Skocz do zawartości
Forum

Jak przestać wyolbrzymiać problemy?


Gość y...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Nazywam się Natalia, mam 17 lat. Chciałabym się doradzić ponieważ od jakiegoś czasu (półtora tygodnia) zauważam brak poczucia humoru. Każdy problem zaczynam wyolbrzymiać i ''pisać' najgorszy scenariusz przez co jest jeszcze gorzej. Strasznie się przejmuję moimi ocenami w szkole i to bardzo. Koleżanki zapewniają mnie, ze mam bd oceny ale czy to kwestia moich wymagań? hmm nie wiem co mam już robić, czuję się jakbym nie dawała rady psychicznie:/

Odnośnik do komentarza

Co byś poradziła innej osobie, w podobnej sytuacji?
Zastanów się nad tym i napisz ładny liścik - do siebie.
Zastanów się nad tym co napisałaś, zmień pewne wnioski, poszukaj innych rad - i znowu to zapisz.

Parę dni temu miałam podobnie, też wyolbrzymiałam pewne sprawy. Napisałam liścik, przeczytałam go, coś tam zmieniłam, trochę się uspokoiłam.
Szukam innych słów, innego spojrzenia na problem i czuję, że emocje opadają.
Spróbuj, może i tobie taka metoda pomoże?

Odnośnik do komentarza

Jest taki cytat, który leciał mniej więcej tak: Miałem wiele problemów w życiu, większość z nich nigdy się nie wydarzyła :)

Bez sensu jest przejmować się na zapas... Trzeba wierzyć w siebie, robić swoje i utrzymywać możliwe jak najbardziej pozytywne nastawienie do życia. Bo ciągle zadręczając się problemami będziesz sama siebie unieszczęśliwiała...

______________________________
Polecam kanał na youtube: sukces.pl

Odnośnik do komentarza

Postaraj się spojrzeć na sytuację obiektywnie. Zobacz, jakie masz oceny. Czy rzeczywiście są złe, jak sądzisz? Czy koleżanki mają rację? A może rzeczywiście jesteś dla siebie tak wymagająca, że 4 albo 3 jest dla Ciebie porażką nie do wybaczenia? Zastanów się nad swoją samooceną - od czego uzależniasz swoje samopoczucie? Zadbaj również o właściwe proporcje między nauką a odpoczynkiem. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...