Forum Uroda

Pielęgnacja kręconych włosów

~melani124343

~melani124343

Kieruję ten wątek głównie do dziewczyn o kręconych włosach. Rozczesujecie je na morko czy na sucho? Wolicie potem na nie nałożyć żel/piankę czy po prostu puch. Skoro żel to doradźcie mi jaki, doradźcie mi również jakich odżywek używacie, szaponów i wgl.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Włosy powinno się czesać dopiero po ich całkowitym wyschnięciu bądź wtedy, gdy są delikatnie wilgotne. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. Po umyciu głowy nie wskazane jest nawet tarcie włosów ręcznikiem, a jedynie owinięcie i odczekanie, aż nadmiar wody się wchłonie w materiał.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
milika

milika

hej :)
mam ten sam problem ale powoli dochodzę do celu. Po pierwsze polecam blog Anwen, znajdziesz tam wiele pomocnych informacji. Ja mam bardzo suche i kręcone włosy. Puch to również mój codzienny kolega. Ja zmieniłam metode mycia na OMO (na blogu znajdziesz wyjaśnienie). Odzywka do kręconych włosów Garnier Avokado i Masło Karite (cudowna sama zobaczysz). Ja rozczesuję tylko po myciu na mokro bo inaczej mam wielkie siano na głowie. Nie wyciskam ich w ręcznik tylko w stara bawełnianą koszulke brata. Na końcówki nakładam jedwab CHI (nie używaj biosilka bo ma alkohol ktory strasznie wysuszyl mi wlosy). No i na koniec olejowania. Sama sie do tego zabieram juz od dwoch miesiacy i chyba w tym tyg zaczne - poprawia nawilzenie, zmniejsza puch, wygladza nablyszcza. same och o achy. To tylko czesc moich sposobow tore powolutku przynosza efekty

94252 milika Kobieta, 22 lata, Zamość
~Orzech laskowy

~Orzech laskowy

Boże jakbym miała tyle czasu tracić na włosy to bym chyba nic innego nie mogła robić

milika

milika

kwestia organizacji, jak nie masz takiego problemu to tylko się ciesz

94252 milika Kobieta, 22 lata, Zamość
franca

franca wpis edytowany

~Orzech laskowy
Boże jakbym miała tyle czasu tracić na włosy to bym chyba nic innego nie mogła robić

Haha! Ekstra powiedziane. :DD

Jakby człowiek każdą taką pierdółką się przejmował, to mógłby znaleźć mnóstwo inncyh rzeczy w swoim ciele, którą koniecznie trzeba się zająć. Jak nie kręcone włosy, to proste, które trzeba podkręcić. Do tego właściwa(czyli oczywiście bardzo skrupulatna) pielęgnacja stóp:DDDDD
I ust. I skóry pod oczami. I skóry dłoni. I biustu. I tak dalej. I kilkadziesiąt lat życia w plecy idzie, a można je było na coś ciekawszego przeznaczyć.

Poważny problem z włosami to ich wypadanie, łupież tłusty, albo inne choroby włosów i/lub skóry głowy. A nie coś takiego. :P

85177 franca Kobieta, 13 lat, Wrocław
barbarara

barbarara

Ja zawsze na mokro. Psikam odżywką niezmywalną i wtedy, a potem nakładam piankę do włosów albo jakieś serum podkreślające loki, tylko trzeba z nimi uważać, bo łatwo a dużo nałożyć i się sklejają :/

101355 barbarara Kobieta, 46 lat, Warszawa
Jagna87125

Jagna87125

Ja na swoje niesworne kręcone włosy nakładam odżywkę O'herbal . Bardzo fajna odżywka na bazie naturalnych składników. Nie obciąża moich włosów i ułatwia rozczesywanie.

196869 jagna87125 Mężczyzna, 29 lat, Kraków
Basia131

Basia131

Jagna87125
Ja na swoje niesworne kręcone włosy nakładam odżywkę O'herbal . Bardzo fajna odżywka na bazie naturalnych składników. Nie obciąża moich włosów i ułatwia rozczesywanie.

A gdzie ją można kupić?

197309 basia131 Mężczyzna, 20 lat, Nowy Targ
Jagna87125

Jagna87125

Basia131, myslę, że najlepiej w sklepie internetowym, bo nie wiem czy jest dostepna stacjonarnie. Ewentualnie możesz popytać w sklepach z kosmetykami naturalnymi.

196869 jagna87125 Mężczyzna, 29 lat, Kraków