Skocz do zawartości
Forum

Ile ważne skierowanie do specjalisty ?


Gość Jarek1994

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry. Mam takie pytanie ile czasu jest ważne skierowanie do Gastrologa? Skierowanie lekarz rodzinny wystawił mi 29.06.17 w ramach NFZ , jednak czas oczekiwanie był bardzo długi i musiałem skorzystać prywatnie. Teraz również mam potrzebę zarejestrować sie do gastrologa ale chciałbym na NFZ , i tu moje pytanie : czy potrzebne mi nowe skierowanie czy uwzględnią mi te które mam , czy powiedzą jak był pan prywatnie to znaczy że teraz tez pan moze . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Takie skierowanie nie ma zadnego terminu waznosci! Moze miec pan skierowanie nawet z 2015r. i tez sie pan zarejestruje. A co do wypowiedzi przedmowcy- skierowanie wazne miesiac???Tak, ale na zabiegi z fizykoterapii. Natomiast takie skierowanie do gastrologa nie ma zadnego terminu waznosci I moze sie pan umowic teraz, za rok lub dwa.

Odnośnik do komentarza

Tak to bywa jak takie prozaiczne pytania zadaje się na forum ,zamiast zapytać w przychodni, każdy pisze to co myśli ,że wie;)
"Termin ważności skierowania nie jest ściśle określony, jeśli jednak skierowanie zostanie przedłożone do realizacji po zbyt długim czasie od daty jego wystawienia, lekarz może podjąć decyzję o konieczności zaktualizowania informacji o stanie zdrowia pacjenta celem zweryfikowania pierwotnej przyczyny kierowania."

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Termin ważności skierowania nie jest ściśle określony, jeśli jednak skierowanie zostanie przedłożone do realizacji po zbyt długim czasie od daty jego wystawienia, lekarz może podjąć decyzję o konieczności zaktualizowania informacji o stanie zdrowia pacjenta celem zweryfikowania pierwotnej przyczyny kierowania.

Jest to informacja zaczerpnięta ze strony NFZ

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...