Forum Żywienie i fitness

Oczyszczanie organizm z toksyn

kwiatuszek2

kwiatuszek2

Znacie jakieś naturalne produkty, które oczyszczają nasz organizm z toksyn?

Poza zieloną herbatą, bo ją akurat uwielbiam.

88352 kwiatuszek2 Kobieta, 27 lat, Katowice

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ddd2

ddd2

Odstawić słodycze. I codziennie rano sok z połówki cytryny na czczo. Samopoczucie powinno się poprawić.

120573 ddd2 Kobieta, 26 lat, SUWALKI
Arabika

Arabika

no podobno cytryna dobrze działa, ale trochę kiepsko wpływa na szkliwo - przynajmniej na moje :)
aloes też słyszałam że dobrze robi, dokłądnie to sok z aloesu.
Możesz jeszcze pić siemię lniane

87742 arabika Kobieta, 33 lata, Suwałki
Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Witam,
Jest klika sposobów na to aby oczyścić organizm, poniżej przedstawię kilka z nich:
1. Ruch - przyspiesza ona naturalny proces oczyszczania się komórek naszego ciała.
2. Mieszanki ziołowe zawierające następujące zioła: korzeń mniszka lekarskiego, kora brzozy, łopian większy, cykorie, skrzyp polny, koniczynę, dziurawiec, jeżówkę, pokrzywę, karczochy, koper włoski, ostropest plamisty czy aloes. Można takie mieszanki kupić już gotowe lub sporządzić je samodzielnie.
3. Woda z sokiem z cytryny lub limonki, pita na czczo rano.
4. Ocet jabłkowy
5. Owoce jagodowe - maliny, jagody, borówki
6. Yerba mate i zielona herbata
7. Picie odpowiedniej ilości płynów ( 2-2,5 litra wody)

25 kamila-okulska Kobieta, 32 lata, Lublin
~Brykietka

~Brykietka

Naturalne sposoby - jestem na TAK, ale jak ktoś m atakie brudy w środku, które robią tyle złego to trzeba chyba czegoś konretniejszego. Ja mam spory problem ze stanami zapalnymi organizmu, przede wszystkim co chwile infekcje - tylko zimniej na dworze a ja od razu podupadam na zdrowiu. Słyszałam od lekarza o zabiegu, który nazywa się hydrokolonoterapia. Poczytałam o nim sporo i byłabym zdecydowana. Nie wiem tylko gdzie warto pójść w Lublinie. Zna ktoś jakieś odpowiednie do tego miejsca?

~M. Tombak

~M. Tombak

Ugotowac 5 g lisci laurowych pokrojonych , w 300 ml wody przez piec minut, wlac do termosu i po paru godzinach odzcedzic plyn od pokrojonych lisci.
Pic lakami co 2 godziny, caly dzien, robic nowy plyn lub 15 gram ugotowac co starczy na 3 dni. Potem przerwa.
Lewatywy na oczysczenie jelita grubego tez bardzo pomagaja, ale kolejnosc oczyszczenia czy watroby (sok cytr. i olej i termofor patrz M. Tombak) czy nerek czy jelit, to zalezy od stanu organow, co mozna komputerowo stwierdzic zagrzybienie, pasozyty , robaki, www.centrumpeloha.eu.
W Szczecinie itd. w ciezkich chorobach , nowotwory, rak, borelioza, alergie, astma, cokrzyca itp, pomagaja i ale przed chemia i operacja trzeba sie zglosic, jap1546@gmail.com

fugazi

fugazi

Ja z kolei słyszałem, że bardzo dobrą metodą na oczyszczenie jest codziennie po przebudzeniu wypijanie szklanki wody z sokiem z cytryny. Podobno to w doskonały sposób oczyszcza nasz układ trawienny! Zawsze również możemy sięgnąć po jakieś artykuły higieniczne i korzystać z nich zgodnie z zaleceniami na opakowaniu :)

192486 fugazi Mężczyzna, 27 lat, Katowice
tyrael

tyrael

organizm sam się świetnie oczyszcza z toksyn. można mu za to pomóc - ruchem i odpowiednią dietą. W przypadku osób zdrowych (poza tymi nieszczęsnymi toksynami ;) ), to powinno w zupełności wystarczyć

200799 tyrael Kobieta, 27 lat, Katowice
196kolo

196kolo

Ja również mam ten problem i chętnie skorzystam z waszych metod :)

200758 196kolo Mężczyzna, 23 lata, Toruń
~Martyna_98

~Martyna_98

Najlepszym sposobem jest błonnik. Osobiście testowałam chyba wszystko ale nie ma lepszej metody niż naturalny, skuteczny błonnik. Najlepsze jest to, że oprócz usunięcia toksyn pomaga on również w odchudzaniu - oczyszczony układ pokarmowy znacznie poprawia tempo utraty wagi. Tutaj macie artykuł o jego działaniu i właściwościach: http://naturalraport.pl/2018/01/09/blonnik-witalny-fibre-select-przeczytaj-zanim-kupisz-recenzja-opinie-wlasciwosci/

~karina456

~karina456

Czasami po prostu warto mniej zjeść niż się tak katować, wiem coś o tym sama, bo przez takie oczyszczanie, to doprowadziłam się do zaparć i biegunek naprzemiennie, to była prawdziwa męczarnia, teraz tylko intesta mi pomogła przywrócić moje jelita do normalnej pracy..

fitness_baba

fitness_baba

Też słyszałam, że aby oczyścić organizm z toksyn powinno pić się zieloną herbatę lub wodę z cytryną. Nie wiem może jeszcze jakieś zioła, ale to trzeba by poczytać jakie.

197378 fitness-baba Kobieta, 41 lat, Sieradz