Skocz do zawartości
Forum

Tycie po rzuceniu palenia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Mam pewien problem, otóż 3 miesiące temu nareszcie udało mi się rzucić palenie po 3 latach walki, tak zaczęłam palić jako 19stka co było głupie :( Na całe szczęście rzuciłam palenie, dziś mam 23 lata. Wszystko było by dobrze, tylko strasznie zaczęłam tyć! W ciągu tych 3 miesięcy przybyło mi prawie 9 kilogramów... Nigdy wcześniej nie byłam na żadnej diecie i nie interesowałam się takimi tematami, wiecie jak to jest być młodą.... Teraz szukam wyjścia z tej sytuacji, nie chce się głodzić, szukam jakiegoś dobrego sposobu, który pomoże mi wrócić do normalnej wagi. Pomoże mi ktoś? :(

Odnośnik do komentarza
Gość Kosmatka

zobacz czy przypadkiem nie zajadasz głodu nikotynowego. To dość często. Ludzie w czasie rzucania zaczynają jeść żeby zająć ręce oraz by jakoś nie myśleć o paleniu. Może u ciebie jest tak samo. Może wystarczy że ograniczysz jedzenie pomiędzy posiłkami?

Odnośnik do komentarza
Gość Lawendowa

ja też tak tyłam... musisz mniej jeść, nie zajadać stresu. U mnie pomogło picie wody i do tego żucie gumy. ale sposobów jest kilka tylko musisz mieć silną wolę. Moja koleżanka jadła marchewkę pokrojoną w słupki, druga za kązdym razem gdy chciala zapalić czy potem coś zjeść to patrzyła na swoje zdjecie jak była piękna i młoda itp

Odnośnik do komentarza

Super, dziękuje za odpowiedź! Może coś w tym jest, faktycznie teraz zaczęłam podjadać między posiłkami, częściej coś słodkiego wpadnie, a to z koleżankami się coś zje na mieście i tak to się zbiera... Spróbuję od dziś z piciem wody, bo to podobno zatyka i nie chce tak bardzo się jeść. Najgorzej jest w domu, jak siedzę i np uczę się, wtedy wszystko mnie rozprasza i czuje się lepiej gdy jem, wtedy jakoś mogę się skupić to fakt, być może ręce są nie przyzwyczajone.. Spróbuję na początek tak jak mówicie ograniczyć przekąski i jadać regularne posiłki, nie chce żadnych diet ;/ gumy też dobra opcja, jeszcze sobie kupię paczkę paluszków żeby mieć w domu do przegryzania... jeszcze raz dziękuje za odpowiedź, zobaczymy co to będzie!

Odnośnik do komentarza

Zamiast paluszków zrób sobie coś takiego:
jak masz się uczyć przygotuj:
- marcheweczki pokrojone w słupki
- seler naciowy
- różyczki brokułów
- ogórka
do tego przygotuj sosy np czosnkowy czy zwykły ketchup :P
3 korzyści:
1. zajmiesz ręce i mysli przygotowaniem jedzenia
2. mniej kalorii niż paluszki
3. fajnie się chrupie przy nauce

wiem bo sama testowałam

Odnośnik do komentarza

Tańcząca wariatka
Zamiast paluszków zrób sobie coś takiego:
jak masz się uczyć przygotuj:
- marcheweczki pokrojone w słupki
- seler naciowy
- różyczki brokułów
- ogórka
do tego przygotuj sosy np czosnkowy czy zwykły ketchup :P
3 korzyści:
1. zajmiesz ręce i mysli przygotowaniem jedzenia
2. mniej kalorii niż paluszki
3. fajnie się chrupie przy nauce

wiem bo sama testowałam

Zrobiłam sobie to w weekend i jak się uczyłam to faktycznie zajmowało mi to ręcę, nie szukałam papierosa! W dodatku bardzo mi smakuje :D Na razie trwam i dzielnie walczę z dietą, mam nadzieję że się uda! Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc i słowa otuchy!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...