Forum Zdrowie

Ile ważne skierowanie do specjalisty ?

~Jarek1994

~Jarek1994 wpis edytowany

Dzień Dobry. Mam takie pytanie ile czasu jest ważne skierowanie do Gastrologa? Skierowanie lekarz rodzinny wystawił mi 29.06.17 w ramach NFZ , jednak czas oczekiwanie był bardzo długi i musiałem skorzystać prywatnie. Teraz również mam potrzebę zarejestrować sie do gastrologa ale chciałbym na NFZ , i tu moje pytanie : czy potrzebne mi nowe skierowanie czy uwzględnią mi te które mam , czy powiedzą jak był pan prywatnie to znaczy że teraz tez pan moze . Pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mgmg

~mgmg

Nikt nie wie, ze byles prywatnie. Najlepiej zadzwon czy pojdz tam, gdzie zapisuja do gastrologa, i powiedz, ze masz skierowanie z czerwca.

ka-wa

ka-wa wpis edytowany

Skierowanie ważne jest miesiąc, szkoda ,że się w tym czasie nie zarejestrowałeś ,bo i tak pewnie byś czekał parę m-cy na wizytę,
teraz musisz wziąć od rodzinnego nowe.

Wizyta prywatna nie ma tu nic do rzeczy.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 102 lata, Toruń
~domlis

~domlis

Takie skierowanie nie ma zadnego terminu waznosci! Moze miec pan skierowanie nawet z 2015r. i tez sie pan zarejestruje. A co do wypowiedzi przedmowcy- skierowanie wazne miesiac???Tak, ale na zabiegi z fizykoterapii. Natomiast takie skierowanie do gastrologa nie ma zadnego terminu waznosci I moze sie pan umowic teraz, za rok lub dwa.

kingak2

kingak2

Nie ma żadnej przeszkody , by Ci lekarz nie dał nowego skierowania lub nie poprawił daty na starym . Nie ma to żadnego znaczenia przy rejestracji na badanie. Czasem może lepiej ,ze masz skierowanie z czerwca i musisz iść teraz, bo to oznacza ,ze Cię sytuacja już bardzo zmusiła.

186107 kingak2 Kobieta, 59 lat, Kraków
kingak2

kingak2

A tak humorystycznie , gdybyś miał skierowanie np. sprzed pięciu lat , to dopiero byłby ubaw. Chyba nikt nie wiedziałby , co z tym fantem zrobić.

186107 kingak2 Kobieta, 59 lat, Kraków
ka-wa

ka-wa

Tak to bywa jak takie prozaiczne pytania zadaje się na forum ,zamiast zapytać w przychodni, każdy pisze to co myśli ,że wie;)
"Termin ważności skierowania nie jest ściśle określony, jeśli jednak skierowanie zostanie przedłożone do realizacji po zbyt długim czasie od daty jego wystawienia, lekarz może podjąć decyzję o konieczności zaktualizowania informacji o stanie zdrowia pacjenta celem zweryfikowania pierwotnej przyczyny kierowania."

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 102 lata, Toruń
~Pkajsgr

~Pkajsgr

Termin ważności skierowania nie jest ściśle określony, jeśli jednak skierowanie zostanie przedłożone do realizacji po zbyt długim czasie od daty jego wystawienia, lekarz może podjąć decyzję o konieczności zaktualizowania informacji o stanie zdrowia pacjenta celem zweryfikowania pierwotnej przyczyny kierowania.

Jest to informacja zaczerpnięta ze strony NFZ

~Jarek1994

~Jarek1994

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi na moje pytanie . Dodzwoniłem sie cudem do przychodni i jednak pani z rejestracji powiedziała mi że skierowanie jest ważne 1 miesiąc , byłem już u lekarza rodzinnego i wystawił nowe . Pozdrawiam

dzwoneczekk

dzwoneczekk

Tak miesiąc, ale jak zarejestrujesz się do specjalisty to musisz w ciągu dwóch tygodni do nich je dostarczyć bo inaczej przepadnie Ci termin. Tak przynajmniej jest u mnie. Kiedyś zarejestrowałam się do laryngologa bo miałam problem z uszami po basenie i przegapiłam i termin mi przepadł. Wściekłam się, dlatego pilnuj tych 2 tygodni.

147462 dzwoneczekk Kobieta, 39 lat, łódź