Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla 17-latki


Gość KateSer

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat, mam 170 cm wzrostu i waże 69 kilo (dwa miesiące temu ważylam o 2 kg mniej). Niestety nie odzywiam sie zbyt dobrze, ponieważ ze wzgledu na naukę nie mam czasu na dobieranie odpowiednich produktów, (zreszta to nie ja gotuje obiady,tylko rodzice). Nie uprawiam sportów, robię jedynie 60 brzuszkow dziennie + jakieś jeszcze 2 ćwiczenia. Nie wiem czy mam nadwagę, czy nie ale chodzi mi ogólnie o poprawienie wyglądu sylwetki, i to jest moim priorytetem. Lecz niestety nie umiem zrezygnować z żółtego sera, staram sie jeść mniej fast foodow lecz nie zawsze mi to wychodzi. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest prawidłowa, więc odchudzanie nie jest dobrym pomysłem. Jeśli chcesz poprawić wygląd sylwetki powinnaś ćwiczyć, może na siłowni, gdzie wymodelujesz wszystkie partie mięśni. Tylko pamiętaj o ćwiczeniu z małym obciążeniem, bo chyba nie chcesz przybrać masy mięśniowej, prawda?

Odnośnik do komentarza

Masz prawidłową wagę ciała. Jeżeli chcesz wymodelować sylwetkę musisz wydłużyć czas swoich ćwiczeń - na tej stronie znajdziesz różne ćwiczenia http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-modelujace-sylwetkę
Aby wzmocnić efekty ogranicz do minimum, a najlepiej w ogóle zaprzestań spożywania fast foodów, napojów gazowanych i chipsów. Jeżeli nie masz wpływu na to co jesz to poproś aby mama dawała ci mniejsze porcje. Nie spiesz się jedząc. Do szkoły weź sobie jabłko lub jakiś inny owoc. Pij dużo wody i jak najwięcej się ruszaj. Możesz chodzić na piechotę do szkoły lub jeździć do niej rowerem. Możesz też 15 minut dziennie potańczyć w domu do ulubionej muzyki.

Odnośnik do komentarza

Hej ! :)
Osobiście próbowalam chyba wszystkie 'diety cud'... chudłam, tyłam, chudłam i znowu tyłam.. po kazdej pojawiał sie efekt jojo ;/
Polecam Ci program ' Jem i Chudnę' można go oglądać w programie 'ipla' , lub w tv na Polsat Cafe we wtorki i w piątki.
Dzieki temu programowi nauczyłam się zdrowo odzywiać i chudnę ! :)
Najważniejsze jest to żeby się nie głodzić! Ja jem co 3 godziny, nie wielkie porcje ;] zamieniłam białe pieczywo na pęłnoziarniste, tak samo makarony oraz ryż. słodycze zastąp zdrowymi przekąskami[ np suszone owoce <3 ]<br /> Kupując produkty patrz na etykiety . Np. gdy kupujesz serek. w niektórych moze się znajdować aż 30g tłuszczy w 100g . więc zamiast kupować takie serki zastąp je chudym twarozkiem wymieszanym w odrobina jugurtu naturalnego[1,5%] i szczypiorkiem :) Naprawde jest to o wiele zdrowsze, 'chudsze' i pożywniejsze:)
Pamiętaj też zeby jest duze pozywne sniadania do godziny po przebudzeniu:) rano powinnas dostarczyc ogranizmowi weglowodany , bialko, oraz warzywa :)
Ale jedząc kolacje odpuść sobie węglowodany [pieczywo] :)
Naprawde nie potrzeba się głodzić, ani stosować rygorystycznych diet zeby schudnąć. Po prostu trzeba się nauczyć zdrowo jesc a waga sama spada :)

Mam nadzieję, że troszke pomogłam :)
Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Tak :) Nie odchudzam się jakoś rygorystycznie. Chudnę tak ok.1 kg na tydzień, niby tak nie wiele ale po miesiącu jest ok 5kg mniej - więc warto :)
tak naprawde to nawet nie odczuwam tego odchudzania , bo jem często i nie dopuszczam głodu :)
oczywiście czasami zdarzają sie małe słabości, ale to tak naprawdę niczego nie przekreśla;] Po prostu zmieniłam już swoje nawyki żywieniowe na dobre :)
Dołożyłam do tego raz w tygodnii aerobik i naprawdę jestem zadowolona w efektów :)
Polecam :)

