Skocz do zawartości
Forum

Smutek, płacz bez powodu, niska samoocena i brak wiary w siebie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam niespełna 18 lat i jestem dziewczyną, mam jeden problem:
Mianowicie uczucie braku sensu życia. Nie mam absolutnie na nic siły ani ochoty. Ciągle jest mi smutno i płacze bez powodu, mimo tego że niczego mi nie brakuje ( mam rodzinę, kochającego chłopaka, przyjaciół, znajomych ) - czegoż by więcej chcieć...
Zawaliłam sobie po części szkołę, gdyż mam poprawkę z matematyki, na którą wgl nie mam siły się uczyć, nawet nie mogę się skupić ani skoncentrować.

Dodam, że w roku szkolnym jestem w internacie(jestem na weekendy w domu), i w 2 klasie liceum przeżyłam takie jak by załamanie, to znaczy: zaczęłam palić papierosy, pić alkohol ( co wiązało się z tym, że na nowo przeżywałam śmierć babci z przed 5 lat, która była dla mnie jak mama, oraz śmierć nienarodzonego rodzeństwa o którym dowidziałam się po kilku latach ) są to dwie sprawy z którymi nie pogodziłam się do dziś. Czułam poczucie winy, nienawiść do siebie, zaczęłam się ciąć, płakać po nocach, izolować się od innych. Nie mogłam zasnąć do późnych godzin, po czym wstawałam rano, szłam do szkoły a po powrocie zasypiałam i spałam do wieczora.
Wyciągnął mnie w sumie z tego chłopak, który dawał mi często ultimatum... i był spokój, ale do czasu.
Na początku wakacji zaczął wracać smutek i płacz bez powodu, ukrywam to jak się czuję, gdy wychodzę do znajomych czy rodziny to się uśmiecham i rozmawiam jak by nigdy nic.
Mam zaburzenia snu, chodzę spać koło 3/4, wstaję o 12/13, rodzice się mnie czepiają, że nic nie robię, śpię do południa itd. a ja po prostu nie mam na nic siły, jestem strasznie drażliwa i kłócę się o wszystko na każdym kroku, nie mam wiary w siebie, ani nadziei na lepsze jutro. Myślę o sobie negatywnie, mam niską samoocenę i coraz bardziej mam ochotę znów sięgnąć po żyletki, ale wiem że to by oznaczało pewien koniec.
Co mam robić?

Odnośnik do komentarza

Witaj izabela10!

Co masz robić? Najlepiej skorzystaj z pomocy specjalisty - psychologa albo lekarza psychiatry. Twoje objawy są niepokojące i mogą wskazywać na zaburzenia depresyjne. Niska samoocena, zaburzenia snu, smutek, przygnębienie, poczucie winy, brak sensu życia, spadek motywacji, problemy z koncentracją, trudności w nauce, płaczliwość, autoagresja to objawy, które wkomponowują się w obraz kliniczny depresji. Niestety, przez Internet nie da się postawić diagnozy, dlatego odsyłam Cię do specjalisty. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...