Skocz do zawartości
Forum

Owocowe bomby witaminowe


Gość EkoMajka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Wybieram naturalne witaminy, bo nie lubię łykać tabletek. W jakich owocach znajdę ich najwięcej?? Chciałabym je spożywać prosto z własnego ogródka, tak aby rosły w kontrolowanych przeze mnie Eko-warunkach. Więc cytrusy raczej nie ,,, ale może pigwa?? Aronia ?? dzika róża?? Gdzie znajdę najwięcej wartościowych składników??

Odnośnik do komentarza

Ja słyszałam, że najbardziej odżywcze są jabłka. Istnieje nawet angielskie przysłowie sugerujące mniej więcej coś takiego, że jedno jabłko dziennie powoli uniknąć wizyt u doktora (One apple a day, keeps the doctor away). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dużo witamin znajdziesz w :
Witamina C - pigwa, dzika róży, aronia, porzeczka, truskawka, maliny, jeżyny.
Witamina A - morele, brzoskwinie, śliwki, marchewka.
Do swojego ogródka proponuje zaprosić także warzywa stanowią one również bobę witaminową i tak :
-w fasoli i roślinach strączkowych mamy dużo witaminy B1
-w ziemniakach, szpinaku i marchewce ( marchewka jest bogatym źródłem witaminy A) jest dużo witaminy PP
-w warzywach zielonych dużo jest witaminy B12
-w warzywach typu kapusta, kalafior znajdziemy dużo witaminy E
Owoce i warzywa oprócz dużej ilości witamin zawierają też olbrzymią liczbę mikroelemnetów i makroelementów. Dlatego też stanowią ważną pozycję w każdej diecie.

Odnośnik do komentarza

mnie ostatnio poczęstowała koleżanka koktajlem z owoców. Tak mi posmakował, że wzięłam przepis:
1banan, 2 morele, 1 gruszka, 1 łyżka miodu płynnego, połowa łyżeczki soku z cytryny, 1 łyżeczka sproszkowanego siemienia lnianego, 2 szklanki jogurtu, kefiru lub maślanki.
Owoce się myje i obiera. Najlepiej jest pociąć owoce w dość drobną kostkę ( ale bez przesady). Wsypujemy wszystko do blendera i miksujemy wszystko razem. Dodajemy miód, siemię lniane i sok z cytryny i miksujemy.
Normalnie bomba witaminowa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...