Forum Uroda

Odrastanie wyrwanych włosów u dziecka

~valar02

~valar02

W zeszłym tygodniu zdarzył się w moim domu wypadek, którego ofiarą jest moja córka, trzylatka. Podczas przygotowywania mikserem ciasta naleśnikowego córka w pewnym momencie gwałtownie nachyliła się nad garnkiem. Miała rozpuszczone włosy, które momentalnie zostały wciągnięte przez wirujące trzepaki. Mimo natychmiastowego wyłączenia urządzenia spora część włosów została wyrwana (dwa miejsca - jedno wielkości 5 na 7 cm i drugie 4 na 2 cm). Skóra wygląda na nienaruszoną (tak też stwierdził lekarz chirurg, który oglądał córkę po wypadku). Jej spora część przypomina obecnie gęsią skórkę, tylko że jest to stale a od palcami wyczuwa się coś jak grudki. Zauważalny jest odrost włosów ale są tez miejsca całkowicie gładkie.
Proszę mi doradzić, czy są jakieś preparaty, które można wsmarowywać w główkę, by pobudzać włosy do wzrostu? I do jakiego specjalisty się udać, by mógł córkę bezpośrednio zdiagnozować? Bardzo dziękuję

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Paula

~Paula

Ta odpowiedź została zatwierdzona przez eksperta

Włosy na pewno urosną, jeżeli zostały wyrwane z cebulkami to pewnie będzie trwało to nieco dłużej, ale na pewno się pojawią. Na przyszłość uwazaj na tego typu rzeczy. Ciesz się, że skończyło się tylko na wyrwanych włosach

aanielkaa

aanielkaa

ludzie, mając małe dziecko unikamy aby miało kontakt z niebezpiecznymi urządzeniami, pilnujemy je, Twojemu dziecko mogla się stać dużo poważniejsza krzywda... włosy odrosną, ale zastanów się nad tym, czy twoje dziecko nie będzie się bało mikserów i innych urządzeń...

17 aanielkaa Kobieta, 39 lat, Kraków
maria35

maria35

No już bez przesady. Bo zaraz dojedzie do tego, że wyrodna matka itp. Wypadki się zadarzają, Mała był pod opieką rodziców, sama mikserem się nie bawiła. Wszystkiego nie przewidzisz choćby nie wiem jak bardzo człowiek chciał.

7 maria35 Kobieta, 43 lata, Warszawa
Natalia Bator

Natalia Bator

To prawda, wszystkiego nie przewidzisz, jednak 3 letnie dziecko bawiące się mikserem pod opieką rodziców, tym bardziej brzmi gorzej, a tego, można było uniknąć. Jednak mądry Polak po szkodzie. Nauczka na przyszłość dla rodziców, a włosy, na pewno odrosną.

26 natalia-bator Kobieta, 32 lata, Lublin
dadaaria

dadaaria

włosy odrosną, ale jesli wyrwane z cebulkami to moze to troche potrwac, zwlaszcza ze dziecko male ma slabe wlosy. uwazajcie na przyszlosc

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 32 lata, gdzieś pod Wawą
muszka19

muszka19

odrosną na pewno ale szkoda że tak wyszło!!!!!!!!!!!!!!! na pewno bolało i teraz będzie się dziecko bało!!!!!!!!!!!!

18 muszka19 Kobieta, 27 lat, Katowice
karolinexxx

karolinexxx

stało sie i trudno po co od razu osądzac ciekawe ile razy Wasze dzieci zrobia sobie krzywde przez Wasza nieuwage. stalo sie i trudna, odrosnac odrosna, niech sie nie zniecheca do pomocy w kuchni

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 34 lata, Karolkowo
~Dominika

~Dominika

odrosną, ale pewnie wolniej, bo wyrwane włosy rosna wolniej niz obciete, wspolczuje Tobie i dziecku, niepotrzebny wypadek, dobrze że problem jest tylko z włosami

dadaaria

dadaaria

czasem chcialabym się dowiedzieć ile razy w życiu, będąc dzieckiem uniknęłam jakichś dramatycznych wydarzeń...

--

aanielkaa

aanielkaa

mysle ze kazdy z nas uniknal ich bardzo wiele wlasnie przez nieuwage i niedopatrzenia i wiesz co? nasze dzieci tez pewnie wiele razy unikna, ale i moze sie zdarzyc ze raz nie unikna i cos sie stanie dlatego trzeba miec oczy wokol glowy

17 aanielkaa Kobieta, 39 lat, Kraków
dadaaria

dadaaria

pewnie tak raz unikna raz nie, ale szkoda tylko ze wlasnie z nieuwagi cierpia a rodzic ma wyrzuty sumienia

--

muszka19

muszka19

ale przeciez nikt nie zrobil tego specjalnie przeciez dziecko czasem trudno upilnowac takie sytuacje to chwila moment!!!!!!!!!!!!!!

18 muszka19 Kobieta, 27 lat, Katowice
112233

112233

valar02 mam do pani wielką prośbę bardzo proszę o kontakt ponieważ miałam wczoraj ten sam wypadek w domu i mikserem ze swoją 4letnią córką.

83891 112233 Kobieta, 33 lata, hfgh
Orchidka

Orchidka

112233
Twój adres mailowy został usunięty, ponieważ podawanie prywatnych danych kontaktowych na forum jest niezgodne z regulaminem,
pozdrawiam
moderator

--

pozdrawiam
moderator

23 orchidka Kobieta, 38 lat, Wrocław
Kaja

Kaja

jak wyrwało jej włosy to odrosną o włosy się nie martw bardziej o to ze dziecko moze bac sie miksera

230 kaja Kobieta, 46 lat, Tychy
Rubinowa

Rubinowa

odrosną jak to się mówi do wesela sie zagoi

--

Straszna rzecz ta pamięć kobieca! Oscar Wilde — Portret Doriana Graya

306 rubinowa Kobieta, 39 lat, Warszawa
112233

112233

dla mnie to był koszmar poprostu trwało to 2sek i tragedia gotowa moja córcia ma gęste i długie włosy do pasa nie ma aż tak wyrwanych jak koleżanka wyżej opisała aż takie duże place.ma jeden plac w okolicach jak są zakola troszkę wyżej 1cm na 1cm.

RockBaby

RockBaby

nie martw się odrosną jej. A o wypadku niedługo sama zapomni:)

--

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

321 rockbaby Kobieta, 31 lat, Częstochowa
112233

112233

mała o wypadku nic nie mówi.jak to się stało to jeszcze mnie biedactwo uspokajało a ja nie mogę jakoś przestać myśleć i płakać bo wiem że nie powinno się to stać tym bardziej że nigdy nie miałam ze swoją niunią żadnych problemów czy wypadków.A może wiecie czy czymś można dziecku posmarować to miejsce,bo lekarz to raczej nie wiele poradzi.

Kaja

Kaja

ja bym nie ruszała nic, jesli wyrwało jej to moze ją piec wiec lepiej niczym nie smarowac zostaw tak jak jest jak wloski zacznal odrastac t mozesz zrobic maseczke z olejku jajka i cytryny, ona stymuluje porost włosów

230 kaja Kobieta, 46 lat, Tychy