Skocz do zawartości
Forum

Jak zwalczyć cienie pod oczami?


BoneyM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wielu lat mam mocne cienie pod oczami, co jeszcze w połączeniu z moją bardzo bladą cerą mocno je uwidacznia i nadaje mojej twarzy bardzo smutny wygląd. Nie mogę znaleźć źródła problemu, wyniki morfologii mam w normie. Mam bogatą dietę, choć przyznam, że w sporej części fast-foodową, zażywam regularnie witaminy w formie tabletek musujących. Palę też e-papierosa. Czy ktoś może ma ten sam problem i może polecić jakieś kremy, leki, sprawdzone zabiegi (domowe ziołowe czy gabinetowe) na taki problem? Od razu piszę, że cena nie gra roli, zależy mi aby przynajmniej zakryć te cienie. Jestem mężczyzną, mam 25 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Ja też mam ten problem,myślę ,że to są uwarunkowania genetyczne i nie za bardzo da się coś zrobić ,są kremy pod oczy niby na cienie ,ale to niewiele pomaga,
można trochę skorygować korektorem ,ale to raczej okazjonalnie i też nie ma oczekiwanego efektu,
pozostaje nie przywiązywać do tego wagi i się pogodzić ze swoją urodą:D

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

To prawda, że wygląd człowieka w dużej części jest uwarunkowany genetycznie, ale jednak moi rodzice, dziadkowie maja zdrową (koloryt) cerę i nie mają takich cieni. Kiedyś tu pisałem na temat mojej mizernej postury i sporej niedowagi, mówili, że to pewnie taki urok i trzeba się pogodzić, ja się nie pogodziłem, zmieniłem dietę, zacząłem chodzić na siłownie i z 63 kilowego chuderlaka zrobiło się 90 kg dobrej budowy :) Myślę, że warto się starać i próbować.

Odnośnik do komentarza

Przewlekle chore zatoki? Poczytam o tym, dzieki :) Ka-wa, jest sporo klinik, które wykonują zabiegi usuwające cienie pod oczami. Tyle, że ja co prawda mam fundusze, ale też zanim mam wydać jakieś większe pieniądze to chciałbym mieć pewność skuteczności takich zabiegów, dlatego też zapytałem tutaj bo może nóż widelec ktoś taki zabieg przeszedł. Nie możesz też pisać, ze jak cienie to już nic się nie da zrobić. Są różne przyczyny, jak chociażby brak Wit. C. Dokuczają mi też lodowato zimne ręce i stopy, z tym, że dzieje się tak mniej więcej połowę dnia, drugą połowę dnia mam ciepłe, na przemian. Taka anomalia dziwna. Ponoć to przez kłopoty z krążeniem, a więc może to ma też coś z tymi cieniami wspólnego.

Odnośnik do komentarza

Te cienie to jest ponoć efekt popękanych naczynek krwionośnych ,nawet jak je usuniesz to po jakimś czasie sytuacja może powrócić ,a i nie wiadomo jaki będzie jej efekt...,nie zawsze da się poprawić naturę,
ja bym w życiu na to nie poszła ,
Ty widzę dużą wagę przywiązujesz do swojego wyglądu ,bo mnie u faceta takie cienie w ogóle nie przeszkadzają,bardziej u kobiety.

Co do tych zimnych kończyn,to ja od zawsze też mam taki problem,całe życie,głównie w okresie zimowym,
ale krążenia sobie nie poprawimy,
te cienie też mogą być efektem niedostatecznego krążenia.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem trochę zbyt pesymistycznie podchodzisz. I z nieprawidłowego krążenia ludzie wychodzili. Tak naprawdę bardzo mało ludzi może się pochwalić całkowitym brakiem cieni, ogromna większość ludzi ma cienie, tyle że u człowieka mający prawidłowy koloryt twarzy te cienie nie rzucają się tak w oczy, a ja mam bardzo bladą cerę i choćby na zdjęciach te cienie widać tak jakby ktoś na tym zdjęciu markerem pod oczami przejechał. Wiadomo, ze ten problem dotyczy też palaczy, ja co prawda nie pale od 3 lat zwykłych tylko e-papierosa, ale może też w tym pies pogrzebany. Ogólnie mam, że tak powiem, niezdrową cerę, i może istnieje coś na poprawę jej jakości. Żeby nie było, to nie jest tak ze ciągle myslę o tym problemie i nie spie przez to po nocach, po prostu chciałbym coś zrobić, jeśli się da

Odnośnik do komentarza

Generalnie cienie pod oczami są też spowodowane zanieczyszczeniem twarzy.
Ja tez mialam taki problem. Trafilam na genialna masc, ktorej niestety nazwy nie pamietam, ale byla z wit C i oczyszczajaca specjalnie pod oczy.
Poszukaj, moze cos znajdziesz.

Odnośnik do komentarza

blan, dzięki, poszukam :) Tak słyszałem własnie, że brak Wit. C ma duże znaczenie w powstawaniu cieni/sińców pod oczami. Ja co prawda zażywam regularnie tabletki czy to zwykłe czy musujące z witaminami, także z samą tylko C, ale być może to nie wchłania sie tak jak powinno. Dodam jeszcze, że mam dużo objawów stricte anemicznych, ale często robię wyniki morfologii i są w normie. To też jest ciekawostka przyrodnicza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...