Skocz do zawartości
Forum

Pobyt w szpitalu psychiatrycznym bez zgody pacjenta


Gość Chrupek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 21 lat i cierpię na nerwicę natręctw oraz schizofrenię (jednak ta schizofrenia jest mocno naciągana). Psychiatra chce mnie wysłać do kliniki, jak mi się nie poprawi. Mówi, że ja tu nie mam nic do gadania. Problem w tym, że ja nie chcę jechać do tej kliniki, mam swoje powody. I tu moje pytanie: czy psychiatra może mnie wysłać do kliniki bez mojej zgody?? Słyszałem, że psychiatra daje jakieś skierowanie i to już będzie zależało od pacjenta, czy skorzysta, czy nie, ale skoro ten psychiatra mówi, że ja tutaj nie mam nic do gadania, to już nie wiem. Może wystarczy, że po prostu nie pójdę więcej do tego psychiatry (pójdę do kogoś innego)?? Bo chyba, jak mnie będzie chciał wysłać z przymusu, a nie pójdę więcej do niego, to uda mi się uniknąć kliniki??

Odnośnik do komentarza

Skoro zamiast Cię leczyć woli się pozbyć - zmienilabym. Nie zagrazasz sobie i innym więc wydaje mi się że trochę przesadza. Ale może być tak że chce Cię tam.wysłać by dobrali leki. To jest zrozumiałe. Ale nie z przymusu.. Wiem jak może się skończyć szpital w takim.wieku. Jestem od Ciebie rok młodsza a depresja mało mnie nie zabiła. Jednak mam wspaniałego psychiatre i bogu dzięki za jego wysiłek. Szpital to była popozycja. Moja wola.
Ale każdy jest inny... Po prostu idź do innego psychiatry skoro tak wyszło. Ja bym nie szła do szpitala ale ja to ja - mam "pracę" szkołę zaoczna, gdy wrócę nic mi nie zostanie. Jeżeli bym nie pracowała i uczyła się pewnie bym poszła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...