Skocz do zawartości
Forum

Jestem alkoholikiem


Gość blazej69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacznę może od początku. Nie będę nikogo umoralniac bo nie o to chodzi. Piłam alkohol od 5 lat był koniec z piciem. Jednak jakiś czas temu coś się wydarzyło i napilam się od nowa, nie dużo. Potem kolejny raz i następny. Chciałam zapytać czy znaczy to że dalej jestem uzależniona?? Moz kiedyś odważne się opowiedzieć moją historię. Narazie musi tyle wystarczyć. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Karwas12

Cześć! Piszę właśnie do was i potrzebuję waszej pomocy!

Bardzo bym prosiła o wypełnienie anonimowej ankiety. Ankieta dotyczy osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu.
Badam wpływ alkoholu na rodzinę.
Posłuży ono do mojej pracy magisterskiej więc jeśli macie chwilę wolnego czasu, pomóżcie! Będę bardzo wdzięczna ?
 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScWfDjd8DZCBPAuJafEqhT6LsnON3ph2KomM6JnG1cKRDmUhQ/viewform?usp=sf_link

Odnośnik do komentarza

https://medi-life.pl/ - polecam ten ośrodek. Bez ich pomocy na pewno nie udałoby się wyjść z nałogu. Pracują tam wspaniali ludzie którzy naprawdę chcą Ci pomóc. Można liczyć na normalne, ludzkie podejście. Ja nadal walczę z alkoholem. Bo prawda jest też taka, że teraz walka trwa nadal. Z każdym kolejnym dniem jest coraz lepiej. Nie piję od ponad dwóch lat i jestem szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza

Szukałem pomocy w wielu miejscach, chodzilem na terapię i mitingi AA ale ostatecznie u mnie najskuteczniej zadziałała wszywka. Zmiana myslenia nastąpiła szybko. Polecam wszystkim szukającym wsparcia w alkoholizmie. Jak coś to szyłem się w Galmedic i nie pije od roku

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Gość Borys2 napisał:

Szukałem pomocy w wielu miejscach, chodzilem na terapię i mitingi AA ale ostatecznie u mnie najskuteczniej zadziałała wszywka. Zmiana myslenia nastąpiła szybko. Polecam wszystkim szukającym wsparcia w alkoholizmie. Jak coś to szyłem się w Galmedic i nie pije od roku

Witam, tez mysle o wszywce od niedawna... Daj prosze znac bo caly czas sie waham, jaka dawke miales wszyta? Czy to naprawde dziala? Jakies skutki uboczne? Kolega mial wszywana gdzies indziej i po tygodniu zrobila sie ropa i szew pekl a tego bym nie chcial. Galmedic ma dobre opinie zastnawiam sie jak to wyglada tam, jestem z bielska

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Gość Mazik13 napisał:

Witam, tez mysle o wszywce od niedawna... Daj prosze znac bo caly czas sie waham, jaka dawke miales wszyta? Czy to naprawde dziala? Jakies skutki uboczne? Kolega mial wszywana gdzies indziej i po tygodniu zrobila sie ropa i szew pekl a tego bym nie chcial. Galmedic ma dobre opinie zastnawiam sie jak to wyglada tam, jestem z bielska

Cześć dawka dobierana jest indywidualnie przez lekarza na konsultacji wiec tu nie pomoge. Nie mialem zadnych skutkow ubocznych, rana byla mala jakies 6 cm, szycie ze znieczuleniem miejscowym i ladnie sie zagoilo w tydzien, jak koledze peklo to zle zrobione, tu szwy byly porzadne nie mialem z tym problemu. Pytasz czy to naprawde dziala. oczywiscie ze tak. z odpowiednim wsparciem i checia zmiany owszem:)

Odnośnik do komentarza
Gość Blondyna321

Cześć wszystkim.od tygodni się zastanawialam  czy napisać i się odważyłam.otoz ja piję codziennie każdego wieczoru i zawsze mniej więcej o tej samej porze czyli 19.00/20.004piwa....niewiem dlatego tak jest cały dzień nawet odmawiam a wieczorem dosłownie marzę o relaksie z piwem,ale zauważyłam że rano ciężko mi wstać jestem jakby... zmęczona.w ciągu dnia wszystko ogarniam: dzieci do żłobka i szkoły,mąż do pracy a ja sprzątam itd idę na rower itd.dodam że jak wypije piwo to i papierosa muszę zapalić.moje próby nie picia są klapą wytrzymam do 21.00 i jestem jakby pobudzona i trochę nerwowa (a córcia ma 2,5roku i trzeba ją utulić,poczytać) potem i tak wypijam piwa i to że 3.dramat...soradzcie coś ma te wieczory jesteście bardziej doświadczeni.tylko nie hejtujcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Gość krzysiek

Jestem studentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i potrzebuje Waszej pomocy. Prowadzę badania do pracy magisterskiej (a czas goni :))

Jeśli jesteś osobą dorosłą proszę o poświęcenie chwili i wypełnienie poniższego formularza. Formularz jest zarówno dla osób uzależnionych jak i nie.

