Skocz do zawartości
Forum

Złe samopoczucie i mdłości przy tabletkach antykoncepcyjnych


Gość majka52

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie:czy tabletki antykoncepcyjne maja wplyw na samopoczucie?teraz polaczylam dwa blistry tabletek anty i od paru dni chodze jak pijana ,a rano mam mdlosci i kreci mi sie w glowie!czesto wieczorem wypijam lampke wina lub piwko i zastanawiam sie czyto ma wplyw na to jak sie czuje ?takze duzo pale papierosow i na ulotce Cilestu pisze ze nie powinno sie palic?czy to sa skutki mego samopoczucia?zastanawiam sie czy nie zrobic testu ciazowego ale nie wiem czy moge jak biore tabletki i czy w takiej sytuacji wynik bedzie prawdopodobny czy tabletki na niego nie wplyna??w jakim okresie od stosunku moge zrobic test przyjmujac tabletki???prosze o odp bo bladze w myslach i sama nie wiem co robic!

Odnośnik do komentarza

tabletki wpływają na samopoczucie, szczególnie kiedy nie zrobiłaś przerwy, mogło dojśc do jakiś zaburzeń hormonalnych i przez to właśnie masz takie objawy.
Jesli podejrzewasz ewentualną ciążę to zrób test z krwi, bo wydaje mi się że wyniku bety tabletki nie fałszują. Można ją zrobić po upływie 7-8 dni od ewentualnego zaplodnienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli źle się czujesz po tych tabletkach to powinnaś poprosić lekarza o zmianę na inne. Jeśli są odpowiednio dobrane to nawet się nie odczuwa, że się je bierze.

W ulotkach w skutkach ubocznych jest napisane o mdłościach i zmianach nastroju. Czytałaś kiedyś ulotkę?? chyba by ci się przydało, bo to nie jest jakiś lek od bólu gardła czy bólu głowy tylko tabletki hormonalne, i ulotke trzeba przeczytać kilka razy.
Mi lekarz jak przypisał tabletki to powiedział o wszystkich skutkach ubocznych, jak je brać ale kazał też przeczytać klika razy ulotkę, bo to bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza

A co do papierosów bo czasami popalam do towarzystwa i alkoholu więc nie palę ich dużo ale pale to lekarz mi zabronił palić a jak się zapytałam dlaczego to powiedział że po 35roku życia mój układ krwionośny będzie tak zniszczony że nie będę mogła brać tabletek i żebym przestała popalać. No może trochę przesadził bo ja spale przez miesiąc te 5 papierosów to nie jest dużo.
Kobiety które nałogowo palą nie powinny brać tabletek tylko plastry.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jako oficjalny przedstawiciel firmy GedeonRichter, producenta leku Postinor oraz Escapelle chciałbym wyjaśnić nieporozumienia, które pojawiają się na wielu forach internetowych.

Na rynku polskim zarejestrowane są dwa preparaty zawierające lewonorgestrel do stosowania w antykoncepcji PO (antykoncepcja po niezabezpieczonym stosunku lub gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła). Są to Postinor Duo oraz Escapelle, który został wprowadzony na rynek polski w 2006 roku.
Początkowo oba preparaty były sprzedawane równolegle.
Obecnie Postinor Duo nie jest dostępny w aptekach.

Oba preparaty zawierają lewonorgestrel – Postinor Duo dawka podzielona – 2 tabletki po 750 mcg, Escapelle – 1 tabletka - 1500 mcg i charakteryzują się wysoką skutecznością, jednak zmniejszenie ilości tabletek do jednej zwiększa pewność zastosowania i co za tym idzie efektywność terapii, dlatego Postinor Duo nie jest sprowadzany i dostępny.

Odnośnik do komentarza

Ja brałam tabletki(dwa różne rodzaje) i jeśli źle się czujesz to ODSTAW TO W CHOLERĘ BO JA ROK CZASU DO SIEBIE DOCHODZIŁAM!!! już przy 4 tab. miałam nudności, omdlenia, zawroty głowy, brak apetytu, przez 2 tyg schudłam 7 kg i nadal nie mogę przytyć! Nigdy nie bolała mnie głowa, teraz boli mnie często, lekarze nie wiedzieli co zrobić, miałam złe wyniki: nerki, pęcherz, zapalenie w żołądku, jelitach i w ogóle nie miałam siły chodzić. Obecnie wcale nie jest dużo lepiej, ale nadal NIKT NIE WYTŁUMACZYŁ MI DLACZEGO JA!!!?:P

Odnośnik do komentarza
Gość Zdenerwowana666

Witam. Od wtorku zaczęłam drugie opakowanie Yasminelle, miałam normalną przerwę siedmiodniową, wcześniej współżyłam z chłopakiem, ale nigdy do końca. Żadnej tabletki nie pominęłam, nie brałam leków, nie wymiotowałam. Przy pierwszym opakowaniu źle się czułam, bolały mnie piersi, miałam mdłości, zawroty głowy, ale przeszło. Teraz znów zaczęłam źle się czuć, mieć zawroty głowy, mdłości (również rano), często siusiam i zaczynam się schizować ;/ Boję się, że wpadliśmy... chociaż prawdopodobieństwo jest wręcz minimalne ;/ Czy takie objawy jak moje mogą występować przy drugim opakowaniu, nawet gdy przy pierwszym przeszły?

