Skocz do zawartości
Forum

Kolonoskopia a depresja


Gość DAda-rek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tak to jest

w pełni się podpisuję pod tą wypowiedzią o zdrowie trzeba dbać i nie ma co się bać, nawet jeśli to jest nieprzyjemne, i wstydliwe dla dorosłego mężczyzny. Z tymi bólami rzeczywiście jest różnie, i może to być znak, że są guzy i w przyszłości nowotwór, ale to już czarny scenariusz i oby tak nie było, rane współczuję Ci Darku ...:(

Odnośnik do komentarza
Gość tak to jest

kwiatuszek2
Ktoś mi opowiadał jak jakaś kobieta w średnim wieku poszła sobie na kolonoskopie, od tak, żeby się upewnić, czy wszystko jest ok i się okazało, ze ma jakieś polipy, czy guzki. A to był dla niej szok, bo nie miała żadnych objawów. Ani problemów żołądkowych, ani ze stolcem. Był idealny.

Także różnie to bywa.

zdarza się i takie coś, rośnie na jelitach i nie wiadomo co to. Stres jest większy gdy niepewność bierze górę. Ech, losie, losie

Odnośnik do komentarza

moja mama miala kolonoskopie - przez tydzien pila specjalny plyn, ktory oczyszcza jelita. badanie miała robione bez znieczulenia - z bólu straciła przytomność, badanie przerwano i to było najgorsze 15 minut jakie moja mama przeżyła w życiu. ale nie w każdym przypadku musi być tak strasznie - mama moja jest pewnie wyjątkiem w ptzypadku dolegliwośći przy takim badaniu.

Odnośnik do komentarza

mój tata też miał ale jakoś wytrzymał, dostał miejscowe zastrzyk no i poszło dobrze. Tylko pózniej bolały go jelita i miał zalecenie nie jeść pokazrmów twardych tylko plynne, bardziej do picia. Jakaś kaszka n amleko coś w tym rodz. Badanie do najprzyjemniejszxych nie należy więc są obawy. Zresztą które badanie jest miłe, chyba zadne. (

Odnośnik do komentarza

~tak to jest
w pełni się podpisuję pod tą wypowiedzią o zdrowie trzeba dbać i nie ma co się bać, nawet jeśli to jest nieprzyjemne, i wstydliwe dla dorosłego mężczyzny. Z tymi bólami rzeczywiście jest różnie, i może to być znak, że są guzy i w przyszłości nowotwór, ale to już czarny scenariusz i oby tak nie było, rane współczuję Ci Darku ...:(

o coCi chodzi z tym wstydem? są goesze badania, np tk głowy promieniowanie itp, to jest grozniejsze (

Odnośnik do komentarza

No właśnie różnie to bywa...,
mojej kuzynce też lekarz zlecił kolonoskopie,jak się okazało całkiem niepotrzebnie,bo nie wiedział co jej dolega,tylko przy okazji zakaziła się w szpitalu bardzo zjadliwą bakterią zapalenia płuc,

ja nikogo nie namawiam ,mówię co ja bym zrobiła,czy nie zrobiła...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

To ze badanie wyszło dobrze to nie znaczy ze było niepotrzebne .Było kolejnym badaniem które nie potwierdzło jakiejś przypuszczalnej diagnozy.
A ze Twoja kuzynka zarazila sie w szpitalu bakterią to nie ma nic do tego i nie ma co dodatkowo stresować autora ...
Najcześciej kolonoskopię wykonuje sie w przychodniach wiec nie ma potrzeby leżeć nawet jednego dnia w szpitalu .

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

Nie zgadzam sie ze trzeba szanowac wypowiedzi innych i nie reagowac gdy ktoś bardzo uparcie twierdzi ze kolonoskopia nie jest potrzebna przy zaburzeniach trawienia .Zreszta poczytaj to co napisałaś.. .
Kawa a skąd wiesz ze autor i inni zainteresowani tematem, akurat dzieki Twoim wpisom nie wyciagnie wniosków że jednak koloniskopia jest zbędna .
Tak szanujesz nasze wypowiedzi w tym wątku, ze uparcie piszesz swoje zdanie ....dodatkowo strasząc zakazeniem bakterią ...
Bedę reagowała zdecydowanie na takie posty bo temat jest mi akurat bliski .

Ps .Kwiatuszku moj syn w wieku 17 lat miał wykonywaną kolonoskopię i gastroskopię w szpitalu .
Tak jest ,najczesciej mlodych ludzi kierują do szpitala gdy potrzeba jest jeszcze tez dodatkowych badań ..

Odnośnik do komentarza

Można się nie zgadzać ,oczywiście, ale nie powinno się deprecjonować wypowiedzi innych,
bo tak wychodzi ,że Ty wiesz najlepiej ,jesteś najmądrzejsza, ktoś inny nie i przez to właśnie wychodzą takie niepotrzebne przepychanki,takie bicie piany,
ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać do swoich racji,ani negować wypowiedzi innych,

autorzy wątku oczekują opinii własnych tu piszących ,a nie przerzucania się argumentami ,kto ma rację.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

Wypowiedzi ktore mogą przycznic sie tak jak w tym przypadku do zaniechania badań należy deprecjonować .Można zrobić to w takim stylu jak Czarna wdowa mozna zwracając sie bezposrednio to forumowicza .
Ja wolę bezpośredniość .
Ty kawa wielokrotnie to robisz w stosunku do innych tylko w formie bezosobowej.Żadna różnica bo i tak wiadomo o kogo chodzi ..:-)

Jak napisałam wczesniej temat jest dla mnie znany ponieważ w rodzinie meza wystepuje dziedzicznośc raka jelita grubego i raka żołądka toteż jestem wielka propagatorką badan przesiewowych i takie wypowiedzi jak Twoje stają mi kością w gardle .
Po Twoich wypowiedziach widać niestety laicyzm w temacie ,skoro piszesz ze nie ma badań które zbadałyby przyczynę zaburzeń trawienia ..a takie badania istnieją i to wcale nie jest ich mało.

