Skocz do zawartości
Forum

Krótsza miesiączka po odstawieniu tabletek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sytuacja wygląda na następująco.

Dwa miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Pierwszą miesiączkę dostałam w terminie, była ona dość obfita i nieco bolesna. Odbyłam parę stosunków z partnerem, jednak wszystkie były zabezpieczone prezerwatywą, która nie była uszkodzona, wobec tego ryzyko ciąży jest naprawdę minimalne. 19 lipca powinnam dostać kolejną miesiączkę, jednak pojawiła się ona wczoraj w postaci lekkiego plamienia i silnych bólów podbrzusza charakterystycznych dla okresu. W nocy stała się ona dużo bardziej obfita, z kolei dnia dzisiejszego praktycznie nic już nie ma, wystarczyła mi zwykła wkładka. Problem polega na tym, że chciałam powrócić do antykoncepcji i wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę. Zupełnie nie wiem, jak mam rozumieć tą sytuację, bo okres z reguły był znacznie bardziej obfity niż teraz. Zastanawiam się z czym to może być związek, czy może być to efekt odstawienia tabletek? Tak się niepokoję, że zaczynam z niewiadomych przyczyn wmawiać sobie ciążę, choć wydaje mi się, że ryzyko zapłodnienia jest naprawdę minimalne w mojej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

A po co je w ogóle odstawiałaś? Wiesz, gdy się odstawia tabletki organizm musi "dojść do siebie" i wrócić do naturalnego rytmu, stąd też może taki a nie inne krwawienia. Nie wiadomo jak by było po paru miesiącach, myślę, że wszystko by się uregulowała.
A przed braniem tabletek miałaś regularny okres?
Na pewni nie jesteś w ciąży :)

Odnośnik do komentarza

Tak, z powrotem do nich wróciłam, wzięłam tabletkę pierwszego dnia, kiedy mocno mnie bolał brzuch i pojawiło się delikatne plamienie, sądziłam, że się rozkręci, jednak miesiączka była naprawdę bardzo skąpa. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, co w tym wypadku z zabezpieczeniem? Mam przez pierwszy tydzień używać dodatkowo na przykład prezerwatyw? Wiem, że tabletki bierze się pierwszego dnia miesiączki, tak też zrobiłam, ale jak widać wcale to nie takie proste przy tym, co mnie spotkało w tym miesiącu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...