Skocz do zawartości
Forum

Przeziębienie, chrypka, kaszel...


Gość darusia01

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darusia01

Stosowałam amol i chrypka oraz drapanie w gardle ustąpiło. Natomiast kaszel całkowicie przeszedł w mokry. Zalega mi flegma i muszę się jej szybko pozbyć. Tak jak pisałam piję herbatę z sokiem malinowym, biorę syrop z cebuli. Jak szybko pozbyć się mokrego kaszlu?

Odnośnik do komentarza
Gość milenaaaaa

Stosuję sok z czerwonych buraczków i powiem, że gardło już znacznie mniej boli, chrypa przechodzi. Katar już się kończy. Tylko martwi mnie fakt, że kaszel zmienił swój charakter. Mam mokry kaszel z flegmą. Jak go wyleczyć?

Odnośnik do komentarza
Gość irenairka

Witam! Od tygodnia boli mnie gardło, mam chrypkę, silny katar, wilgotny kaszel oraz goraczkę. Leżę w łóżku i próbuję się wyleczyć domowymi sposobami, ale coś nie bardzo. Mokry kaszel się nasilił i bardzo mnie męczy. Nie mogę odkasłać całej zalegającej flegmy, gdyż nie wszystko się odrywa. To, co się oderwie to odkasłam, a reszta dalej zalega. Na gardło stosuję amol, a na kaszel biorę syrop z cebuli. Od częstego i gwałtownego kasłania boli mnie klatka piersiowa. Już tydzień się męczę. Czy powinnam udać się do lekarza? Co mi pomoże na wilgotny kaszel?

Odnośnik do komentarza

Witam. Obudziłem się po ciężkiej nocy (40 stopni gorączki). Zdrętwiała mi cała prawa noga. Tylko w udzie jeszcze przynajmniej coś czuję, a niżej tylko drętwienie. Dotyk czy inne rzeczy jeszcze są wyczuwaln. Utrzymuje się już kilka godzin. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Gość toooosiiiiia

Już drugi tydzień męczy mnie mokry, odrywający się kaszel. Chrypka ustąpiła tylko mokry kaszel pozostał. Cały czas biorę syrop. Mam minimalnie mniej flegmy niż w zeszłym tygodniu. Nadal często odkasłuję flegmę. Czy powinnam już udać się ponownie do lekarza czy zaczekać jeszcze kilka dni?

Odnośnik do komentarza
Gość aaasiaaa

Witam! Od tygodnia próbuję się wyleczyć i coś nie bardzo. Przez kilka dni była gorączka, ale już zbiłam. Od tygodnia chrypka, drapiące i obolałe gardło. Mam silny katar i mokry kaszel. Nie mogę oddychać przez nos, bo cały jest zatkany, mam zmieniony głos. Oddychając przez usta na dworze, zaziębiłam jeszcze bardziej gardło. Od kilku dni męczy mnie mokry kaszel. Mam mnóstwo flegmy w gardle i w oskrzelach. Kiedy głęboko oddycham przez usta od razu odrywa się flegma i muszę odkasłać. Bardzo się męczę. Kaszel z dnia na dzień przybiera na sile. Leżę, odpoczywam i biorę syrop z cebuli oraz amol. Co pomoże na gardło, katar, mokry kaszel? Czy muszę pokazać się z tym u lekarza?

Odnośnik do komentarza
Gość elizzza01

Witam! Od jakiegoś czasu dokucza mi mokry kaszel i czuję ból w klatce piersiowej, czasami ból płuc. To chyba przeziębienie. Mokry kaszel jest bardzo silny, zalega mi flegma, ktorej nie mogę się pozbyć. Piję dużo herbaty z sokiem malinowym i biorę syrop z cebuli. Czym wyleczyć mokry kaszel?

Odnośnik do komentarza

Witam! Złapałam przeziębienie z typowymi objawami jak: kaszel, flegma i katar. Jestem osłabiona, ale chodzę do pracy. Często odkrztuszam flegmę. Leczę się domowymi sposobami, rano przed wyjściem do pracy biorę syrop z cebuli i potem w południe drugi raz łykam syrop. Czy jest duże prawdopodobieństwo, że zarażę współpracowników? Jak długo mogę zarażać?