Odnośnik do komentarza

~Zdenerwowana666
Witam. Od wtorku zaczęłam drugie opakowanie Yasminelle, miałam normalną przerwę siedmiodniową, wcześniej współżyłam z chłopakiem, ale nigdy do końca. Żadnej tabletki nie pominęłam, nie brałam leków, nie wymiotowałam. Przy pierwszym opakowaniu źle się czułam, bolały mnie piersi, miałam mdłości, zawroty głowy, ale przeszło. Teraz znów zaczęłam źle się czuć, mieć zawroty głowy, mdłości (również rano), często siusiam i zaczynam się schizować ;/ Boję się, że wpadliśmy... chociaż prawdopodobieństwo jest wręcz minimalne ;/ Czy takie objawy jak moje mogą występować przy drugim opakowaniu, nawet gdy przy pierwszym przeszły?

Witam!
Jak powszechnie wiadomo, żadna metoda antykoncepcji nie jest w stu procentach skuteczna. W przypadku tabletek antykoncepcyjnych, jeśli przyjmowane są zgodnie z ulotką, ryzyko niechcianej ciąży spada do minimum. Test ciążowy powinien być wiarygodny po dwóch tygodniach od ryzykownego stosunku. Przez pierwsze trzy miesiące od rozpoczęcia stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą występować działania niepożądane. Jeśli dolegliwości nie ustąpią po trzecim opakowaniu to konieczna będzie wizyta u ginekologa w celu modyfikacji preparatu.

Odnośnik do komentarza

Witam mam 20 lat i stosuje tabletki antykoncepcyjne od 4 misięcy. Od 6 dni nie czuje się najlepiej jest mi ciągle nie dobrze, kręci mi się w głowie, jestem zmęczona. Współrzyłam z moim chłopakiem w ten dzień i doszedł we mnie.Jeżeli chodzi o przyjowanie tabletek to zdażało mi się spóźnić ok. 2 -3 godz. Tabletki zakończyłam 2 dni temu a mdłości które myślałam że są wywołane przez te tabletki nie przechodzą. Czy to może być ciąża? Pomocy!

Odnośnik do komentarza

Czesc. Jestem matka 2dzieci z czego pierwsze dziecko powstalo po 4 miesiacach brania regularnie pigułek. Teraz jestem po operacji usuniecia guzka endometrialnego i jestem zmuszona brac Dorin. Wolala bym nie brac zadnych pigułek tylko poprostu stosowac bezpieczny sex. Wzielam dopiero 2 tabl i boje sie ze bede sie zle czula

Odnośnik do komentarza

~olaaa32
Czesc. Jestem matka 2dzieci z czego pierwsze dziecko powstalo po 4 miesiacach brania regularnie pigułek. Teraz jestem po operacji usuniecia guzka endometrialnego i jestem zmuszona brac Dorin. Wolala bym nie brac zadnych pigułek tylko poprostu stosowac bezpieczny sex. Wzielam dopiero 2 tabl i boje sie ze bede sie zle czula

Ale po co martwic sie na zapas? Moze wcale nie bedziesz sie zle czula?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

dawid123joanna
Witam mam 20 lat i stosuje tabletki antykoncepcyjne od 4 misięcy. Od 6 dni nie czuje się najlepiej jest mi ciągle nie dobrze, kręci mi się w głowie, jestem zmęczona. Współrzyłam z moim chłopakiem w ten dzień i doszedł we mnie.Jeżeli chodzi o przyjowanie tabletek to zdażało mi się spóźnić ok. 2 -3 godz. Tabletki zakończyłam 2 dni temu a mdłości które myślałam że są wywołane przez te tabletki nie przechodzą. Czy to może być ciąża? Pomocy!

Hmm nie brzmi to najlepiej ale jesli brałas regularnie te tabletki czasem z opoznieniem max do 3h to powinno byc wszystko dobrze z ochroną. Objawy mogą wskazywac na ciaze bo sa typowe ale Ty bralas tabletki. Zrob test zeby wykluczyc ciaze.

Generalnie przyjmuje sie,ze zadna metoda antykoncepcji nei zapewnia 100% ochrony przed ciążą ale co do tabletek antykoncepcyjnych przyjmowanych bezblednie to ryzyko spada do minimum i praktycznie ciaża jest niemozliwa.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...