Skocz do zawartości
Forum

Jak ćwiczyć, by schudnąć a nie obciążać kręgosłupa?


Gość zamyślona

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 18 letnią kobietą, która ma skoliozę, anemie i problemy z nadmiarem ciałka. Przy 171 ważę 70 kilo, sporym problemem są dla mnie boczki, uda i brzuszek. Nie mam zbyt dużo czasu na ćwiczenie, a także przez problem z kręgosłupem nie mogę wykonywać niektórych ćwiczeń. Do tego ciężko mi odmówić sobie słodkości. Ogólnie nie jadam zbyt wiele. Chciałabym schudnąć już nie tyle by było widać znaczną zmianę w kilogramach. Przynajmniej mieć o parę centymetrów mnie w biodrach które są dla mnie największym problemem.

Odnośnik do komentarza

Witaj,
istnieje szereg ćwiczeń, które są specjalnie przeznaczone do tych partii ciała, które chciałabyś wyszczuplić. Istnieje jednak ryzyko, że mogą ćwiczenia zaszkodzić Twojemu kręgosłupowi, więc najlepiej będzie, jeśli przed ich wykonywaniem skonsultujesz się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Idealnym rozwiązaniem dla osób które nie mogą obciążać kręgosłupa jest basen. Pływanie szczególnie te na plecach rozluźnia i odciąża mięśnie kręgosłupa. dodatkowo podczas pływania pracują waszystkie partię mięśni. W wodzie jesteś lżejsza więc nie obciążasz ani kręgosłupa ani stawów. innym rodzajem ćwiczeń są ćwiczenia na piłce do fitnessu. Piłka podpiera kręgosłup nie dopuszczając do nadmiernego obciążenia. Jednak jeśli zdecydujesz się na piłkę warto byś najpierw nauczyła się jak robić takie ćwiczenia. W każdej siłowni lub klubie fitness prowadzone są zajęcia lub jest taka piłka. Zapisz się na kilka treningów z trenerem, który pokarze Ci co i jak powinnaś wykonywać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...