Psychoterapia

Do jakiego lekarza psycholog czy psychiatra? Proszę o pomoc.

Paweł 88

Paweł 88

Dzień dobry. Nie wiem do jakiego lekarza udać się na poradę psychiatra czy psycholog? Chciałbym uzyskać pomocy od specjalisty. Prowadzę firmę że wspólnikiem który jest moim bratem. Czasami dochodzi do kłótni z wymianą zdań obraźliwych oraz przekleństw. Ostatnio podczas wymiany zdań wspólnik "brat" wpadł w furie, szal i zaczął mnie okladac pięściami z całej siły. Poobijal mi żebra oraz uszkodził rękę. Akcja trwał około minuty puki osoba postronna nie sciagnela go ze mnie. Chciałbym zapytać jakiejś osoby czy taka sytuacja napadu silowego na osobę w trakcie dialogu jest normalana? Dodam że brat codziennie ćwiczy na siłowni. I jest dużo silniejszy od emnie. Zgodził się pojechać ze mną na poradę aby osoba postronna oceniła tą sytuację. Boję się że znów mnie zaatakuje. Proszę o pomoc czy lekach psychiatra w tym temacie bardziej pomoże czy raczej psycholog? Bardzo dziękuję za pomoc w doborze drogi rozwiązania problemu

137679 pawel-88 Mężczyzna, 31 lat, Szczecin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Mgr Agnieszka Dymska

Mgr Agnieszka Dymska

Odpowiedź eksperta

Dzień dobry.
Jeśli chce Pan poszukać sposobu na rozwiązanie problemu, który Pan opisuje zdecydowanie polecam wizytę u psychoterapeuty (to ktoś więcej niż psycholog, osoba posiadająca znacznie szerszą wiedzą w zakresie pomocy psychologicznej).

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

185469 mgr-agnieszka-dymska Kobieta, 45 lat, Pruszków
~Jusanna

~Jusanna

Psycholog nie jest lekarzem. Lekarzem jest psychiatra. Psychoterapeuta może być lekarzem, ale nie musi.
Ja zgłosiłabym się do psychiatry, który zaproponuje najlepsze rozwiązania - psychoterapię, farmakoterapię lub skieruje do odpowiedniego specjalisty.