzę coś słodkiego, ale to jest tylko gryz i czasami zdarzy się jakiś serek typu danio, jem mało mięsa gdyż mi nie smakuje. Aktualnie jem od 1000 do 1300 kcal.Teraz też ćwiczę i chodzę od ponad miesiąca na siłownie, najpierw robię ćwiczenia siłowe ok 20 min a później aerobowe ok 40 min 3 razy w tygodniu. W pozostałe dni staram się chodzić na spacerki. Mimo to nie mogę schudnąć... Jaki może być tego powód ? I co zrobić by w końcu waga ruszyła ?

Odnośnik do komentarza

Mam bardzo podobny problem, tylko że ja do swojej idealnej " według mnie" wagi dążyłam w bardziej radykalny i mocno inwazyjny sposób. Mam 26 lat ważę 64 kg mam 170cm i od 14 roku życia jestem na diecie. Czyli non stop głodna, wściekła, z wyrzutami sumienia jak zjem choć troch, stale niezadowolona z własnego wyglądu i niedowartościowana. Jeszcze 3 mc temu ważyłam 52kg czułam się okropnie ale byłam szczupła, bywały dni że nie miałam siły wstać z łóżka, dodam że mam trzy letnią córkę którą wychowuję sama. A raczej w tamtym okresie nie wychowywałam, bo nie miałam siły myśleć a co dopiero kreatywnie zająć się dzieckiem. Żeby nie odczuwać głodu brałam fetę, kryształ i co tylko mi się nawinęło, wszystko tylko po to żeby nie przytyć choćby grama. Gdy na "zejściu" coś zjadłam to wymuszałam torsję. I tak wyglądało moje życie przez ostatnie 1,5 roku. Teraz czuję się gruba i nie szczęśliwa ale moje dziecko w końcu ma mamę więc czasem warto zaakceptować się takim jakim się jest, bo inni i patrzą na ciebie innymi oczami i to co dla ciebie jest problemem dla drugiej osoby jest niedostrzegalnym szczegółem. Mam nadzieję, że utrzymasz ten zdrowy tryb życia i nie wpadniesz na takie wspaniałe pomysły jak ja. Bo wygląd to nie wszystko, a jeśli regularnie ćwiczysz to masa mięśniowa na którą pracujesz na siłowni jest cięższa niż tłuszczyk- którego już zapewne już nie masz. I stąd ten wzrost masy ciała, który zapewne nie wpłynął na zwiększenie obwodów poszczególnych partii ciała.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Najprawdopodobniej rozregulowany metabolizm poprzez bulimię i zbyt drastyczną dietę. Aby wyregulować go powinnaś jeść co 2-3 godziny małe posiłki, tak by ich liczba w ciągu dnia wyniosła około 5. Do tego powinnaś wprowadzić naturalne termogeniki np imbir, chilli, pieprz cayenne, zielona i czerwona herbata. One również pomogą rozkręcić metabolizm.
Co do ćwiczeń na siłowni to zaczynaj nie od ćwiczeń siłowych a od aerobowych, które rozgrzeją mięśnie i przygotują je do wysiłku. Możesz zrobić najpierw 30 minut ćwiczeń aerobowych, potem ćwiczenia siłowe i na koniec znowu aerobowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...