Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy opłaca się studiować?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość doświadczony..1

Wiedza i wykształcenie nabyte na studiach są korzystne tylko wtedy gdy umiemy je praktycznie zastosować w życiu jeśli nie są zbędne i czas poświęcony na naukę można zaliczyć jako zmarnowany

Odnośnik do komentarza

Nie przydaje się do niczego, poza tym że może znajdziesz lepszą pracę. Wiedza ze studiów pewnie nie przyda ci się nigdy, jeśli będziesz pracował w zawodzie to może 5% wiedzy ci się przyda. Chcesz sprzątać - nie musisz mieć magistra, chcesz robić coś innego - zrób magistra albo idź do zawodówki.

Odnośnik do komentarza

Hej nie wiem czy wszystko można generalizować. Odpowiedzieć tak studia są potrzebne gdyż myśli większość społeczeństwa. Jednak dużo osób które studiowało mogło się głęboko rozczarować. Dlaczego? Jest dużo kierunków studiów a na większości z nich wielu studentów, myślisz że wszyscy dostaną pracę w wyuczonym zawodzie. U nas po prostu ludzie są zbyt ambitni i pracowici. Dużo wyjeżdża za granice by zarobić na utrzymanie w czasie studiów kosztem własnego zdrowia i szczęścia potem muszą tam wracać. Wymagania w dużej liczbie branż są nieproporcjonalne do pracy i wysiłku nawet z dyplomem mgr. Studia gwarantują lepszą pracę w około 25 % niż przed. Takie dodatkowe hobby można powiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Niestety większość pracodawców patrzy na papierek, a skoro jesteś już na studiach to znaczy, że jednak zależy Ci w przyszłości na dobrym stanowisku, a bez studiów w tym kraju nie ma się na to szans niestety.
Ja miałam podobnie, wybrałam kierunek, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na rynku pracy. Nie to, żebym bardzo się męczyła, ale wiedziałam od razu, że to nie jest to, co chcę robić w życiu, ale nie zrezygnowałam.
Można się zawsze przekwalifikować albo nabyć nowe umiejętności kursami, zwykle są płatne, ale dzięki temu masz szansę pracować tam, gdzie chcesz.

Odnośnik do komentarza

~fff48
oczywiście że opłaca sie studiować to co nas interesuje, tylko gbury ledwo po zawodówkach powiedzą że to dla frajerów , bo niema pracy czy coś, a praca jest w wielu zawodach

A czy nie ucza na studiach szacunku do inych ludzi? Te gbury po zawodowce jak sie wyrazilas/es maja zawod i moga robic specjalizacje. Co ty myslisz ze jak masz papier magistra albo licencjat to od razu jestes z wyzszych sfer? Ja skonczylam studia za granica ale nas uczyli najwazniejszego szcunku do inych, i dlatego Polska jest niestety pod tym wzgledem jeszcze 100 lat za tymi na M. Wedlug ciebie ludzie po zawodowce to jakas podkategoria? Bezczlna/y jestes.

Odnośnik do komentarza

"gbury ledwo po zawodówkach" - ja to nie odebrałam jako obrazę, tylko jako kierowane do gburów, a nie do wszystkich ludzi kończących szkołę zawodową, ale może się mylę.
W dzisiejszych czasach jest "nadprodukcja" ludzi po studiach, brakuje tych z konkretnym zawodem i obecnie ich "rynkowa" wartość wzrasta.
Nie ma pracy dla wielu tych, co pokończyli uczelnię, często ci "fizyczni" zarabiają lepiej, ale wyboru powinniśmy dokonywać na wstępie, a nie w końcówce nauki.
Często młodzi wybierają te studia, gdzie łatwiej się dostać. Nie patrzą na to, PO KTÓRYCH KIERUNKACH JEST ZAPOTRZEBOWANIE NA PRACOWNIKÓW.
I potem rozpacz, nie ma dla nich pracy.

Wracając do autorki. Skończ to, co zaczęłaś. Warto, bo życie potrafi nas zaskoczyć i akurat może znajdziesz idealną pracę właśnie dla tego, że masz do tego niezbędne wykształcenie.. Szkoda tych lat, które już poświęciłaś na te studia.

Odnośnik do komentarza

Dużo zalezy od kierunku.Poza tym malo osob pracuje w wyuczonym zawodzie.Teraz ,rynek pracy jest tak skonstruowany,ze duzo osob decyduje sie na to co aktualnie jest do wyboru. Magistra trzeba miec ale za duzo nie ma na co liczyc po samych studiach. Kursy,szkolenia,praktyka i doswiadczenie do tego.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Tak na prawdę - studia to zawód wysoce wyspecjalizowany. Do czego ci to potrzebne? Czy wgl komukolwiek? Kierunki które dziś są na topie to przede wszystkim marketing i informatyka. Tutaj warto studiować. Oprócz tego medycyna i prawo. Reszta - myślę nie ma przyszłości. Z zawodów typowo technicznych lepsza jest zawodówka z uprawnieniami i po kursach (więcej praktyki). W mechanice lepsza jest zawodówka niż technikum (poważnie!).

Ktoś tu stękał że głąby po zawodówce są... Ja mam łeb do nauki, ale uwielbiam mechanikę, więc w to poszedłem. Tu ważna jest praktyka a nie wykształcenie. Pracę w tym zawodzie można znaleźć nawet bez szkoły, jeśli udowodnisz że potrafisz pracować (bo szkoły są masakrycznie denne). "Zarabiaj na tym co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...