Przepraszam za szczerość i zachecam Ciebie do dyskusji ze mna jeśli uznasz ze na pewno nie mam racji .
Pozdrawiam Kawa serdecznie i kochana wiecej dystansu do siebie ...

Odnośnik do komentarza
Gość ulalala hehe he

spokojnie dziewczyny kolonoskopia to chyba nie jest temat tabu dla faceta? Tombek, może to chcesz powiedzieć o tym całym wstydzie ...heh, dobre sobie
oczywiście popieram że badania należy wykonywać systematycznie i bez krępacji.

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek2
~Tombek
są goesze badania, np tk głowy promieniowanie itp, to jest grozniejsze (

Akurat jutro idę ;] czemu zaraz gorsze? Jednorazowa dawka promieniowania nie jest jakoś zbyt niebezpieczna.
Przynajmniej bezbolesne.

jednorazowa tak byleby nie więcej ,czasami powtarza się badanie wiele razy bo coś tam nie wychofzi więc jakieś promieniowanie jest a to ponoć szkodzi na mózg, tak twierdzą lekarze (

Odnośnik do komentarza

w zasadzie tk najlepiej jest wskazana na sprawy ujme to dot. głowy, tu jest mowa o kolonoskopii , autor się boi, nie wiem czemu , to przyjemne badanie zwłaszcza jak wykonuje go kobieta i z tym wstydem, to wydaje mi się że chodzi o mężczyznę, przyznam, że może to być krępujące. Nie można myśleć w takich kategoriach sprowadzając całą sprawę do seksu, skojarzeń seksualnych. Mnie się wydaje że autor to miał na myśli. Żaden wstyd. BadNIE bardzo potrzebne , napisał że ma problemy trawienne, więc niech się zajmie tym i na tym skupi. Przecież gastroskopie też może wykonywać mężczyzna i niekoniecznie robić to delikatnie. Pózniej jest dieta itp,, co do tk głowy jak ktoś tu już napisał, wg mnie rezonans lepszy, zgodzę się z tym z Kawą, bo to chyba ona o tym pisała, czy ktoś tam inny. Autorowi oczywiście życzę powodzenie , to wcale nie jest takie straszne , bo zdrowie jest bezcenne. ;/

Odnośnik do komentarza

~sekruto
proponuję autorowi by zrobił wszystkie badania, kolonoskopię, gastroskopię, tk głowy, rezonans m, itp... będzie miał pewność że jestr zdrowy , bo po co ciągle żyć w niewiedzy i strachu ...(

Przede wszystkim na te badania musi być skierowanie,lekarz nie wyda bez potrzeby,

trzeba by przynajmniej co pół roku robić takie kompleksowe badania ,
żeby ewentualnie wcześnie wykryć potencjalne choroby,

hipotetycznie zakładając ,że każdy by chciał takiej
profilaktyki ,byłoby to niemożliwe ze względu na ograniczone możliwości służby zdrowia,
jak i też nie byłoby to obojętne dla organizmu,

dlatego celowe są te badania w profilaktyce chorób genetycznych czy w konkretnych podejrzeniach.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość dorosly facet

Ka-wa, masz rację to co napisałaś, badania profilaktyczner są bardzo ważne a strach nie powinien przyćmić motywacji di kontroli wlasnego zdrowia tylko dlatego że ktoś się po prostu wstydzi. Ja bym się nie wstydził. Nie ma czego. Ale nie o tym tu chce mówić. Fakt, skierowanie daje lekarz ale nie zawsze, bo są placówki gdzie to skierowanie dostaje się od ręki, lub lekarz prowadzący kieruje na takie badania. Sa potrzebne profilaktycznie jeśli istnieje ryzyko chorob genetycznych i tu masz racje Kaw-wa.

Odnośnik do komentarza
Gość dorosly facet

dodam że można je zrobic prywatnie, niekoniecznie na NfZ bo normalnie dlugo się czeka, wiecej niz pol roku nawet kilka lat. Na zdrowiu nie ma co oszczędzać tylko uderzyć do prywatnej przychodni. Drogo to kosztuje, lecz jeśli u Darka istnieje ryzyko np: nowotworu czy genetycznej choroby po przodkach to koniecznie, bo np: z rakiem nie wolno sobie igrać bo skutki tej choroby są tragiczne. Raka lepiej leczyc wczesniej a najlepiej zapobiegać, własnie poprzez takie badania. Wiec nie am co się wstydzić tylko przelamac swoja frustracje i pokazac tylek lekarzowi i sie zbadac by pozniej nie plakac z powodu choroby. Rozpisalem się troche bo sam cvhodze na badania regularnie i na NFz i prywatnie ij estem zdrowy teoretycznie, wiadomo od czasu do czasu jakas choroba sie przytrafi lecz nie ignoruje tego. Także doradzam Darkowi by się zbadał , koniecznie !!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...