Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej


Gość anonim2223

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem, dziewczyna od dwóch miesięcy bierze tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio 7. dnia cyklu zapomniała zażyć. Kilka godzin później kochaliśmy się. Następnego dnia rano zażyła z poprzedniego dnia. Nie dostała okresu. Czy jest możliwe, że jest w ciąży? Nie spieszno mi być tatusiem, więc żyje cały w stresie.

Odnośnik do komentarza
Gość Mała_103

Witam ! W niedzielę o godz. 18,00 miałam wziąć tabletkę ale zapomniałam i wzięłam ją dopiero w poniedziałek o godz. 11.00 a o 18,00 czyli o stałej porze wzięłam następną. We wtorek odbyłam stosunek bez zabezpieczenia . Czy jest możliwość zajścia w ciąże ?? Czy mam się czego obawiać ? Proszę o odpowiedź :) Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Witam. Od dwóch tygodni biorę tabletki antykoncepcyjne. Wczoraj przegapiłam jedną. Właściwie to poszłam pozwiedzać i nie zabrałam ze sobą opakowania tabletek. I tak przez gapiostwo jestem do tyłu z jedną tabletką. Jestem teraz na urlopie. Niestety dopiero jak już znalazłam się na miejscu, zorientowałam się, że nie wzięłam instrukcji obsługi. Co mam teraz zrobić? Czy wziąć dwie naraz, czy tą wczorajszą, a dzisiejszą łyknąć dopiero jutro? Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza

Witaj,
mnie też zdarzył się kiedyś podobny "wypadek" i następnego dnia wzięłam dwie tabletki. Przeczytałam też na opakowaniu moich pigułek, że jeśli zażyje je w ciągu 12 godzin od stałej pory przyjmowania, mogę być prawie pewna ich skuteczności. Gorzej, jeśli minęło więcej czasu, wtedy rytm uległ rozregulowaniu, wtedy dobrze jest skontaktować się z lekarzem.
Polecam Ci metodę, którą ja sama stosuję. Najlepiej noś ze sobą pigułki w podręcznej torebce, wtedy będziesz wszędzie bezpieczna!
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Cześć,
Jeśli nie minęło 12 godzin od przyjęcia ostatniej tabletki to szybko zażyj tę "zapomnianą" a nastąpną już normalnie. Jeśli minęło ponad 12 godzin to przez najbliższy tydzień stosuj dodatkową formę zabezpieczenia, na przykład prezerwatywę. Niestety, ale jak się stosuje tabletki antykoncepcyjne to trzeba sobie narzucić pewien reżim. Nie wolno "zapominać" o tabletkach, przyjmowac kiedy się chce itd. Codziennie o tej samej porze, najlepiej rano jak tylko wstajesz. Z czasem po obudzeniu sama będziesz sięgać po tabletkę zanim oczka Ci się rozkleją :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

urszula9 - ja też tak miałam na początku. Nie chciałam brać podwójnej dawki hormonów (trochę się jednak ich boję) więc po prostu stosowaliśmy z chłopakiem prezerwatywę, tak dla pewności. A tak między nami polecam ustawione na stałe przypomnienie w telefonie:), żeby już nie było takich "wpadek"...

Odnośnik do komentarza

witam. Mam problem, i prosze o pomoc. we wtorek zaczełam nowe opakowanie s*** 20.tabletki biore przewaznie o 20.00 W piatek zapomniałam tabletki i wziałam ja w sobote okolo 8 rano.. z tym ze w osbote kochałam sie z moim facetem i on skonczy we mnie, kolejna tabletke wziałam dopiero w niedzile okolo 14.... w poniedzialek tabletke wziełam pod wieczor.. a kolejnych tabletek nie brałam w srode pojawila sie u mnie brazowa wydzielina..boje sie bo byl to moj pierwszy tydzien brania czy jest ryzyko zajscia w ciaze???

Odnośnik do komentarza
Gość karolina221

Witam , mam pytanie biore tabletki juz 2 lata i ostatnio zdazylo mi sie zapomniec wiasc jednej tabletki (srode) w 16 dniu o zwyklej porze czyli o 19 Wstajac na drugi dzien (czwartek) zorietowalam sie ze zapomnialam i wzialam tabletke o godz 7 rano czyli 12 godz pozniej no i kolejna o zwyklej porze i dalej je kontynuje a w niedziele kochalam sie z moim facetem bez zabespieczenia czy jest jakies ryzyko ze moge byc w ciazy ? czy mam brac nadal tabletki czy nie? prosze o odpowiedz bo mysle ciagle o tym Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość urszula9

Po upływie 12 godzin ochrona antykoncepcyjna zostaje zmniejszona na około tydzień, więc istnieje szansa na zapłodnienie. Powinnaś zrobić test ciążowy, aby sprawdzić czy jesteś w ciąży. Doradza się, aby w przypadku podejrzenia ciąży natychmiast odstawić tabletki.

