Forum Ciąża i dziecko

Bieganie w ciąży

~Gloria11

~Gloria11

witam czy to prawda ze w ciazy mozna biegac? wiadomo ze z rozsadkiem, truchtem ale chce wiedziec czy mozna. W 11 tygodniu.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam Cię Serdecznie,

Umiarkowany wysiłek fizyczny jest nawet wskazany w ciąży. Poprawia on wydolność organizmu, siłę mięśni a także zmniejsza ryzyko nadmiernego przyrostu masy ciała.
Raczej odradzam Ci bieganie. Jeżeli jednak bardzo chcesz, po szczegółowych badaniach, taką decyzję może tylko podjąć tylko Twój lekarz prowadzący. Sama na pewno nie powinnaś jej podejmować, ponieważ możesz zaszkodzić dziecku i sobie. Nawet jeżeli lekarz pozwoli Ci biegać, to powinnaś częściej niż normalnie kontrolować swój stan.
Polecam Ci artykuł: Bieganie w ciąży.

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 34 lata, Stalowa Wola
Lady in Red

Lady in Red

hm ja chyba bym wolała spacerowac dość szybkim tempem, wydaje mi isę to zdrowsze niż bieganie w ciąży

85106 lady-in-red Kobieta, 28 lat, Wejcherowo
xSandra

xSandra

w ciazy mozna biegac, jesli nie ma problemow zdrowotnych to mozna biegac nawet szarlot w swm biegała ;)

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 32 lata, Kraków
~Janka88700

~Janka88700

Z tym bieganiem w ciąży to sprawa jest bardziej skomplikowana. Ogólnie trzeba najpierw udać się do lekarza i sprawdzić, co on powie. Są panie, które od samego początku ciąży czują się gorzej i bieganie z pewnością ich samopoczucia nie poprawi. Ja np. przy pierwszym dziecku zarzuciłam treningi niemal od razu, bo bywały dni, że nie mogłam wstać z łóżka. Przy drugim było już lżej, ale dla świętego spokoju też dość szybko przestałam biegać. Z kolei mam znajome, które trenowały już będąc w ciąży.

Tutaj też dobrze o tym piszą, warto się zapoznać.