Skocz do zawartości
Forum

Złamany obojczyk


Gość mistrz i małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mistrz i małgorzata

Witam Wszystkich Forumowiczów
Nasz nastoletni syn złamał obojczyk, byliśmy na pogotowiu, lekarz po rentgenie stwierdził złamanie, ale nie ma przemieczenia. Zalecił założenie prostotrzymacza albo szelek ósemkowych. Kupiliśmy więc prostotrzymacz i stąd moje pytanie - czy aby na penwo poradzi sobie ze złamanym obojczykiem? Boję się, bo to nie jest sztywny stabilizator i obawiam się, że może się źle zrosnąć obojczyk, albo że będzie to długo trwało. A co jeśli syn w nocy coś sobie zrobi? Czy to na pewno pomoże przy złamanym obojczyku?

Odnośnik do komentarza

na obojcyzk chyba nie ma żadnego gipsu ani nic sa własnie takie jakby szelki ewentualnie bandazem obwiązuje się ramie. Ja miałam złamany obojcyzk jak byłam dzieckiem to tylko bandaz taki siateczkowy miałam załozony i to tez nie długo w nim chodziłam. Myslę, że powinnas zaufac lekarzowi, jesli złamanie jest bez przemieszczenia, to na pewno wystarczą szelki. Martwisz się, że to nie jest usztywnione, ale obojczykiem nie ruszasz tak jak ręką czy nogą, dlatego może nie musi być żaden gorset ani nic. Myslę, że wszystko będzie w porządku porozmawiaj jeszcze raz z ortopeda upewnij się, że on jest przekonany o skutecznosci i zaufaj mu.

Odnośnik do komentarza

Witam Mistrz i Małgorzata,

Jeżeli u Twojego synka nie wystąpiło przemieszczenie- to ortopeda postąpił bardzo słusznie:) Przy przemieszczeniu sprawa jest nieco gorsza i nawet stabilizowanie śrubami, może nie dać zadowalających efektów.
Dodatkowo przeczytajcie sobie artykuł na ten temat z naszej strony:
http://portal.abczdrowie.pl/zlamanie-obojczyka

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...