Skocz do zawartości
Forum

Trudne rozstania nastolatków


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co mam ze sobą zrobić... mam 16 lat, a on 18 Byłam z nim 4 miesiące (wiem pomyślicie ze to krótko i ze to ' szczeniacka ' miłość) mówił ze mnie kocha i wg. Po jakimś czasie i ja zaczęłam coś do niego czuć. Nasz miłość kwitła, rozumieliśmy się bez słów. Aż któregoś dnia powiedział że już mnie nie chce. To było do niego nie podobne. Powiedział że wszystko sobie przemyślał i że nie chce mnie i że to nie moja wina. Nie wiem teraz co mam ze sobą zrobić. Próbuje się pozbierać lecz nie daję rady... Chcę się uczyć do jakiś sprawdzianów lub kartkówek lecz nie mogę. Ciągle myślę o nim milo że minęło już około 5 tygodni... Mówił że możemy się przyjaźnić i spotykać od czasu do czasu ale jak próbuje się umówić to on mnie zbywa. Nigdy takiego czegoś po zrywaniu moich poprzednich związków nie czułam. Wiedziałam ze to uczucie już wygasło i to nie była ta miłość, ale tu jest własnie inaczej. Każdy nam mówił że pasowaliśmy do siebie. Ja go naprawdę nadal kocham lecz nie wiem co mam zrobić żeby o nim zapomnieć, bo chyba on chce żebym zapomniała lecz ja nie chce!

Odnośnik do komentarza

Nie zmusisz go, aby Cię pokochał, więc nie masz wyjścia - musisz o nim zapomnieć. Nie baw się też w żadną przyjaźń, bo przyjaźń między kobietą i mężczyzną nie istnieje. Tylko będzie Cie to bolało jak będziesz go widywała ze względu na Twoje uczucia. Dlatego najlepiej dla Ciebie będzie jak zerwiesz z nim kontakt i skupisz się na przyszłości. Było fajnie, ale się skończyło. Nie trać szacunku do siebie i nie poniżaj się. On Cię już nie chce. Na pewno wkrótce znajdzie się ktoś, kto naprawdę będzie na Ciebie zasługiwał.

Odnośnik do komentarza

Skoro chłopak wyznał Ci miłość, mówił, że Cię kocha i nagle po kilku miesiącach zerwał, to zastanawiałabym się nie jak zapomnieć, a bardziej co się takiego wydarzyło? Powiedział Ci, że to nie Twoja wina i całkiem prawdopodobne że tak jest. Zdarzają się sytuacje, które wydarzają się w życiu wielu osób i powodują u nich blokadę na świat, odcięcie się od dotychczasowych znajomych, zerwanie związku itd. Dzieje się tak dlatego, że taka osoba chce sobie naprostować wszystko i potrzebuje czasu tylko dla siebie. Dlatego jeżeli masz możliwość porozmawiania z nim, dobrze by było zapytać dlaczego tak nagle postanowił zerwać, może ma jakiś problem, którym nie chce Cię obarczać, chce sobie sam poradzić, ale gryzie go tak bardzo, że woli być sam. Myślę, że szczera rozmowa jest potrzebna w tej sytuacji, ale pamiętaj też, aby nie wymuszać na chłopaku aby spowiadał się z tego co się stało, jak kiedy itd., skoro nie chce. Często jest tak, że gdy problemy mijają, pary ponownie się schodzą. Jeśli natomiast powód jest inny, np. uczucia wygasły, niestety nie możesz go zmuszać i nagabywać. Ciężko jest pogodzić się z utrata miłości, ale do prawdziwego związku potrzebne sa dwie osoby, które się kochaja, bo jedna zakochana, to nie wszystko. Mam nadzieję, że uda Ci się porozmawiać z chłopakiem i wyjaśnicie sobie niedopowiedzenia. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Może coś się stało, może jakaś ,,życzliwa" osoba mu coś powiedziała na Twój temat?? Jeżeli nie i jesteś tego pewna. To olej go, skoro on Cię zostawił bez żadnych wyjaśnień to przestań o nim myśleć, skup się na sobie i na nauce bo zawalisz szkołę i wtedy będziesz miała 2 duże problemy. daj sobie z nim spokój, do kochania go nie zmusisz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...