Skocz do zawartości
Forum

Ucisk w mostku po jedzeniu


Gość Przemek32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 32 lata i od dłuższego czasu borykam się z pewnym problemem. Otóż po jedzeniu odrazu łapie mnie ból , a raczej ucisk pod mostkiem i w samym mostku. Prawie caly czas mi niedobrze. Ostatnio czesto tez mam uczucie czegos w gardle (przełyku). Momentami jakbym czul jedzenie w przelyku. Po jedzeniu mam tez wzdety brzuch i oddaje duzo gazow. Prawie caly czas mi sie odbija nawet na czczo. Zauwazylem tez ostatnio ze boli mnie przy ucisku na wyrostek mieczykowaty. Nie wiem czy to ma cos wspolnego z reszta objawow. Do tej pory mialem badania morfologia z rozmazem , ob , mocz i kolonoskopia. Wszystko ok pozatym ze lekarz stwierdzil ze mam piasek w nerkach ale nie wiem czy to moze dawac takie objawy. Mam tez skierowanie na gastroskopie ale termin mam dopiero za pol roku. Staram sie przyspieszyc ale niewiele moge zrobic. Lekarz stwierdzil takze ze to prawdopodobnie przepuklina rozworu przelykowego lub refluks ale nie wiem dlaczego ale do tej pory nie sprobowalem zadnych lekow w tym kierunku. Jest tez podejrzenie ze to moze byc nerwica. Stolec mam normalny i oddaje regularnie. Apetyt raz slaby , a raz wporzadku i nie trace na wadze. Dodam jeszcze że w nocy śpie normalnie , a rano nie czuje zadnego ucisku. Dopiero po pierwszym posiłku. Najdziwniejsze jest to ze od wieczora od okolo godz 20-ej az do przebudzenia wszystkie dolegliwosci jakby calkwicie ustepowaly. Moze to faktycznie wskazywac na nerwice? Moze w nocy organizm sie uspokaja? Lekarz podejrzewa też zespół jelita drażliwego. Czy ZJD daje również objawy żołądkowe?
Prosze o porade i od czego moga byc te objawy. Mecze sie juz nimi kilka miesiecy i naprawde mam juz dosc.

Odnośnik do komentarza

Nie miałem badań wątrobowych. Ale wydaje mi się że to raczej nie wątroba. Jest po prawej stronie , a tam wogóle mnie nie boli. Czuję ucisk w mostku , pod mostkiem i czasam po lewej stronie pod żebrami.
Najbardziej dobija fakt że na gastroskopie trzeba tak długo czekać. A po tym badaniu wiele by się wyjaśniło.
Co do diety to nie próbowałem ale może warto.
Mam też recepte od lekarza na polprazol. Jeszcze nie próbowałem ale może warto?

Odnośnik do komentarza

W sumie to lepiej leków nie brać jak nie wiadomo co jest,
wątroba nie boli,
ale są od niej mdłości,pomaga lek ziołowy Silimarol,

mnie kiedyś też bolało w "dołku",lekarz nie wiedział co to może być,co okazało się później żółtaczką,
dlatego zasugerowałam zrobienie tych badań ,żeby ewentualnie wykluczyć problem wątrobowy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za radę. W takim razie pogadam z lekarzem żeby mnie skierował na te badania. I spróbuje też jakoś gastroskopie przyspieszyć chociaż to będzie naprawdę ciężkie. Przyznam się szczerze że jestem strasznie nerwowym człowiekiem. Nie wiem czemu ale to wszystko się zaczęło gdy miałem rok temu usuwany zgorzelinowo zmieniony wyrostek robaczkowy. Od tamtej pory same dziwne objawy. Ale pamiętam też jaki byłem zestresowany w szpitalu. Przed samą operacją trząsłem się jak galareta. Na stole musieli mnie szybko uśpić bo wyglądało to jakbym jakieś padaczki dostał. Ani ja ani lekarze nie mogli nad tym zapanować. Gdy po operacji 7 dni leżałem w szpitalu było to samo. 7 nocy nie spałem. Panikowałem i czułem ciągły strach. I chciałem jak najszybciej wyjść. Może mój lekarz ma rację że mam jakąś ukrytą nerwice albo depresje , która przez lata bycia w ukryciu (bo mam bardzo głupi nawyk tłumienia w sobie emocji) w końcu daje o sobie znać.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio mam również takie dziwne wrażenie gorączki chociaż gorączki nie mam. Maksymalnie 37 stopni tak od godziny 18-ej. Ale czytalem ze pod wieczor temperatura sie podnosi. Rano i do godz. 18-ej mam normalna temperature. Od czego może być te uczucie gorączki? Czy to też może być od nerwicy?

