Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego spożywanie częste alkoholu jest nazywane chorobą ?


Gość Zaimpregnowany

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli pijesz 3x w tygodniu po butelce wódki to jesteś uzależniony od alkoholu i Twoje życie kręci się już wokół butelki. Posłuchaj sobie na YouTube o mechanizmach obronnych w uzależnieniach, uzależnieniu od alkoholu. Zobacz film w necie "Uzależnieni od alkoholu". A przede wszystkim zacznij się leczyć odwykowo. Jeśli nie chcesz, to Twój wybór. Pamiętaj jednak o konsekwencjach. Ludzie chcieliby chlać, ćpać i ku**ić się bez konsekwencji, bez odpowiedzialności, jednak to niemożliwe ;)

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, czy wszyscy. Ja piję wodę, kawę, herbatę, czasem kupię jakiś sok. Kawa jest super, herbata zielona też. Więc nie, nie wszyscy piją napoje gazowane i wysokoprocentowe. To jest kwestia nawyku.

Alkohol zmienia percepcję, otumania, szkodzi, o czym wiadomo.
można zmienić nawyk i go nie pić.

Odnośnik do komentarza

Częste spożywanie alkoholu=uzależnienie/nałóg=alkoholizm=choroba alkoholowa, bo to się leczy, powoduje poważne schorzenia, jak np. ciężkie zapalenie trzustki.
Nie wspominając, że ma działanie destrukcyjne, niszczy życie rodzinne, porozmawiaj z rodziną alkoholika, to się dowiesz.
Więc nie da się porównać do innych napojów.
Poza tym do picia alkoholu trzeba mieć końskie zdrowie, jednym szkodzi mniej, innym bardziej, w każdym razie na pewno nie powinno się przesadzać, jak ze wszystkim.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

~Zainpregnowany
No tak ale ja kawy i soków kupnych nie piję ponieważ uważam że są niezdrowe.

Ostatnio głośno o tym, że kawa jest BARDZO zdrowa. Nie wiem ile w tym prawdy, ja piję w umiarkowanych ilościach.
Soki - w dyskoncie można sięgnąć po te w lodówce ze zdrową żywnością, bo te dosładzane i koloryzowane zdecydowanie nie są zdrowe.
Poza tym sok pomidorowy można pić, wodę z cytryną itd itd.................

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Raczej uważam że nikt nie powinien sugerować ci czego kolwiek a już jakiejś choroby produkcji ludzkiej. Ja też uważam że jeżeli coś jest ogólnie dostępne i za przyzwoleniem oraz bez recepty od lekarza ile kto może kupić to jest zwyczajny suplement diety. Równie dobrze można kupić na stacji proszki na ból czy przeziębienie i je przedawkować w skutku jeszcze gorszym jak wóda. Alkoholizm to abstrakcja.

Odnośnik do komentarza

~Zaimpregnowany
No dobrze ale jak bym wypijał 1,5litra sypanej czarnej kawy w tygodniu to by mi serce stanęło o drgawkach nie wspomnę i podobno na żołądek i wątrobe też mocno szkodzi oraz silnie pobudza układ nerwowy.

Możesz pić słabą kawę albo zbożową albo cykorię, a jak nie lubisz, to nikt Ci nie każe. Jakbyś się przyzwyczaił, to pewnie byś pił. Oczywiście są ludzie nie pijący kawy.
Najwięcej tak naprawdę powinno się pić wody.

Odnośnik do komentarza

~Psychoaktyw
Raczej uważam że nikt nie powinien sugerować ci czego kolwiek....

Oczywiście, a zataczanie się, bekanie, rzyganie, zatrucia i marskość wątroby to też abstrakcja.
Można kupić kg cukru i zeżreć - każdy wybiera, co chce.

Odnośnik do komentarza

Chodzi o to, że tak częste picie, jeśli spowoduje uzależnienie, będzisz sięgał po niego coraz częściej, nie będziesz nad tym panował, będziesz dzień zaczynał od alko, stracisz przez to pracę, stoczysz się na samo dno,
też będzisz mówił, że nie jesteś alkoholikiem, bo tak jest z alkoholikami, ponoć nigdy nie przyznają, że są alkoholikami.

I jak to porównać do innch napojów, jedynie można do narkotyków.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Zaimpregnowany

Nie zataczam się po butelce wódki ani nie wymiotuje , czasami brak apetytu na drugi dzień ale nie pije kawy nie słodzę a nawet nie pije soków kupnych , nie palę , tylko jak policzyłem wypijam 1,5 litra alkoholu w tygodniu po pustych butelkach. Te wpisy nie przekonują zbytnio o problemie nawet ten cukier który w dzieciństwie w podobnych ilościach jadłem. Niestety w kwestii wyboru też się nie zgodzę ponieważ w sklep to nie apteka jest tylko alkohol i nic innego o podobnym działaniu.

Odnośnik do komentarza
Gość Zaimpregnowany

Po co ? Aby zweryfikować w większym gronie ale jak bym słyszał znajomych z wyjątkiem jednej wypowiedzi trochę świeższy przekaz. Problem w tym że znajomi piją więcej i bałem się że widząc moje picie usprawiedliwiają swoje. Tylko nie wiem po co , przecież to nie przestępstwo tylko ogólna kultura i tradycja. Uważam jeśli coś nie jest zakazane i zgodne z prawem to na logikę nie może być zagrożeniem. Jestem realistą i żyje według norm i z poszanowaniem prawa , jeśli nie ma pistoletów w spozywczaku na kilogramy tzn. że jest zagrożeniem , narkotyków , różnych leków dostępnych tylko w aptekach kontrolowanych receptami ja alkohol spożywczy zawsze będę uważał za nic nienormalnego podobnie jak ocet , oranżadę , kawę , musztardę i wiele innych.

Odnośnik do komentarza

"Tylko nie wiem po co , przecież to nie przestępstwo tylko ogólna kultura i tradycja".

Mimo,ze mieszkamy w tym samym kraju to jednak obracamy sie w innych kulturach i tradycje mamy inne.Ale skoro po Rosjanach jestesmy następną nacją uwielbiającą alkohol w dużych ilosciach to gdzies muszą mieszkac i żyć Ci, ktorzy nam te statystyki ustawiają na odpowiednio wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Gość Zainpregnowany

Do lustra nie pije, tylko głównie z koleżankami z pracy i po pracy. Jesteśmy single to ze trzy razy w tygodniu coś pijemy. A czyli to tylko statystyki tak jak przed wyborami i kolizjami drogowymi rozumiem. Chodzi o to że alkoholik to nic innego jak osoba która pije alkohol. No to teraz rozumiem to takie nazewnictwo taki żargon. Dzięki za wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza

Chodzi o to, że jeśli po odstawieniu alkoholu czuje się przymus żeby się znowu napić, to jest się alkoholikiem. Jeśli ktoś chce przestać pić, a nie jest w stanie, nie może, to nim jest.
Jeśli się pije dużo, to łatwa droga żeby się doprowadzić do tego stanu.
Dlatego nie należy regularnie pić alkoholu ani zwiększać ilości.
Są ustalone normy bezpiecznego spożycia.
Jeśli ktoś zauważy, że alarmujaco przekracza te normy, powinien przeciwdziałać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...