Skocz do zawartości
Forum

Nieprzyjemny zapach z pochwy


Gość eeru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od pewnego czasu mam problem z zapachem z pochwy oraz śluzem. Zaczęło się to kiedy zachciało mi się stosować podpasek naturella z rumiankiem. Poczytałam w internecie że lepiej używać bezzapachowych więc w następnym miesiącu zaczęłam używać bezzapachowych. Minęło 5 miesięcy ale nieprzyjemny zapach został wraz z wydzieliną która przed okresem bardzo się nasila. Jest to bardzo krępujące, ponieważ dość często muszę dodatkowo nosić wkładki. Zaczynam bać się czy to coś poważnego, wiem że powinnam iść do lekarza ale to dość krępujące bo dbam o siebie a tu takie coś.. Po za tym przy wejściu do pochwy na wardze zrobiło mi się małe zgrubienie.

Odnośnik do komentarza

Ile razy dziennie się tam myjesz?
Też stosowałam te podpaski i zapach w połączeniu z krwią jest bardzo nieprzyjemny i kwaśny. Zamieniłam na te bezzapachowe i jest lepiej. Wiadomo w czasie miesiączki cukierkami nam tam pachnieć nie będzie.
Może jesteś tam niedomyta i dlatego zapach pozostał. Ale dziwne, żeby aż przez 5 miesięcy? Możliwe, ze masz grzybicę . Nie bagatelizuj tego zapachu i zgrubienia! Udaj się do lekarza, niczego się nie krępuj!

Odnośnik do komentarza
Gość linda 99

Też optuje za wizytą u ginekologa, zwłaszcza ze względu na to zgrubienie. Co do samego zapachu to spróbuj stosowac probiotyki ginekologiczne, tylko tak przez dłuższy okres czasu, np 2-3 miesiące. Skuteczny jest Lactovaginal, kuracja podstawowa to 7 dni ale potem wystarczy wspomagająco 2-3 razy w miesiącu. Regeneruje mikroflore pochwy, dostarcza dobrych bakterii, tym samym blokując możliwość rozwoju patogenów, które są odpowiedzialne za "nienaturalny", nieprzyjemny zapach.

Odnośnik do komentarza
Gość KaroKier

Idź do ginekologa bo możesz mieć infekcję intymną lub nadżerkę. A na co dzień stosuj lacibios femina protecta - płyn do higieny intymnej o pH 3.5 z kwasem mlekowym i chlorheksydyną, dzięki czemu działa przeciwgrzybiczo i bakteriobójczo. Łagodzi pieczenie, stany zapalne i eliminuje nieprzyjemne zapachy. I co ważne jest hypoalergiczny, bez SLS, SLES, parabenów, więc nie podrażnia i nie wysusza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...