Skocz do zawartości
Forum

Odrastanie wyrwanych włosów u dziecka


Gość valar02

Rekomendowane odpowiedzi

Gość valar02

W zeszłym tygodniu zdarzył się w moim domu wypadek, którego ofiarą jest moja córka, trzylatka. Podczas przygotowywania mikserem ciasta naleśnikowego córka w pewnym momencie gwałtownie nachyliła się nad garnkiem. Miała rozpuszczone włosy, które momentalnie zostały wciągnięte przez wirujące trzepaki. Mimo natychmiastowego wyłączenia urządzenia spora część włosów została wyrwana (dwa miejsca - jedno wielkości 5 na 7 cm i drugie 4 na 2 cm). Skóra wygląda na nienaruszoną (tak też stwierdził lekarz chirurg, który oglądał córkę po wypadku). Jej spora część przypomina obecnie gęsią skórkę, tylko że jest to stale a od palcami wyczuwa się coś jak grudki. Zauważalny jest odrost włosów ale są tez miejsca całkowicie gładkie.
Proszę mi doradzić, czy są jakieś preparaty, które można wsmarowywać w główkę, by pobudzać włosy do wzrostu? I do jakiego specjalisty się udać, by mógł córkę bezpośrednio zdiagnozować? Bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza

Włosy na pewno urosną, jeżeli zostały wyrwane z cebulkami to pewnie będzie trwało to nieco dłużej, ale na pewno się pojawią. Na przyszłość uwazaj na tego typu rzeczy. Ciesz się, że skończyło się tylko na wyrwanych włosach

Odnośnik do komentarza

mała o wypadku nic nie mówi.jak to się stało to jeszcze mnie biedactwo uspokajało a ja nie mogę jakoś przestać myśleć i płakać bo wiem że nie powinno się to stać tym bardziej że nigdy nie miałam ze swoją niunią żadnych problemów czy wypadków.A może wiecie czy czymś można dziecku posmarować to miejsce,bo lekarz to raczej nie wiele poradzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...