Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie bez ćwiczeń


Gość MartaAnna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie : ) .
Jak w pytaniu - Chciałabym zrzucić 4 do 5 kg w około miesiąc. Oczywiście gdyby to było kg to byłabym najszczęśliwszą osobą na świecie. Już próbowałam wszystkiego, ale na marne. Nawet tygodnie poświęciłam na gotowanie DZIENNIE na parze, jadłam śniadanie konsekwentnie chociaż zwykle tego nie robię. Piłam wodę, zieloną i czerwoną herbatę, zero słodyczy. I nie jadłam po 18. Ale byłam wiecznie głodna... I po 3tygodniach odpuściłam.
Mój wzrost to około 170 cm. Natomiast waga : 59,5 - 60 kg.
Marzeniem byłoby 56-54 kg. Czy jest w ogóle możliwość osiągnięcia tego celu ? Co do ćwiczeń... nie mam warunków.. Nie mam kiedy.. I chyba MI SIĘ NIE CHCE..
Chciałabym zacząć od zmiany nawyków żywieniowych ale czy to w ciągu miesiąca da jakieś efekty ? Chociaż ze 2 - 3 kg?
Proszę o pomoc, bo tak sama z siebie to niewiele wiem..
Z góry dziękuję i jednocześnie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nie masz za dużej wagi. Zmiana nawyków żywieniowych zawsze przynosi korzyści dla organizmu - zarówno dla samego wyglądu jak i zdrowia. Trudno jest chudnąć nie ćwicząc, ponieważ ćwiczenia powodują spalanie tłuszczu. Sama dieta nigdy nie jest aż tak skuteczna jak jej połączenie z większą aktywnością fizyczną.

Odnośnik do komentarza

Twoja obecna waga jest prawidłowa, Twój BMI jest w normie więc nie musisz się odchudzać.
Skoro Ci się nie chce ćwiczyć to raczej nie liczyłabym na spektakularne efekty. Samą dietą cudu nie uczynisz. Oprócz diety musisz zwiększyć swoją aktywność fizyczną, czy to będą ćwiczenia czy jakiś sport to bez znaczenia, musisz po prostu aktywniej spędzać czas.
Trudno jest określić czy zmiana nawyków żywieniowych spowoduje utratę 2-3 kg, to zależy od wielu czynników, ale jak pisałam wcześniej beż ćwiczeń będzie to strasznie trudne. Twoja poprzednia dieta była dobra tylko musisz w niej wytrwać skoro byłaś na niej głodna to może jadłaś za mało posiłków. Powinnaś spożywać 4-5 posiłków z czego ostatni na 2 godziny przed snem. Śniadanie i obiad powinny być trochę większe niż reszta posiłków, ale jest to zrozumiałe bo te dwa posiłki będą dawać energię na cały dzień, kolacja daje nam kalorie potrzebne na wieczór i noc dlatego też powinna być prosta i lekka. II śniadanie i podwieczorek są po to żebyś własnie nie czuła głodu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...