Skocz do zawartości
Forum

Krwawienie z odstawienia a prawdopodobieństwo ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od prawie 2 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, biorę je regularnie, nie zapominam o nich, jeżeli zdarzy mi się jakikolwiek poślizg to wynosi max 2-3h. Po skończeniu ostatniego opakowania w 2 dniu przerwy między blistrami doszło pomiędzy mną a partnerem do stosunku. Dwa dni po nim wystąpiło u mnie obfite krwawienie z odstawienia. Po takim czasie brania tabletek wiem, że okres pomiędzy blistrami jest bezpieczny a także, że krwawienie może wykluczać ciążę, jednak naszła mnie dziwna myśl- czy w opisanym przeze mnie przypadku istnieje jakiekolwiek ryzyko ciąży? Po 7 dniach przerwy kontynuowałam przyjmowanie tabletek i jestem w trakcie kolejnego opakowania, jednak pojawiła się u mnie taka myśl.
Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze, że mam ostatnio niepokojące mnie bóle podbrzusza, które jednak mogą być wynikiem nadżerki i faktu, że przechodzę ostatnio przez kolejną infekcję /jestem w trakcie jej leczenia/ a także odczuwam wzmożony apetyt, co może być wynikiem tego, że wyszłam niedawno ze stanu permanentnego stresu. Jednak mimo wszystko w mojej głowie zrodziła się myśl o ciąży i chciałabym wiedzieć czy w opisanym wyżej przypadku taką możliwość powinnam w ogóle dopuszczać.

Oczywiście wiem, że żadna metoda antykoncepcyjna nie jest w 100% skuteczna, jednak zastanawia mnie czy jeżeli 2 dni po stosunku doszło do obfitego krwawienia to czy jest to wystarczający powód by ciążę wykluczyć a objawy, które się pojawiły zaliczyć do tych nie wskazujących na ciążę ?

Oczywiście nie przyjmuję leków obniżających działanie tabletek antykoncepcyjnych ani ziela dziurawca. Także nie wymiotowałam ani nie miałam biegunki w czasie brania ostatniego opakowania, jedyne co to parę razy spóźniłam się z przyjęciem tabletki ale to tak jak pisałam 2-3h, o wszystkich tabletkach pamiętałam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...