Skocz do zawartości
Forum

Wielki żal do rodziców i męża oto, że zapomnieli o urodzinach


sleepingsun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może napiszę wszystko do początku.
Dwa lata temu poznałam mężczyznę. Po dłuższym czasie moja mama sprzeciwiła się naszemu związkowi z powodu różnicy wieku. Ja miałam wtedy 16 l. a On 30. Były zgrzyty w domu, często uciekałam do domu mojego mężczyzny. Po dłuższym czasie moja mama się poddała i zezwoliła mi na zamieszkanie z nim. Po pół roku zaszłam w ciążę. Dziecko się urodziło, moja mama często przyjeżdzała i pomagała. Teraz kiedy ją poproszę też pomaga ile może. Po porodzie a miałam CC, mąż był w domu i również bardzo mi pomagał. Praktycznie robił za mnie wszystko bo ja w tym czasie karmiłam dziecko a sama nic nie jadłam, po prostu nie miałam potrzeby co się wiąże z brakiem siły na cokolwiek. Ale cały sęk w tym pytaniu jest taki, iż niedawno bo 13.09 skończyłam 18 lat. Właśnie te magiczne 18l. osiągnęłam pełnoletność. I wiecie co ? Strasznie przykro mi było gdy moja mama nawet życzeń mi nie żlożyła. Ojciec tak samo. Mąż złożył bo kilka dni wcześniej spojrzał do dowodu osobistego. Gdyby nie zerknął to by zapomniał. Ale najbardziej boli mnie to że tej osiemnastki nie miałam ! Tak jak zawsze, siedziałam w domu z dzieckiem, sprzątałam, gotowałam i czekałam na męża z roboty aż zaczne na mnie wyzywać że jest nie posrzątane, nie ugotowane itd. ! Czuję wielki żal do moich rodziców i męża, że nie pomyśleli o tym aby wyprawić mi urodziny. Dodam że nie spotykam się na codzień ze znajomymi. Czasem mam kontakt z nimi przez internet, ale to rzadko. Mam teraz chęć uciec gdzieś, jak najdalej. Albo się zabić. Ale nie mogę, mam dziecko. Jak ja mam sobie z tym poradzić ?

Odnośnik do komentarza

na pewno jest Ci przykro, i nawet wiem co czujesz, bo kiedyś miałam podobną sytuację. na pewno czułaś się niepotrzebna i zapomniana. kwestię rodziców bym olała, albo tylko napomknęła że jest Ci przykro, ale z mężem musisz porozmawiać, i tutaj nawet nie chodzi o urodziny, ale ogólnie o Twoją osobę. Piszesz, że Cię wyzywa, pewnie krzyczy- nie powinien tego robić. Powinien wiedzieć co czujesz gdy to robi. Nie jesteś sama z tym problemem, bo niejedna kobieta naprawdę przeżywa to samo, co Ty.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Moim zdaniem powinnaś powiedzieć im o swoim żalu i rozczarowaniu - w innym przypadku te emocje będą w Tobie narastały i wpływały destruktywnie na relacje z rodzicami i mężem.
Możliwe, że dla Twoich rodziców osiągniecie przez Ciebie 18 lat nie było takie "magiczne" - dla nich już wcześniej stałaś się dorosła, kiedy zostałaś matką.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Osiemnastka to takie symboliczne wejście w dorosłość, a z tego co piszesz to masz to już raczej dawno za sobą. Możliwe, że Twoi bliscy w natłoku zajęć i spraw zapomnieli. Cóż, zdarza się. Na przyszłość możesz im powiedzieć, że robisz np. małą imprezę odnośnie urodzin :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...