Odnośnik do komentarza

Ojj nerwicę to Ty masz na pewno.
Gastroskopia da Ci odpowiedź w 100%.
Z opisu wygląda to na refluks, ale lekarzem nie jestem.
Myślałeś może o prywatnym badaniu? Nie wiem ile kosztuje, ale na pewno będziesz miał je szybko.

Musisz się trochę odstresować. Nie przyglądaj się tak obsesyjnie swojemu organizmowi, bo to jest wszystko w Twojej głowie.

Pij sobie melisę, chociaż wydaje mi się, że Tobie bardziej potrzebny jest psycholog niż herbatka.

Odnośnik do komentarza

Też mi się tak wydaje że mam nerwice ale czy tylko to. Czuję że jestem podenerwowany. Czasami nawet aż za bardzo. Cały czas spędzam tylko na szukaniu chorób. Myślałem o prywatnym badaniu i chyba zorientuję się ile to kosztuje i postaram się zrobić. Jestem już naprawdę zmęczony tym że ciągle żle się czuję. Chciałbym się odstresować ale nie wiem jak. Kompletnie sobie nie radzę.

Odnośnik do komentarza

Wiem ale ja kompletnie sobie nie radzę. Jestem facetem i ciężko mi się przyznać ale wczoraj coś we mnie pękło i płakałem. Bez jakiegoś wyrażnego powodu. Nie wiem dlaczego. Tak jakby cały czas coś mi w głowie siedziało. Kompletnie nic mi się nie chce. Jakbym był całkowicie bez życia. Rano nie mam ochoty wstawać , a najlepiej ciągle bym spał albo leżał. Nie potrafie się pozbierać. A przez nadmiar wolnego czasu jeszcze się dobijam i wmawiam sobie różnego rodzaju choróbska. Tylko siedzę i wyszukuje w internecie i nasłuchuje co mi jest. Nie radzę sobie wogóle. A jeszcze rok temu wszystko było zupełnie normalnie.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za rady. Prawdopodobnie uda mi się przyspieszyć gastroskopie. Będę wiedział w ciągu kilku najblizszych dni. Takze po gastroskopi jezeli będzie wszystko dobrze udam się do psychologa.

Mam jeszcze takie pytanie. Co to oznacza jak czuję się ból kiedy naciska się na wyrostek mieczykowaty? Boli tak jakby sam wyrostek i wyżej pośrodku klatki piersiowej.

Odnośnik do komentarza

Mogą być to objawy refluksu, H.Pylorii ale również wzmożone wydzielanie kwasów żołądkowych w skutek stresu.Możliwe że w bolących miejscach o których piszesz wystąpił stan zapalny śluzówki/nadżerki,np.dwunastnica.. Również może występować nietolerancja czy też alergia na laktozę,gluten lub inny mocno alergizujący pokarm.Doraźnie wyklucz mleko i jego pochodne. Posiłki zjadaj w małych ilościach o pięciu porach. Odstaw papierosy (jeśli palisz),kawę, alkohol,pikantne,smażone,gazowane i przetworzone.Spróbuj na jakiś czas powiedzmy do czasu gastroskopii odstawić pieczywo/gluten. Wdróż melisę,kozłek lekarski,pij dużo wody niegazowanej. Nie pochylaj się zaraz po posiłku.
Generalnie powinny być pobrane w trakcie gastroskopii wycinki do badania w kierunku H.Pylorii-ważne- jak również z żołądka i dwunastnicy do histopatologii.

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie

Jestem świeżo po gastroskopi.
Bardzo proszę o interpretację wyniku.

Opis:
Wykonano pełne badanie. Dwunastnica bez zmian. W żołądku treść żółciowa , śluzówka niezmieniona. Wpust poszerzony , przełyk bez zmian.

Rozpoznanie:
Poszerzenie wpustu , refluks żółciowy

Co oznacza poszerzenie wpustu i jak się to leczy oraz czym jest refluks żółciowy i jak to leczyć?

Odnośnik do komentarza

Poszerzenie wpustu żołądka może świadczyć o początkowym stadium przepukliny rozworu przełykowego.
Refluks żółciowy to refluks żołądkowo-przełykowy polegający na zwracaniu kwaśnej treści żołądkowej.
Leczymy za pomocą diety i leków przepisanych przez lekarza. Dieta jak przy refluksie,posiłki małe kilkakrotnie w ciągu dnia,poduszka do spania wyżej i jak powyżej pisałam. Lekarz zleci stosowne leki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...