Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na piękne, długie włosy


Gość Lizzard.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo długie włosy. Sięgają już prawie bioder. Wszyscy mi mówią, że są piękne itd. i że mi zazdroszczą, ale ja tak nie uważam. Są grube i mają tendencję do puszenia się. Poza tym są suche i tak naprawdę dobrze wyglądają kiedy ich nie czeszę i mam na głowie taki nieład. Bo kiedy je rozczeszę widać, że są połamane.
Znacie jakieś sposoby na 'moje problemy'? Niestety różnego rodzaju odżywki czy pianki bez spłukiwania nie wchodzą w grę, bo mam delikatną skórę głowy i wraca mi łupież :((

Odnośnik do komentarza

Włosy są nieustannie narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak: wysoka temperatura (suszarki, prostownice, lokówki), czynniki mechaniczne (czesanie, modelowanie) oraz czynniki środowiskowe (promieniowanie UV). Z tego względu dochodzi do osłabienia ich struktury - w efekcie włosy mogą być kruche i podatne na uszkodzenia. W szczególności dotyczy do "starszej" części włosów, tj. końcówek.

Istotne jest to, aby regularnie podcinać końce włosów - one niszczą się najszybciej. Jeżeli skóra Twojej głowy źle toleruje odżywki i maski to możesz aplikować je od połowy długości włosów. Możesz też pomyśleć o odżywkach w spray'u, być może na nie dobrze będziesz reagować.

Oczywiście jeżeli zależy Ci na tym, aby włosy były w jak najlepszej kondycji - dobrze by było, abyś unikała modelowania włosów, suszenia oraz farbowania. Nie wycieraj ich również ręcznikiem bezpośrednio po myciu tylko zawijaj w, tzw. turban. Do momentu, aż włosy nie wyschnął nie powinno się ich również czesać. Wilgotny włos zdecydowanie gorzej reaguje na działanie czynników zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Gość Autor Emina

Tak długie włosy wymagają naprawdę intensywnej i dużej pielęgnacji. Konieczne jest abyś podcinała końcówki i zabezpieczała je jakimś serum np: Chi lub Alverde z avocado. Domniemywam że nosisz włosy rozpuszczone przez co ocierają się o ciuchy, torebkę, są przygniatane gdy siedzisz, często je dotykasz więc tak ważne jest abyś zabezpieczała końcówki tymi właśnie preparatami. Jeżeli masz wrażliwą skórę głowy to faktycznie nakładanie odżywki/maski od połowy włosów będzie dobrym rozwiązaniem, niestety samo mówienie że nie możesz używać tych produktów nie pomoże gdyż włosy są martwe na długości i aby wyglądały ładnie i lśniąco musisz je odżywiać nie ma na to innej rady. Polecam Ci też nakładanie oleju lnianego lub arganowego ewentualnie kokosowego, też pięknie nawilżają włosy i nakłąda się je właśnie od połowy długości włosa.

Odnośnik do komentarza

kromi
Zasada jest następująco: zero odżywek, szamponów z drogerii, wystrzeganie się suszarek... stosowanie masek wykonanych z domowych produków, warto poszukać przepisów na blogach...

Wbrew pozorom, produkty naturalne wcale nie muszą być dobrze tolerowane przez naszą skórę. Zawierają one w składzie nieprzetworzone substancje, które mogą powodować podrażnienia. Przy tego rodzaju objawach proponowałabym produkty zawierające w składzie typowe składniki syntetyczne. Są one zdecydowanie lepiej tolerowane przez skórę głowy. Przy nadwrażliwości na działanie niektórych szamponów do włosów, warto zwrócić uwagę na to, aby wybierać produkty nie zawierające w składzie soli siarczanów (Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate).

Odnośnik do komentarza

Beatriche
Ja tak jak jedna z moich porzedniczek stosuje olejek arganowy do włosów.Poleciła mi go znajoma, która należy do klubu ekspertek ofeminin i testuje różnego rodzaju produkty.Po nim włosy sie nie puszą,są lśniące i gładkie dla mnie rewelacja.

Olej arganowy zawiera w składzie cenne substancje, takie jak: omega 6 i 9 oraz witaminy. Regularnie stosowany w odpowiednich odstępach czasu może poprawić kondycję cery i włosów. Produkt ten warto stosować 1-2 razy na tydzień. Wtedy już po miesiącu widać pierwsze efekty.

Odnośnik do komentarza

Puszące się włosy warto trochę obciążyć olejkiem albo odżywką zawierającą silikony lub też taką bez spłukiwania. Odradzam również odżywki wysokoproteinowe, bo przeproteinowane włosy również się puszą, a przez to jeszcze bardziej wysychają. Bardzo ładnie nawilża i wygładza czarny szampon Babci Agafii. Dodatkowe stosowanie właśnie produktów obciążających odżywek pomoże utrzymać włosy w ryzach i zabezpieczyć końce.

Odnośnik do komentarza

Szyszka7, w przypadku skłonności do wypadania włosów warto zadbać o odpowiednią pielęgnację w domu. Kosmetyki powinny zawierać w składzie substancje, takie jak: żeń-szeń, witaminy z grupy B czy chinina. Najlepiej stosować odpowiedni szampon w połączeniu z odżywką oraz ampułkami do włosów. Oczywiście warto zasięgnąć porady lekarza, aby ustalić przyczynę odpowiedzialną za osłabienie włosów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...