Odnośnik do komentarza

Witam! Od miesiąca moje dziecko (8 lat) kaszle na mokro. Kaszel przyniosło od kolegi ze szkoły. Po kilku dniach mokrego kaszlu odwiedziłam z dzieckiem lekarza. Pediatra osłuchał dziecko, nic nie stwierdził i przepisał syrop na kaszel. Podawałam dziecku syrop przez kilka następnych dni, dziecko częściej odkrztuszało flegmę, ale kaszel nie przeszedł. Dziecko cały czas puszczam do szkoły, a nie chciałam żeby się zaziębiło na przerwie, bo jak to dzieci biegają i powiedziałam nauczycielce żeby dziecko na czas przerwy zostawało w klasie i nie wychodziło na dwór. Dodatkowo zwolniłam dziecko przez tydzień z ćwiczeń na zajęciach wychowania fizycznego. Nie mogłam tego przedłużać i w końcu dziecko musiało zacząć ćwiczyć z kaszlem. Nauczycielka mówi, że dziecko po lekcji wychowania fizycznego częściej męczy kaszel i mówi, by najpierw wyleczyć i puszczać do szkoły zdrowe dziecko. Co ja na to mogę, że dziecku nie chce przejść kaszel. Byłam z nim u lekarza i nic nie stwierdził. Czy ktoś miał podobnie? Co to może być?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 15 lat i od 5 dni utrzymuje mi sie goraczka na zmiane 37-38.5. Biore antybiotyki poniewaz wychodzi mi zab madrosci i jest zaplenie. Dodatkowo mam meczacy katar i bol w klatce piersiowej ( nie wiem moze to od kataru ). Co mi moze dolegac ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od poniedziałku choruję na grypę (dziś jest piątek wieczór). Do środy nie mogłam pozbyć się gorączki, cały czas występowały bóle w całym ciele i suchy kaszel a od niedawna katar. Cały ten czas leczyłam się ibupromem zatoki, który łagodził bóle. Gdy już myślałam, że powoli mój stan się polepsza, dziś nastąpiło coś dziwnego. Zaczęły mnie boleć gałki oczne przy poruszaniu nimi. Pierwszy raz mam taki objaw. Jestem zaniepokojona i chciałam zapytać, czy ktoś miał może podobny objaw? W Internecie znalazłam informację, że podczas grypy taki ból może się pojawić jednak związany jest on z bólem głowy a mnie głowa nie boli, czasem lekko na chwilę pobolewa.

Odnośnik do komentarza
Gość kaarolaaa

Witam! Od miesiąca dokuczają mi duszności i mam kaszel. Duszności pojawiają się po małym wysiłku, czasem jak szybko rano wstanę to też tak mam. Kaszel mam z rana. Po nocy muszę odkasłać flegmę. Później kaszlu już nie ma, ale mam flegmę w gardle i zdarzy mi się zakasłać. Rzuciłam palenie miesiąc temu i od tego czasu mam takie objawy. Jakie badania powinnam wykonać? Czym się wyleczyć?

Odnośnik do komentarza
Gość jooollla

Witam! Od kilku dni leżę w łóżku z wysoką gorączką. Mam też katar. Miałam suchy kaszel i drapało mnie w gardle. Ogólnie czuję się bardzo osłabiona. W nocy kilka razy zbudził mnie kaszel. Inaczej mi się kasłało, bo pojawiła się flegma. Rano obudziłam się zaflegmiona, musiałam odkasłać zalegającą flegmę. Jeszcze wczoraj kaszel był suchy, a dziś już całkowicie wilgotny. Drapanie w gardle ustąpiło. Leczę się domowymi sposobami. Leżę w łóżku i zbijam gorączkę. Piję herbatę z sokiem malinowym i biorę syrop z cebuli. Mam głęboki, męczący kaszel. Nie mam w domu nic na kaszel z flegmą. Co można stosować na kaszel z flegmą? Czy to przeziębienie czy bardziej grypa?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...