Skocz do zawartości
Forum

Gdzie mieszkać po ślubie?


Gość zsograt.b

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zsograt.b

witam. Mam taki problem. Pobraliśmy się 4 miesiące temu, przed ślubem nie wiedzieliśmy gdzie będziemy mieszkać, nie ważne gdzie byle by razem. ale po ślubie sytuacja się zmieniła. mój mąż wymyślił że weźmiemy kredyt na remont mojego domu, i będziemy mieszkać z moimi rodzicami. jednak przedstawiliśmy sprawę mojej mamie i ona nie zgodziła się na taki rodzaj przepisania naszego domu (chodziło o darowiznę bez służebności - chcieliśmy taki zapis żeby wziąć kredyt hipoteczny na remont domu dom jest duży ale bardzo zaniedbany potrzebne nam 150 000 tysięcy. Mąż zarabia ok 4000 zł a ja ok 1200, mamy odłożone jakiś 40000 zł) mama nie zgodziła się na taki zapis w księdze bo myśli ze nie będziemy spłacać kredytu a ona na starość pójdzie pod most. Mama jest nie do przekonania w tej sprawie a mąż uparł się ze nie będzie mieszkać u mnie bo nie będzie miał nic do powiedzenia- rozumiem go w tej kwestii ale chce abyśmy zamieszkali z jego mama - tylko ze ja za Boga tam nie chce iść bo jego mama jest dziwną kobietą - nie mogę się z nią dogadać, długo by opowiadać a poza tym ona mieszka z siostrą męża ( siostra ma dobudowany dom do domu teściowej) a do teściowej ma przyjść druga siostra, która mieszka w bloku. A moja mama zostanie sama bo moje rodzeństwo mieszka gdzie indziej. jak przekonać męża by zamieszkał u mnie w domu. wiem ze moja mama jest problemem ale co robić??? B.T

Odnośnik do komentarza

Dla ciebie problemem jest jego matka, dla niego twoja. Trochę to skomplikowane:) Może najrozsądniejszym wyjściem byłoby wynajęcie mieszkania lub jego kupno? Nie rozumiem, skąd u was takie parcie na to, żeby mieszkać z rodzicami. Małżeństwo powinno mieszkać samo, to najzdrowsza sytuacja.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ciężko wam pójść na kompromis z czyją mamą mieszkać, najlepiej mieszkac samemu i to jest najlepsza opcja. Możecie wynająć małe mieszkanko, kawalerkę, aby opłaty nie były zbyt duże, spokojnie mieszkac we dwoje i cąły czas odkładac pieniążki na kupno mieszkania. Macie już pewną sumę odłożoną, więc łatwiej będzie Wam dobrać mniejsza kwotę na kupno własnego mieszkania, a z czasem dorobić się czegoś większego. Nie ma co przeciągać liny na swoją stronę. Oboje powinniście sie dobrze czuć w domu, a mieszkając z rodzicami zawsze mogą pojawić się jakieś sprzeczki, dlatego wg mnie powinniście zastanowić się nad wynajęciem stancji bądź kupnem własnego mieszkania. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...