Odnośnik do komentarza

W niedziele zauważyłam że została mi tabletka z soboty ale w sobote brałam na pewno tabletkę więc musiałam niewziąść jej w piątek tak więc w niedziele wzięlam 2tabletki naraz po czym tygodniu wystąpiło krwawienie ale bardzo bolesne ..Jednak moje pytanie brzmi czy zapomniana tabletka antykoncepcyjna w jakims stopniu wpływa na organizm ? Czy to nie jest tak ze gdy zapomne o niej to tak jakbym przyjmowała je od nowa?

Odnośnik do komentarza
Gość Wiola89

Witam. Biorę tabletki W niedzielę o godz. 18 powinnam przyjąć 19 tabletkę. Niestety zapomniałam i kolejną przyjęłam dopiero dnia następnego - w poniedziałek o godz. 7 (czyli minęło 13 godzin). Dodam, że wcześniejsze tabletki przyjmowałam regularnie, bez przerw. W niedzielę, czyli w dniu kiedy powinnam przyjąć właśnie 19 tabletkę doszło do stosunku, w którym partner doszedł we mnie. Na ulotce przeczytałam, że mam teraz dwa wyjścia. Postanowiłam zastosować to, w którym nie robię siedmiodniowej przerwy, tylko zaczynam od razu drugie opakowanie. Moje pytanie brzmi - czy istnieje mimo zastosowania się do instrukcji, ryzyko zajścia w ciążę? Czy jest ono duże? Przez ile powinnam stosować dodatkową antykoncepcję? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Przy zapomnianej tabletce przyjętej ponad 12 godzin później niż zwykle zaleca się stosowanie dodatkowej antykoncepcji przez co najmniej tydzień. Prawdopodobnie i tak nie mogło dojść do zapłodnienia, ponieważ byłaś przed okresem. Najgorzej jest jak się zapomni pierwszej tabletki.

Odnośnik do komentarza
Gość chihiro

Witam serdecznie! Mam pytanie do Pani/Pana poniewaz nie zauwazylam wczesniej, ze nie mam ostatniej pigolki. Nie wiem co mam robic. Zawsze ostatnią pigolke biore w srode (20 dni brania tabl) , czy powinnam wziac pigolke na srode z nastepnego blistra, czy tylko robic 7 dniowa przerwe i nastepny blister zaczac brac dzien wczesniej? Czy jezeli zrobie 7 dniowa przerwe teraz to powinnam zabezpieczac sie mechanicznmi metodami? Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość promyczek070

Witam, Tabletki antykoncepcyjne przyjmuje od 2 lat o godz 21. Ostatnio zdarzyło mi się zapomnieć przyjąć 14 tabletki i przyjęłam ją o 8.30 następnego dnia. Dzień wcześniej odbyłam stosunek ze swoim chłopakiem ok godz 18 i tego dnia normalnie przyjęłam 13-stą tabletkę proszę mi powiedzieć czy jest ryzyko ciąży? Dodam, że od tamtej pory nie współżyliśmy chodzi tylko o ten jeden raz. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Minęło 12,5 godziny, a jak się przyjmie do 12 godzin to ochrona nie jest zmniejszona. Także i tak chyba tragedii nie ma. Nie sądzę, by to zapominalstwo zakończyło się ciążą, ale musisz pilnować tych tabletek.

Odnośnik do komentarza

Chyba najlepiej będzie teraz zrobić siedmiodniową przerwę a potem zacząć drugie opakowanie. Teraz i tak ma być miesiączka więc ryzyko zajścia w ciąże jest niewielkie. Przy nie zażyciu tabletki zazwyczaj zaleca się stosowanie przez 7 dni dodatkowej ochrony.

Odnośnik do komentarza
Gość gosiek-38

wziełam 17 tabletek(biore je od 2 lat),po 4 dniach dostałam okres,kolejne opakowanie powinnam rozpoczac po 7dniowej przerwie,zapomniałam wziac tabletke a miałam w tym dniu współzycie,kolejne opakowanie rozpoczełam w 8 dniu.czy istnieje ryzyko ciazy?

Odnośnik do komentarza
Gość anonim2223

Witam. Wczoraj powinnam wziąć 8 tabletkę z nowego opakowania,ale zapomniałam. Zawsze biorę o godzinie 12 tabletkę wiec minęło już ponad 24 godziny. Co teraz powinnam zrobić? Przyjmuje tabletki od 6 miesięcy. Aktualnie to s*** Proszę o jak najszybsza odpowiedź. Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...