Skocz do zawartości
Forum

objawy psychotyczne - diagnozowanie


Gość icd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałam objawy psychotyczne, które utrzymywały się około dwóch tygodni po czym same ustąpiły bez uszczerbku na zdrowiu. Po około dwóch latach kolejny raz pojawiły się silniejsze objawy psychotyczne, które podobnie trwały nie dłużej niż dwa tygodnie po czym trafiłam do psychiatry i w tym drugim przypadku pomogły dopiero leki tzn. objawy minęły po mniej więcej tygodniu/dwóch od zażywania leków. Czy w takim przypadku diagnozuje się schizofrenię? Przeczytałam, że: ,,Warunkiem postawienia rozpoznania schizofrenii według ICD-10 jest utrzymywanie się objawów przez większość czasu w okresie co najmniej miesiąca.'', a więc mój przypadek nie klasyfikuje się. Więc jakie rozpoznanie może być uwzględniane? ? ? Oczywiście nie oczekuję stawiania tu diagnozy przez Internet, bo nie o to mi chodzi, od tego jest mój lekarz, ale tak się zastanawiam. Moja Pani doktor mówi, że raczej jest to schizofrenia, ale... co z tym okresem trwania objawów psychotycznych? Czy jest to takie istotne? pozdrawiam. ps. zastanawia mnie które z chorób/zaburzeń z objawami psychotycznymi mogą być klasyfikowane w przypadku, gdy objawy te nie trwają dłużej niż miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Twoja druga psychoza trwała 2 tygodnie i wdrożno leczenie zatem skąd wiesz jak długo by trwała,gdybyś jej nie leczyła ? Leczona też trwał ok miesiąca ,więc nie wiem skąd takie twoje obliczenia. Czas trwania psychozy, to jeden z wielu czynników, przy stawianiu diagnozy schizofrenii. Bądź cierpliwa i zaufaj lekarzowi.

Odnośnik do komentarza

Doczytałam, że zaburzeniami/chorobami z tego spektrum (oprócz schizofrenii) są: 1.ostre i przemijające zaburzenia psychotyczne 2. zaburzenia schizoafektywne (mania, depresja) 3. zaburzenia schizotypowe. A co z: zaburzenia psychotyczne reaktywne, zaburzenia psychotyczne organiczne, zaburzenia psychotyczne somatogenne.
Co jeszcze można tu zaliczyć? Czy powyższe rodzaje zaburzeń są poprawnie sklasyfikowane?

Odnośnik do komentarza
Gość kul dżez 60

Wiesz co jest TERAZ Twoim głównym problemem? Mianowicie to, że doszukujesz u siebie choroby, którą być może masz a może nie masz nie mi to oceniać. Nie rób tego, bo to szkodzi zdrowiu i ogólnie dobremu samopoczuciu. Taka rada...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...