Skocz do zawartości
Forum

Zatkany nos bez kataru


Gość Justyna223

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna223

Witam mój problem polega na tym że od 3 dni mam zatkany nos bez kataru, żadnej wydzieliny splywającej do gardla nie ma, bólów zatok też nie ma . Raz mam zatkana jedną dziurkę raz druga aa czasem obie . Nie wiem co temu zaradzić. Nie było by to jakoś szczególnie uciążliwe ale jak mam tak zatkane dwie dziurki to czasami ciężej Mi się oddycha . Jak mogę sobie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Gość Do Autorki

jedyne rozwiązanie:
1.płukanki noso-gardła letnim roztworem: woda +sól +dentosept +azulan
Technika: nabierasz roztworu do buzi, przechylasz głowę do tyłu i "bulgoczesz" Następnie przytykasz jedną dziurkę nosa, a drugą wciągasz roztwór, aż poczujesz go w buzi. Uwaga, nie wolno dwoma dziurkami nabierać roztworu, bo można się "utopić"
2. inhalacje parowe kroplami Inhalol. Naczynie metalowe o dosyć dużej- 20cm średnicy, troszeczkę wody, mały ogień, i na parującą wodę kilka kropel inhalolu, nałożyć ręcznik na głowę i wdychać opary przez kilka minut. Po inhalacji płukanie gardła zimną wodą.
3. łyżeczkę świeżego masła rozpuścić w buzi, tak by posmarować gardło. Pamiętam ów zabieg po operacji migdałków; rana zagoiła się bardzo szybko.
4. picie soków Gersona, 1 szklanka na dzień. W soku dosyć duża dawka czosnku i cebuli. Taka mieszanka= najnowszej generacji antybiotyk.
4. po wyleczeniu, hartowanie gardła zimną wodą i rekreacyjnym wysiłkiem fizycznym, np. rower górski, na dworze o dosyć niskiej temperaturze powietrza.
Szczegóły proponuję znaleźć na
www.vademecum-zdrowia.cba.pl wpisując adres tylko na górny pasek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...