Skocz do zawartości
Forum

Dieta po wycięciu wyrostka robaczkowego


Gość ważka_8d

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, bo półtora tygodnia temu miałam wycinany wyrostek robaczkowy. W szpitalu jadłam same papki, w domu jakiś krupniczek i tyle. Lekarz powiedział, że mam być na diecie, ale nic konkretnie mi nie powiedział co wolno mi jesć a co nie, dlatego chciałabym więcej szczegółów , jak się odzywiać po wycięciu wyrostka robaczkowego?

Odnośnik do komentarza

Dieta po wycięciu wyrostka robaczkowego musi być przede wszystkim lekkostrawna. Oznacza to, że z naszej diety eliminujemy produkty i potrawy trudno strawne, zawierające stosunkowo dużo błonnika, wzdymające, przesiąknięte tłuszczem, które pozostają długo w żołądku, a także ostre przyprawy. Dodatkowo musimy unikać a najlepiej całkowicie zrezygnować z potraw smażonych czy takich do przygotowania których użyto dużo tłuszczu. Zamiast takie sposobu przygotowywania potraw warto wybrać gotowanie na parze lub gotowanie w wodzie. Zup nie powinno się przygotowywać na zasmażce, tak samo jak warzyw czy innych potraw. Lepszym rozwiązaniem jest zabielenie za pomocą mąki rozmieszanej z jogurtem lub lekką śmietanką. To samo tyczy się sosów.
W tej diecie raczej unikamy dużych ilości błonnika, aczkolwiek minimalna jego ilość powinna być. Tą ilość osiągniemy poprzez np spożywanie chleba pszenno – razowego a nie tylko razowego, usunięcie pestek z pomidorów, kabaczków, usunięcie skórki z owoców, czy wypicie soków przecierowych, spożywanie młodych i świeżych warzyw oraz dojrzałych owoców.
Dieta po wycięciu wyrostka robaczkowego nie powinna strasznie odbiegać od naszej codziennej diety, powinna ona dostarczyć tyle samo kalorii, witamin i mikroelementów co normalna codzienna dieta.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie wycieli mi trzy dni temu wyrostek , bolą mnie te rany , co mogę jeśći czy jak bede chodzic bedziemniej bolec,? Najgorsze jest to że od leżenia w łózku bolą mnie plecy . Bedę mogłą jeść gruszki ?Po jakim czasie bede mogła jesc smazone rzeczy ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...