Skocz do zawartości
Forum

Rozpierający ból pod kolanem


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio staram się więcej chodzić, nie powiem, że prowadze jakiś super aktywny tryb życia, ale powiedzmy, że z bardzo zastałego staram się małymi krokami zwiększać aktywność, np. odrobinę więcej chodzić, czasem jak za dużo siedze to wstanę i zrobię kilka skłonów itp.
I od ponad tygodnia zaczęło mnie bolec prawe kolano, bardziej po kolanem po prawej stronie. To jest taki rozpierający ból, nasila się bardzo gdy kucam, jakby tam coś było i rozpierało. Zastanawiam się dlaczego tak mam. W ubiegłym roku zapisałam się na tańce i juz po 1 zajęciach pojawił się ból podczas kucania. Po drugich zajęciach ból pozostał na co dzien i dopiero po kilkunastu dniach zniknął po rezygnacji z tańca. Czy ja mam coś z kolanami nie tak, czy może mam wszystko zastane i ból jest czymś naturalnym skoro nie mam kondycji? Dodam, że nigdy nie miałam żadnego urazu kolana, ale raz po treningu ( w ubiegłym roku )delikatnie mi spuchło własnie pod kolanem i te spuchniecie było miekkie jakby napompowane.

Odnośnik do komentarza

może też to być cysta ( torbiel) Beckera. Idź do lekarza, powinnaś zrobić sobie prześwietlenie kolana i usg. Jeśli to nie cysta to może być też jakieś niedopasowanie rzepki do powierzchni stawowej, albo początki chondromalacji. . Tak czy siak lepiej idź do lekarza i poproś o te badania

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

a to tak nagle by sie pojawiło? ze nigdy nie było zadnych dolegliwosci i nagle po treningu sie pojawiło? sa jakies objawy tej cysty czy tylko po prostu ten ból po wysiłku??

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

moglo Cie przewiac moglas krzywo stanac ciezko powiedziec jesli bol jest silny i nie ustepuje to najlepiej zrobic przeswietlenie kolana zastanow sie czy np nie sprzatalas w kuckach i nie nadwyrezylas kolan

Odnośnik do komentarza

Daria torbiel się usuwa jeśli jest duża i bardzo boli, moja mama miała mieć usuwaną, ale przed samym zabiegiem jej pękla i nie trzeba było już go robić. Pęknięta torbiel nie jest szkodliwa dla ciała. Po usunięciu może się odnowić. Taka przypadlość.

Odnośnik do komentarza

Mam podobny problem, ćwiczę sztuki walki 3 lata i dopiero teraz boli mnie miejsce guzowate pod kolanem. Byłam z tym u lekarza stwierdził, że nie wie co mi jest, wysłał mnie na rehabilitacje. Pomogło lecz po 2 miesiącach znowu wróciło. Szkoda pieniędzy żeby co chwilę wracać na rehabilitacje. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...