Forum Kuchnia

Drugie śniadanie dla dziecka

~Babuszka

~Babuszka

Dzień dobry
Jestem mamą pierwszoklasisty. Chciałabym by moja pociecha w szkole jadła zdrowe i pyszne śniadanie. Nie chcę by zapychała się pączkami, batonikami i innymi niezdrowymi posiłkami. Co mogę przygotować na II śniadanie dla mojego małego naukowca?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~marchewa

~marchewa

Możesz mu dać do wyboru kanapkę z masłem orzechowym, z jajkiem, tuńczykiem, albo z białym twarożkiem. Fajnym rozwiązaniem są też kanapki z jakimś chudym mięskiem, które zostaje Ci z wczorajszego obiadu. Dodajesz na wierzch sałatę, rzodkiewkę, pomidora lub ogórek. Dodatkowo możesz dorzuć owoce (banan, jabłko winogron), garść orzechów (włoskie, migdały) Do picia zaproponuję Ci kartonik mleka, albo jakiś sok owocowy, ewentualnie woda :)

~rybka

~rybka

Do picia to najlepiej woda niegazowana, a kanapki to zawsze rób po prostu z tym z czym lubi. Pytaj na co ma ochotę danego dnia. Dorzucaj też owoce. Z orzechami to może być problem bo rozsypie albo wypadną.

~Pomocna

~Pomocna

ja bym zaproponowała banana lub mandarynki ( bo się łatwo obierają) i np jogurt. Albo kanapki z sałatą, rzodkiewką i jakąś wędlinką.

aanielkaa

aanielkaa

ja bym dała jakiś owoc i wode mineralna, przeciez idzie tylko na kilka godzin do szkoly wroci to zje obiad.

17 aanielkaa Kobieta, 39 lat, Kraków
dadaaria

dadaaria

ja bym dała sok i jakieś kruche ciasteczko albo herbatniki!!!

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 32 lata, gdzieś pod Wawą
karolinexxx

karolinexxx

1 klasisci chodza do szkoly na ok. 4 godziny wiec ja bym sobie darowala drugie sniadanie jak juz to jakies jablko albo woda, bo iektore mamy przedobrzaja pakuja kanapki jak na 3 dni obozu a potem sie dziwia ze dziecko przybiera na wadze

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 34 lata, Karolkowo
maria35

maria35

ja bym zapakowała banana i 2 mandarynki do tego wodę mineralną albo sok pomarańczowy.

7 maria35 Kobieta, 43 lata, Warszawa
Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

II śniadanie jest ważnym posiłkiem, gdyż pozwala nam nie czuć głodu do obiadu a tym samym nie podjadać. Dostarcza ono także energii i podtrzymuje wysokie tempo metabolizmy, aby organizm mógł działać na wysokich obrotach. Tak więc II śniadanie powinno się składać z węglowodanów złożonych np ciemnego, pełnoziarnistego pieczywa oraz produktów białkowych: chudej wędliny, chudego sera czy jogurtu naturalnego. Warto aby dziecka w szkole nie kusiły słodkie drożdżówki, chipsy czy inne niezdrowe przekąski. Warto przekonać dziecko do sałatek, zdrowych kanapek, jogurtów z musli czy płatkami owsianymi. Dobrym rozwiązaniem jest danie dziecku kanapki z ciemnego pieczywa czy bułki np grahamki z chudą wędliną i pomidorem lub papryką. Można też dać serek homogenizowany lub jogurt z meli, które można kupić w pojedynczych saszetkach na jedną porcję. Do tego możemy dodać owoc np banana, mandarynkę czy pomarańcze. nie zapominajmy o czymś do picia. najlepsza byłam by woda mineralna, pamiętajmy tylko o tym aby unikać smakowych, ponieważ często mają tyle samo cukru co zwykłe napoje gazowane. Jeśli dziecko nie lubi wody mineralnej kupmy mu sok, albo zróbmy lekkiej herbaty.
Należy jednak uważać z ilością jaką przygotowujemy dziecku. Nie szykujmy dużego II śniadania jeśli dziecko idzie na 3 godziny do szkoły. Niech wielkość posiłku będzie odpowiednia do długości czasu spędzonego w szkole.

25 kamila-okulska Kobieta, 33 lata, Lublin
sindy81

sindy81

zgadzam sie z ekspertem widze po dzieciach kolezanki, idą na 3-4 godziny a zpasy mają jak na cały dzien - zdecydowanie przesada, na 3-4 godziny dalabym jablko albo butelke wody i tyle

19 sindy81 Kobieta, 38 lat, Katowice
muszka19

muszka19

ja bym nic nie dawała nie uwazam zeby dobre bylo uczyc dzieci jesc poza domem jak juz to w maly termosik herbatka i styka!

18 muszka19 Kobieta, 27 lat, Katowice
Mexi

Mexi

ja jak idę na trzy godziny to dostaje wodę i mi wystarczy a mam 16 lat więc on więcej też nie będzie potrzebował.

90322 mexi Mężczyzna, 22 lata, Zaświaty
pink elephant

pink elephant

Lepiej mniej niż przedobrzyć, wodę zawsze warto mieć ze sobą unikać za to słodyczy!

84373 pink-elephant Kobieta, 34 lata, Złocieniec
z-doświadczenia

z-doświadczenia

Ponieważ dziecko ma zapewne od 6-8 godzin lekcji, coś takiego bym dała:
-kanapka chleba pełnoziarnistego z listkiem sałaty, plasterkiem pomidora, ogórka i szczypiorkiem
-sok pomarańcza/banan/jabłko Kubuś
-jogurt Danone ale pitny
Pyszne i zdrowe.
Pozdrawiam

98314 z-doswiadczenia Kobieta, 21 lat, Kraków
~ewelina098

~ewelina098

Uwielbiam tosty z serem i często u nas są na śniadanie. Kupuje najczesciej w Polomarkecie. Moje dzieci nieraz zabieraja tosty zamiast tradycyjnej kanapki do szkoły.