Forum Uroda

Zmarszczki mimiczne

~MłodaRyba

~MłodaRyba

Mam siedemnaście lat i widzę u siebie na czole pierwsze zmarszczki. Poczytałam i wiem, że są to zmarszczki mimiczne. Moi rówieśnicy nie mają ich tak widocznych jak ja. Jestem załamana, bo w tak młodym wieku wyglądam jakbym była po trzydziestce. Czy jest jakiś sposób pielęgnacji twarzy, jakieś rady żeby te zmarszczki się nie powiększały? Może nawet lekko zniwelowały?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Jankowsky

Jankowsky

Może lepiej by udać się do specjalisty? Znam Dr Hamera ze Szczecina, który jest chirurgiem ale także zajmuje się medycyną estetyczną. Myślę, że wypełnienie zmarszczek byłoby tutaj dobrym rozwiązaniem twojego problemu. Zobacz tutaj jest wszystko szczegółowo opisane zabiegi. Mam nadzieje, że mogłem trochę pomóc :)

--

dr hamera

149629 jankowsky Mężczyzna, 42 lata, Szczecin
kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Przede wszystkim powinnaś zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry w domu. Jakie kosmetyki stosujesz na co dzień? Poza tym, możesz pomyśleć o wykonaniu serii zabiegów kosmetycznych, które poprawią kondycję skóry. Z medycyną estetyczną wstrzymałabym się tak do ok. 25 roku życia.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 31 lat, Warszawa
~Zuuuu

~Zuuuu

Na zmarszczki bardzo dobrym zabiegiem jest Scarlet RF - połączenie fal radiowych i mikro igieł. Działa on na twarz kompleksowo i przynosi dobre efekty. Na mimiczne powinien pomóc :) Można wykonać w Profemedzie.

~flight

~flight

moze masz za mało kolagenu w organizmie ;)po prostu masz niedobory , stąd masz te zmarszczki mimiczne , Tak mi się przynajmniej wydaje . W tym momencie jak masz ataki poblem jak opisujesz ,to dobrze by było brać jakis kolagen doustnie , Jest np blue calorad od gsh polska - jest to kolagen w postaci płynnej. Jest brdzo dobry bo posiada bogata ilość witaminy C

~Elene84

~Elene84

Biorę blue calorad od gsh polska również juz od jakiegoś czasu i ze względu na zmarszczki jak i równiez po to by sie pozbyć zbędnej tkani tłuszczowej z oklicy brzucha . I musze powiedzieć ,ze łagodnie zmniejsza łaknienie przy tym ;)

~Porra

~Porra

oo łaknienie? kurcze to zmienie swoje tabsy z kolagenem na te wpłynie...chyba faktycznie to lepsza opcja jak sie lepiej wchłania!

Marta Kociatyn

Marta Kociatyn

Odpowiedź eksperta

Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację domową. Możesz również skorzystać z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej- oczywiście nie myślę tutaj o botoxie tylko np o mikrodermabrazji laserowej (polecam laser eCO2). Zabieg świetnie wyrównuje strukturę i koloryt skóry, spłyca powstające zmarszczki oraz pobudza do produkcji kolagenu i elastyny. Zazwyczaj polecam ten zabieg jako anti-aging nawet młodym dziewczynom. Wiadomo, że przecież lepiej jest przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek niż walczyć z już istniejącymi.

Pozdrawiam.

140514 marta-kociatyn Kobieta, 29 lat, Wrocław
~pysznapomarancza

~pysznapomarancza

No raczej zdecydowanie zamienienie tych tabletek na te w płynie to jest najlepsza opcja. Ja mam od gsh polska własnie ten blue calorad oraz zupełnie inny suplement tego producenta omega3 z koenzymem q10 + ;) Blue calorad jest nie tylko na zmarszczki ale np jak ktoś ma problemy ze stawami ;)

~Miras80

~Miras80

ja też wlaśnie biorę ten suplement od gsh polska. fajnie że jest w płynie - łatwiej się przyswaja! przede wszystkim na stawy - dla biegaczy to ważne!

~pi pi

~pi pi

suplementy działają tylko w momencie brania ich, ale moim zadnim szkoda zdrowia i kasy. Znacznie lepszym sposobem jest botox albo kwas hialuronowy w dobrym gabinecie medycyny estetycznym.

~marta37

~marta37

a gdzie w Łodzi polecicie wstrzykiwanie kwasu hialuronowego? Prosze o jakiegoś dobrego, sprawdzonego lekarza.

~nostelka

~nostelka

Jednym z najlepszych zabiegów na zmarszczki mimiczne jest botoks i wiele osób decyduje się właśnie na ten rodzaj zabiegu

Chciałabym jednak zaznaczyć, że ma to swoje przeciwwskazania i trzeba sie z tym liczyć:
http://depilacjalaserem.info.pl/jakie-sa-przeciwwskazania-do-zabiegu-wstrzykiwania-botoksu/

Na stronie jest to opisane. Trzeba tutaj wymienić:
zaburzenia krzepnięcia krwi,
przyjmowanie leków rozkurczowych oraz tetracykliny,
stosowanie antybiotyków aminoglikozydowych,
choroby nowotworowe skóry takie jak np. czerniak,
zespół Lamberta-Eatona,
przewlekłe choroby autoimmunologiczne,
głębokie i rozległe uszkodzenia skóry,
aktywną opryszczkę, czy też czynne infekcje skórne

~zaaaa

~zaaaa

Jesteś młodą osobą i masz jeszcze czas na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej :) musisz zadbać o odpowiednią pielęgnację, idź do dobrego dermatologa dobierze delikatny zabieg dla Ciebie :) Polecam https://ranking.abczdrowie.pl/

~Milena Szafran

~Milena Szafran

Osocze bogatopłytkowe, tzw. wampirzy lifting maksymalnie spłyca zmarszczki. Ja powtarzam ten zabieg co jakiś czas w Centrum Zdrowej Skóry, więc zdecydowanie mogę polecić!

Mgr Milena Nalbandian

Mgr Milena Nalbandian

Witam! Polecam dla Pani zabieg Geneo:) zabiegi są wykonywane w Clinica Cosmetologica dr Igora Michajłowskiego. WSKAZANIA DO ZABIEGU:
Pierwsze oznaki starzenia, zmarszczki mimiczne, cienie i worki pod oczami, szara, zmęczona cera, przebarwienia, wiotkość skóry twarzy, szyi i dekoltu.

206669 mgr-milena-nalbandian Kobieta, 29 lat, Gdańsk
~Patrycja567

~Patrycja567

Ja regularnie chodzę na zabieg GeneO do kliniki dr legrand, bardzo polecam, przyjemny zabieg i zaraz po skóra jest wygładzona i rozjaśniona. Do tego zawsze jest fajny masaż relaksacyjny.

~maniutka456

~maniutka456

ja mam 4-0 lat ale mi tak moje zmarszczki mimiczne nie przeszkadzają jak cienie i worki pod oczami, ale na to mam juz skuteczny sposób, kupiłam sobie krem remescar pod oczu i problem już jest dawno zażegnany, krem idealny po prostu. nie szczypie, nie uczula, nie parzy