Odnośnik do komentarza

Witam, bardzo serdecznie wszystkich użytkowników! Mam prawie 16 lat (w marcu), ważę 106kg i mam 191 cm wzrostu. Latem bardzo dużo jeżdżę na rowerze(ok. 1500km w sezonie), zimą prowadzę mało aktywny tryb życia( w tygodniu 4x w-f w szkole i 1,5h trening siatkówki). Mam dość pokaźny brzuch i dobrze zbudowane nogi( choć tu niema dużo tłuszczu, raczej mięśnie) Według wykresu BMI górna granica mojej prawidłowej wagi powinna wynosić 90kg, tak więc, aby być na granicy z nadwagą muszę schudnąć minimum 16 kg, najlepiej ok 20, aby być pośrodku. Nie chcę tego oczywiście robić w tydzień, czy przy pomocy jakiejś chemii o niewiadomym składzie. Nigdy się nie odchudzałem, nie wiem jaką dietę sobie wytyczyć i realizować. Jestem zdrowy i konsekwentny w dążeniu do wyznaczonego celu. Reasumując jak schudnąć 20 kg bez efektu jojo w odpowiednim do tego czasie(nie za szybko, nie za wolno). Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza

głodówka wcale nie jest dobra bo organizm bedzie bał sie braku pozywienia i własnie bedzie oszczedzał tłuszczyk. Na głodówce wcale mozna nie schudnac a jak juz, to gdy zaczniesz jesc przytyjesz duzo wiecej

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 17 lat, wzrost około 172cm i ważę 82 kg. Mój dzień wygląda następująco. Rano wstaje do szkoły jedna kanapka i herbata przed wyjściem. W szkole przeważnie kupuje sobie rzeczy typu MounatinDev lub Nestea i jem czasami drożdżówki, czasami hamburgery. Przychodzę do domu, jem obiad i zabieram się do nauki. Zawsze pod wieczór coś mi wpadnie do żołądka. Codziennie rano robię około 2km pieszo w tą i z powrotem (do szkoły). Chciałbym zrzucić około 10 może 12 kg. Ciężko z motywacją, ale mam nadzieję że sobie poradzę. W piątek chodzę na godzinny basen - Kurs Ratownika Wodnego. Chodzi mi tylko o pozbycie się nadmiernej masy mojego ciała. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość pa...94

hej mam 17lat a wzrostu 175 wiem ze to nie duża waga ale chciałabym schudnąć tak ze 10kg w miesiąc proszę o pilna pomoc już próbowałam wszystkiego ale nic nie pomaga nadal mam duży brzuch proszę o pilna pomoc....

Odnośnik do komentarza

Niestety nie napisałaś ile ważysz, więc nie jestem w stanie stwierdzić czy tak duża utrata wagi jest ci potrzebna. Jeśli chcesz popracować nad swoim ciałem to polecam zwiększoną dawkę ruchu i ćwiczenia oraz ograniczenie słodyczy i fast foodów. Poświęcaj dziennie godzinę czasu na ćwiczenia albo uprawianie jakiegoś sportu. Masz pełna dowolność jaki sport to będzie, wybierz to co lubisz i sprawia ci największą przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Gość gr...q9

Mam 17lat 178cm wzrostu i waże 80kg. Chcialbym się dowiedzieć jak schudnąć około 10kg.
Chodziłem do szkoły sportowej (10wf w tyg.), od kiedy zaczeło sie technikum i 3wfy w tygodniu, spadła mi kondycja i przybrałem na wadze. Chciałbym się dowiedzieć co zrobić żeby skutecznie schudnąć, Gram w piłkę nozną 2-3h co 2-3dni, ale co wiecej? Oprócz ograniczenia słodyczy ile posiłków dzienne? W jakich godzinach?

Odnośnik do komentarza

Witam mam 17 lat i najprawdopodobniej mam nadwagę.
Mam 194cm wzrostu i 97.2kg wagi, osobiscie codziennie jeżdze na rowerze ale mysle ze to nic nie daje. Chcialbym zrzucić troche na wadze tak by byla ona ustatkowana i bym nie posiadal wystajacego brzucha.
Nie wiem jaka diete przyjac, czy robic jakiekolwiek ciwczenia- mam bardzo slabe miesnie rak, nie wiem czy to jest ze wzgledu na wage, ze pompki sprawiaja mi tak ogramne trudnosci.
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam Jakub/dawnofwar155

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...