Skocz do zawartości
Forum

Żółte zęby


Sigano

Rekomendowane odpowiedzi

czasem pomaga samo odrzucenie barwiących pokarmów, tzw. "biała dieta" - zero wina, kawy, papierosów ale wiadomo, że ciężko się czasami do tego stosować. polecam Ci systemy wybielające - ja używałam białej perły, ale systemu 5dniowego, nie wiem jak z innymi. perła ładnie wybieliła mi zęby, a dla wzmocnienia efektu używam pasty wybielającej. można także się wybrać do stomatologa na usunięcie kamienia - na pewno rozjaśni to trochę zęby, pozdr;)

Odnośnik do komentarza

Katrin3
Też próbowałam różnych sposobów. Najwięcej nieprzyjemności spotkało mnie przy stosowaniu tych pasków. Nieźle podrażniłam sobie dziąsła. Chyba po prostu były za silne, albo za długo trzymałam.

Niestety paski wybielające nie są dopasowane idealnie do naszego uzębienia. W związku z czym spora ilość preparatu wybiegającego działa również na nasze dziąsła i stąd też pojawiają się te silne podrażnienia. Zdecydowanie bardziej polecam wykonanie nakładek do preparatu wybielającego u stomatologa. Wtedy działanie wybielające ograniczamy w większym stopniu do struktury zębów, a środek wybielający nie wylewa się tak na obszar dziąseł.

Odnośnik do komentarza

Też używałam pasków i efekt był naprawdę bardzo, bardzo dobry, także zamierzam niedługo to powtórzyć, ale to fakt, że czasem można podrażnić sobie dziąsła! Szczególnie jeśli są wrażliwe. Mi się zdarzyło to parę razy, ale nie było to tak uporczywe, jak piszą powyżej. Wszystko pewnie zależy od wrażliwości dziąseł bądź kształtu zębów.

Odnośnik do komentarza

lotka5
czasem pomaga samo odrzucenie barwiących pokarmów, tzw. "biała dieta" - zero wina, kawy, papierosów ale wiadomo, że ciężko się czasami do tego stosować. polecam Ci systemy wybielające - ja używałam białej perły, ale systemu 5dniowego, nie wiem jak z innymi. perła ładnie wybieliła mi zęby, a dla wzmocnienia efektu używam pasty wybielającej. można także się wybrać do stomatologa na usunięcie kamienia - na pewno rozjaśni to trochę zęby, pozdr;)

dokładnie to too :)

Odnośnik do komentarza

Witam polecam wybielenie zębów metodą kosmetyczną, jest tania, nie powoduje nadwrażliwości zębów i utrzymuje się od 2-4 miesięcy. Ja osobiście wybielam zęby w Perli Smile Spa w Warszawie na ulicy Wilczej 3, fajna miła obsługa a podczas zabiegu siedziałam w wygodnym fotel i oglądałam telewizje.

Odnośnik do komentarza

To dobrze, że myjesz zęby często, ale to trochę za mało żeby mieć śnieżnobiały uśmiech. Szczególnie jeśli palisz papiaerosy czy pijesz kawę. Ja miałem naturalnie żółte zęby i najpierw żona wybieliła je sobie aplikatorami z żelem plus system 5 dni od białej perły i jak zobaczyłem efekt po kilku dniach stosowania to i sam kupiłem zestaw dla siebie. Wypróbuj może tej metody, nam pomogła i mamy pięknę uśmiechy ;)

Odnośnik do komentarza

ewa7788
Też używałam pasków i efekt był naprawdę bardzo, bardzo dobry, także zamierzam niedługo to powtórzyć, ale to fakt, że czasem można podrażnić sobie dziąsła! Szczególnie jeśli są wrażliwe. Mi się zdarzyło to parę razy, ale nie było to tak uporczywe, jak piszą powyżej. Wszystko pewnie zależy od wrażliwości dziąseł bądź kształtu zębów.

Niestety podrażnienia dziąseł to częsty skutek uboczny wybielania zębów. Dziąsła mają kontakt z silnie działającymi składnikami preparatu. Na szczęście zazwyczaj podrażnienie to szybko przechodzi.

Odnośnik do komentarza

Czy Twoje zęby są od zawsze koloru żółtego? Czy przybrały taką barwę ze względu na to, że zostały zaniedbane przez pewien okres? W tym przypadku powinny być szczotkowane odpowiednimi pastami, zawierającymi w swoim składzie substancje wybielające. Szczotka także powinna być dobrze dobrana i nie powinna mieć zniszczonego włosia. Zniszczone włosie nie umyje zębów dokładnie. Na kolor zębów wpływa także picie napojów takich jak czarna herbata i mocna czarna kawa oraz przede wszystkim palenie przykłada się do powstania efektu żółtych zębów.

Odnośnik do komentarza

~berberts
Jeśli jest dobra dieta, bez używek, a szczotkowanie odpowiednie to w większości przypadków te zęby będą wyglądały zdrowo. Ale czy w każdym? Wszystko wymaga solidnego podejścia do pielęgnacji.

Niestety odpowiednia higiena ani dieta nie zagwarantują każdemu pięknych, śnieżnobiałych zębów. Ciemny odcień szkliwa może być bowiem wrodzony.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...