Skocz do zawartości
Forum

Przykład diety i dodatkowe odżywki a cukrzyca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Diabetyków!
Od ponad roku czasu mam cukrzyce typ 1.
W pierwszej fazie po wyjściu ze szpitala poznawalem tajniki tej choroby i uczyłem się co muszę jeść jak liczyć WW oraz ile dawek insuliny wstrzykiwac przed posiłkami.
Od początku sierpnia powróciłem na siłownię i zapisalem się dwa razy w tygodniu na crossfit.
Crossfit sam w sobie po ponad 3 miesiach dal mi dużo przede wszystkim poprawa kondycji i duza dawkę endorfin.
Do tego w tygodniu chodzę 3-4 razy na siłownię.
Robie tak jak większość dwie partie na treningu.
Problemem jest u mnie ze chce przytyć jednak nie chce się zalać tłuszczem (mięsień piwny ).
Jem wydaje mi się zdrowo. Na śniadanie:
Ciemny chleb, szynka jakiś serek z domkiem light.
Na obiad ryż, pierś z kurczakai warzywami oraz do tego jabłko. Na kolacje tez chleb, szynka, jakiś serek...
Chce nabrać masy żeby być większym tylko cukrzyca sama w sobie jest jakimś obciążeniem...
Biorę BCAA w proszku i monohydrat kreatyny.
Proszę aby ktoś mi doradził co mogę dorzucić albo jakoms przykładowa inna dietę żebym rósł?
Dodam ze mam 184 wzrostu oraz ważę 88 kg.
Dodaje zdjęcie abyście obrazowo widzieli jak wyglądam i co poprawić:)
Wszystkie wskazówki przyjmuje ze spokojem i jestem wdzięczny za nie!

monthly_2014_11/prosze-o-przyklad-diety-i-dodatkowe-odzywki-mam-cukrzyce_2075.jpg

Odnośnik do komentarza

Witajcie!
Od ponad roku mam zdiagnozowaną cukrzycę typu 1.
Do tematu mojej choroby podszedłem z dużą rozwagą i bardzo rygorystycznie w stosunku do siebie...
Mianowicie zmieniłem całkowite nawyki żywieniowe.
Jem zdrowo z ograniczeniem tłuszczy i przede wszystkim zrezygnowałem ze słodycz...
Do tego uczęszczam na siłownię, crossfit...
Jedynym moim grzechem jest po polanie 3-4 papierosów od czasu do czasu.
Po prostu sprawia mi to przyjemność...
Wiem, że zaraz jakiś wujek dobra rada napisze mi "Nie dbasz o swoje zdrowie " "Co Ty robisz przy cukrzycy palisz? "
Otóż ubezpieczam się przed takimi pytaniami i wszystkim którzy zacytują podobna wypowiedź odpowiadam, że zdaje sobie sprawę, że to nie jest nic dobrego!
Moje pytanie jest następujące czy takie popalanie przy dobrych poziomach cukrów może drastycznie na coś wpłynąć?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz przytyć musisz mieć nadwyżkę kaloryczną. Dużo trenujesz więc będziesz musiał jeść sporo.
Jesteś cukrzykiem, więc nie możesz jeść wszystkiego.
Musisz bardzo ostrożnie dobierać proporcje i produkty.
Szczególnie zwrócić uwagę na zawartość cukrów (tu pomoże między innymi tabela wymienników)

Nie stosuj się do diet z różnych forum bo pod Ciebie powinna być tym bardziej ustalona indywidualnie.

Polecam udać się do Dietetyka (będzie miał wiedzę jeśli chodzi o żywienie dla cykrzyków) a nie do Trenera personalnego z siłowni (który da Ci dietę na masę taką jak dla każdego).

Pozdrawiam i powodzenia. Rośnij

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...