Forum Zdrowie

Zatkany nos bez kataru

~Justyna223

~Justyna223

Witam mój problem polega na tym że od 3 dni mam zatkany nos bez kataru, żadnej wydzieliny splywającej do gardla nie ma, bólów zatok też nie ma . Raz mam zatkana jedną dziurkę raz druga aa czasem obie . Nie wiem co temu zaradzić. Nie było by to jakoś szczególnie uciążliwe ale jak mam tak zatkane dwie dziurki to czasami ciężej Mi się oddycha . Jak mogę sobie pomóc?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mgmg

~mgmg

obrzeki błony śluzowej, moze od alergii?

rozpusc sobie wapno do picia 3 x dziennie

jak nie poprawi sie, pojdz za tydzien do lekarza

~Justyna223

~Justyna223

Wapno powinno pomóc? Aa może jeszcze jakieś inhalacje z soli fizjologicznej czy coś w podobie?

~mgmg

~mgmg

zapytaj w aptece

ciekawe, czy w tym watku pokaza sie reklamy konkretnych preparatow soli fizjologicznej? Bo jezeli firma nie wykupuje reklamy platnej, tylko reklamuje sie anonimowo w watkach, to znaczy, ze produkty slabo sie sprzedajac i nie stac ich na reklame, prawda?

~marcelina123123

~marcelina123123

Ten zatkany nos bez kataru to może być alergia. Na zatkany nos mogą pomóc inhalacje. A masz flegmę w gardle albo rano jak wstajesz to odchrząkujesz wydzielinę?

~Justyna223

~Justyna223

No właśnie o to chodzi w tym że nie , nic Mi nie dolega prócz właśnie tego zatkanego nosa . Kupiłam sobie wapno z witaminą C i sól fizjologiczna zobaczymy może coś pomoże

~Do Autorki

~Do Autorki

jedyne rozwiązanie:
1.płukanki noso-gardła letnim roztworem: woda +sól +dentosept +azulan
Technika: nabierasz roztworu do buzi, przechylasz głowę do tyłu i "bulgoczesz" Następnie przytykasz jedną dziurkę nosa, a drugą wciągasz roztwór, aż poczujesz go w buzi. Uwaga, nie wolno dwoma dziurkami nabierać roztworu, bo można się "utopić"
2. inhalacje parowe kroplami Inhalol. Naczynie metalowe o dosyć dużej- 20cm średnicy, troszeczkę wody, mały ogień, i na parującą wodę kilka kropel inhalolu, nałożyć ręcznik na głowę i wdychać opary przez kilka minut. Po inhalacji płukanie gardła zimną wodą.
3. łyżeczkę świeżego masła rozpuścić w buzi, tak by posmarować gardło. Pamiętam ów zabieg po operacji migdałków; rana zagoiła się bardzo szybko.
4. picie soków Gersona, 1 szklanka na dzień. W soku dosyć duża dawka czosnku i cebuli. Taka mieszanka= najnowszej generacji antybiotyk.
4. po wyleczeniu, hartowanie gardła zimną wodą i rekreacyjnym wysiłkiem fizycznym, np. rower górski, na dworze o dosyć niskiej temperaturze powietrza.
Szczegóły proponuję znaleźć na
www.vademecum-zdrowia.cba.pl wpisując adres tylko na górny pasek.

~aga 27

~aga 27

tak czy siak zrób wymaz z gardła na posiew i antybiogram, bo może siedzi ci w gardle jakaś bakteria & grzyb. Wtedy wg antybiogramu lekarz przepisze prawidłowy antybiotyk.