Badania są w pełni anonimowe, odpowiedź na pytania zajmuje około 10 minut. Dziękuję za udział w badaniach!

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfo1waYQWp8h3JDXlEDTJzYWs0ehhNuR0EBM5YSsxbHucDXQw/viewform?usp=sf_link

Odnośnik do komentarza

Tak naprawde najtrudniej to zmierzyc sie z tym ze ma sie problem i przestac sie tlumaczyc ze jest ok. Ja dopiero po trzech latach to zrozumialem. Trafiem na terapię do osrodka Medilife w momencie kiedy wiedzialem ze jak nie teraz to juz nigdy. Dziękuję paniom terapeutkom - Edycie, Patrycji oraz Gabrieli. Bo uwaznie podeszly do problemu. Do tego pani doktor Anna wszystkim koordynowala i jakos to sobie w glowie ulozylem. Nie jest latwo ale trzeba walczyc o swoje zycie bo alkohol nie jest rozwiazaniem. Moze na chwile zapomnisz o problemach, ale jak sie obudzisz na poteznym kacu czy bedzie lapala delirka to problemy wroca. Tez warto pokreslic to ze moja rodzina rowniez mogla liczyc na pomoc od Medilife. Nie mialem swiadomosci jak to przezywa siotra oraz mama. Walczcie o swoje zycie i nie poddawajcie sie!

Odnośnik do komentarza
Gość Piotrek

Moim zdaniem wszywkę można zrobić ale podstawą jest dobra terapia z dobrymi terapeutami, którzy Cię rozumieją, wysłuchają i dadzą odpowiednie wsparcie. Ja takie dostałem w Borowiku: https://osrodek-uzaleznien.pl

Odnośnik do komentarza

Pewnie dziś już leżalabym na cmentarzu, gdybym dalej chodziła na mitingi AA w Zielonej Gorze i słuchała bełkotu miejscowych terapeutów, zwłaszcza byłej dziennikarki (choć nikt o takiej nie slyszal) a potem beznadziejnej psycholożki. Wzięłam się za siebie sama, nie powtarzam co sobotę, że jestem alkoholiczka, patrzę tylko przed siebie. I nie piję już dwa lata.

Odnośnik do komentarza

Pewnie dziś już leżalabym na cmentarzu, gdybym dalej chodziła na mitingi AA w Zielonej Gorze i słuchała bełkotu miejscowych terapeutów, zwłaszcza byłej dziennikarki (choć nikt o takiej nie slyszal) a potem beznadziejnej psycholożki. Wzięłam się za siebie sama, nie powtarzam co sobotę, że jestem alkoholiczka, patrzę tylko przed siebie. I nie piję już dwa lata.

Odnośnik do komentarza

Ja tam osobiście nie miałam i nie mam problemu z alkoholem, ale mam znajomą, która już tak. Słyszałam, że wszywka esperal poznań to doskonałe rozwiązanie dla alkoholików - kojarzycie ten środek? Ja właśnie zaproponowałam mojej koleżance, aby to zastosowała... Zobaczymy, jakie to przyniesie efekty.

Odnośnik do komentarza

Słyszałam, że ta kobieta z ZG o której pisze Bella, niczego w dziennikarstwie nie osiągnęła, więc postanowiła zostać psychologiem. I tu ponoć jest tak samo, bo nie umie alkoholikom pomóc, do tego podobno oczernia ludzi, więc do niej nie poszlam. Chodzę do gościa, który miał ojca alkoholika, więc wszystko wie. 

Odnośnik do komentarza

Alkoholizm to choroba, która dotyka całą rodzinę... coś o ty wiem. Warto walczyć o swoje życie. Ja pomoc znalazłem niedaleko od mojego rodzinnego miasta... w Pile w ośrodku HCTP. Super specjaliści, którzy wiedzą jak pomóc i chcą pomóc mimo wszystkich niedogodności.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...