Skocz do zawartości
Forum

Wahania nastrojów i trudności w skupieniu się


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz jestem na forum... Nigdy z żadnego nie korzystałem. Od wielu lat moje zycie jest jak jazda samochodem przez miliony gór. W górę i w dół. Czasami uważam siebie za bóstwo, mam niesamowicie dobry humor a już na drugi dzień potrafię nie wyjść z domu bo znowu coś nie tak z włosami, twarzą czy samymi myślami. Mam problem z uspokojeniem myśli bardzo często, nie potrafię się skupić na banalnych codziennych czynnościach. W ciągu roku mocno schudłem z 64 kg do 50 kg przy wzroście 169. Znalazłem to forum szukając odpowiedzi "jak szybko się zabić" dokładnie tak wpisałem w google. Nie wiem czy bym to zrobił. Jako 16-18 latek chciałem się ciąć a mimo to tego nie robiłem. Nie wiem ile jeszcze pozostało mi silnej woli. Nie wiem co mi jest.

Odnośnik do komentarza

witaj boylook!

Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy, a hipotez może być wiele, np. depresja, osobowość chwiejna emocjonalnie, cyklofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa itp. Powinieneś udać się do lekarza psychiatry, który mógłby Cię rzetelnie zdiagnozować i zaproponować dalsze leczenie (leki i/lub psychoterapię). Myśli samobójcze są bardzo niepokojącym sygnałem i nie wolno ich bagatelizować. Odsyłam też do darmowego telefonu zaufania: http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-112163.html. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość Martita.89

Bo CHAD należy do ciężkich zaburzeń psychicznych , które wymagają długotrwałego , oraz systematycznego leczenia - a stabilizatory nastroju , jak zapewne wiesz , to podstawa w owej chorobie..

A przede wszystkim , należy unormować swój tryb życia i wprowadzić więcej spokoju - zrezygnować z ekscytujących rozrywek , które sprzyjają zmianie fazy chorobowej ..

Znaleźć sobie sobie pasje i wypełnić swój plan życiowy - systematycznymi zajęciami . Dzięki , którym łatwiej , będzie Ci ustabilizować się.

Terapia wbrew pozorą , wydaje się nudnym zajęciem - ale sprzyja rozwojowi siilniejszej osobowości , dzięki której łatwiej będzie Ci kontrolować swoje zachowanie i korygować chwiejne nastroje.

Systematyka i zamozaparcie - a gwarantuje , że w końcu ustabilizujesz się..

Odnośnik do komentarza

Wiem, ze to zabrzmi glupio... ale sprobuj zmienic sposob odzywiania, bo objawy pasuja tez do grzybicy ogolnoustrojowej. Poczytaj o tym w internecie. Ja bylam wiecznie w depresji, ospala, rozdrazniona. Okazalo sie, ze mam grzybice. Odstawilam slodkie (wszelki cukier), zamienilam bialy chleb na ciemny, zytni, ogolnie poprawilam styl zywienia i zaczelam brac synbiotyk (prebiotyk + probiotyk) i mi sie poprawilo bardzo. Nawet bezsennosc minela, a trwalo to wszystko ponad rok.

Odnośnik do komentarza

myślę, że Powinieneś zmienić lekarza.....Wiesz czasem trzeba się nachodzić, aby trafić na odpowiedniego, który oprócz tego, że trafi z lekami to jeszcze wykaże się empatią. Skoro diagnozę Ci postawiono, leki zaaplikowano i nic.....wyraźnie wskazywałoby to na nietrafioną farmakoterapię.
Spróbuj poszukać w necie dobrych opinii o lekarzach z Twojej okolicy. Niekoniecznie z miejscowości w której mieszkasz....do psychiatry chodzi się raz na jakiś czas i być może warto się natrudzić czasem dojeżdżając, ale mieć efekty tych wizyt.
Psycholodzy...no cóż to sprawa dyskusyjna.....jednym pomagają innym nie. Pogadać równie dobrze możesz tutaj z nami, ale leczenie to podstawa.

Odnośnik do komentarza

Witaj
A kiedy ostatnio robiłeś badania kontrolne? To, że dobrze się odżywiamy nie musi świadczyć o tym, że z wartości odżywczych w sposób prawidłowy korzystamy. Napisałeś, że studenckie życie pozbawia Ciebie rozrywek a domyślam się że prawidłowy sposób regeneracji organizmu leży. Ich długo planowy stan, stres bywa często bramą otwartą dla różnego rodzaju dolegliwości. Zanim odwiedził bym lekarza psychologa, zweryfikował bym obecny stan u tego lekarza pierwszego kontaktu, zrobił wyniki, dalej ewentualnie szukał neurologicznych zmian. Trochę kierował bym się drogą, w zdrowym ciele, zdrowy duch. Oczywiście po wykluczeniu tych podstawowych dolegliwości, wrócił bym do pracy nad tą depresją i znalezieniem tego rzetelnego lekarza. Najgorsze co możesz zrobić, to się wycofać warto walczyć wszelkimi sposobami o siebie i odpowiednie zdrowie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...