Skocz do zawartości
Forum

Strach o zdrowie drugiego dziecka


Gość mama.krysia37

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mama.krysia37

Mój pierwszy post został usunięty, domyslam się, ze został uznany za oszustwo, więc tym razem napiszę pomijając istotne fakty i to, czego dokładnie ten lęk dotyczy. Otóż, jestem matką 6 letniego dziecka, które zaczęło mieć problemy zdrowotne w 13 miesiącu życia- cofnęło się w rozwoju- przestało mówić, stawiac pierwsze kroki itp, obecnie ma 6 lat, jest jedynie nerwowy i nadpobudliwy, nadgonił rówieśników, ale jest cały czas rehabilitowany. Jestem w 5 miesiacu ciązy o ogromnie obawiam się o zdrowie tego drugiego dziecka, żeby i u niego nie wystąpiły te same problemy zdrowotne, co u starszego. Dodam, ze ja i mąż nie mieliśmy nigdy problemów tego typu i u syna także nie wiadomo, dlaczego one wystapiły- stąd obawy, ze i u młodszego dziecka mogą wystąpić. Nie potrafię przestać o tym myśleć, wciąż żyję strachem, popadam w stany depresyjne. Proszę o jakąś radę, bo ten lęk ogranicza moją radość z dziecka i ciąży. Może któraś z mam miała podobne obawy?

Odnośnik do komentarza

Co zdiagnozowano u pierwszego dziecka? Jaka to choroba? Genetyczna, neurologiczna? Proszę zachować spokój, bo Pani stres wpływa na rozwijające się dziecko. O swoich obawach najlepiej powiedzieć ginekologowi, który prowadzi Pani ciążę. To, że pierwsze dziecko zachorowało, nie oznacza, że drugiemu przydarzy się to samo. Proszę być dobrej myśli i starać się zachować spokój. Teraz spokój jest dla Pani najważniejszy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...