Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić z nadmiernym wypadaniem włosów?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Endorfinka

a na pewno chodzi o wypadanie czy połamane włosy? Zobacz czy to co Ci wypada ma cebulki czy po porstu jest przerwanym włosem.
Zmień gumkę do włosów na szerszą i materiałową. Ja mam taką co ma 0,5 cm, bez rozciągania ma 5 cm, materiałowa, kosztowała koło 1,50 i jest rewelka. Nie wyrywa włosów, a świetnie je trzyma ( włosy mam do połowy pleców, tuż przed krzyżem się kończą)

Odnośnik do komentarza

U mnie problem z wypadaniem włosów okazał się objawem anemii. Może u ciebie też to jest głównym problemem. Jeśli tak, to polecam sobie kupić w aptece żelazo hemowe w tabletkach (hemowe lepiej się wchłania, niż niehemowe, więc szybciej będą widoczne efekty).

Odnośnik do komentarza

Przyjrzałam się moim wypadającym włosom. W większości są to włosy z cebulkami. Codziennie myję włosy, może to przez to także tak wypadają mi włosy. Moja koleżanka tak namiętnie rozczesuje włosy a wypadnie ich może tylko z kilka. Może to ja źle rozczesuję lub mam źle dobraną szczotkę. Teraz jak sobie przeanalizowałam, to wydaje mi się, ( i mama też tak mówi) że za bardzo ciągnę włosy czesząc je. Jakieś inne szczotki polecacie poza Tangle Teezer?

Odnośnik do komentarza

Daj włosom odpocząć od kucyka, dziennie może ci wypaść nawet 100 włosów, także to naturalny proces. Ja używam szczotki z naturalnego włosia dzika, polecam przy okazji masz masaż głowy, który pobudza cebulki. Jeśli włosy się puszą bądź elektryzują zacznij od zmiany szamponu na taki bez SLS używaj odżywki po każdym myciu także bez SLS i daj włosom wyschnąć bez pomocy suszarki. Nie kładź się też w mokrych włosach bo w ten sposób się kruszą i łamią. Jeśli chodzi o dietę zapraszam na BLOGA.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...